Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg a legtöbb yorkie...

Tényleg a legtöbb yorkie ilyen ideggyenge kis görcs?

Figyelt kérdés
Most olvasom egy yorkies fórumon, hogy valainek meghalt a kutyája, mert sokkot kapott az orvosnál, a másiknak meg a kutyakozmetikusnál kapott sokkot és azóta félretartaja a fejét és idegi baja lett, a harmadik leugrott a kanapéról, beverte a fejét és meghalt, a negyedik az autóban leesett az ülésről és eltört a gerince? Komolyan nem hiszem el hogy ilyen van... Mi lett a régen 5-6 kilós patkányfogó terrierekkel? És akkor a gazdi elkezdi, hogy jajj hát nekik ilyen kis érzékeny a lelkük..
2009. júl. 30. 21:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Nekem yorkim van de nincs semmi baja. Volt mär orvosnäl is kozmetikusnäl is es imäd autozni is. Egyedül a gyomra kenyes..
2009. júl. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én elhiszem, hogy vannak normális yorkiek, de amiket olvasok néha, mintha legalább egy porcelánbaba lenne. Komolyan elviszik a kutyakozmetikushoz, ettől megpattan egy ér az agyában és sokkot kap. Melyik más fajtával történik ilyen? Garantálom egyikkel sem...
2009. júl. 30. 22:01
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Egy szót mondok:SZAPORÍTÓK:S
2009. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is ez a baj. Gondolom egy jó tenyésztőtől származó yorkie nem ilyen kis ideggyenge, a legkisebb zajra is ideggyörcsöt kapó kutyautánaz.
2009. júl. 30. 22:07
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Hát a válasz végülis már megkaptad.

Tele van az ország szaporított,ideggyenge,beteges yorkikkal.

Szerencsétlen tenyésztők meg hiába hajtanak, a szaporítók árával nem tudják felvenni a versenyt. De előbb utóbb csak tanulnak az emberek a hibáikból,

2009. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos már túlszaporodtak a yorkik.

A sok szaporító miatt ma már inkább a patkány fogja meg a yorkit mind fordítva.És sajnos a tenyésztők tényleg hiába hajtanak,de egyszerűen sokan ezen akarnak sporolni és így a TENYÉSZTŐK meg ott maradnak ,mert a szaporító 40 (vagy több) ezerrel olcsóbban odaadják,mert szerencsétlen kutya teli van genetikai hibákkal,az anyuk már nemtudom hanyadjára ellet,mindenféle vizsgálat ellenére,és mindenféle kaját kapnak,és így persze,hogy sok ember inkább megveszi olcsón egy szaporítottól mint hogy egy tenyésztötől drágábban.Közbe így meg a kocsi ablakot se tekerheted le mert tüdőggyulladást kap a kutya és belepustul.És borzalmas,hogy idáig elfajult minden.És igen sajnos igen ilyen gyenge idegrendszerű ami sok kutya életét okozhatja vagy sok kutya menhelyre kerülését vagy sok kutya elaltatását,mert a gazdi nem tuja kifizetni a műtétet :S

13/l

2009. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veletek. Én szeretem a pici kutyákat, nekem egy bolognesem és egy havanesem van remek tenyésztőktől, az egyik 7 éves, a másik már 10, és soha semmi bajuk nem volt, az idegrendszerük is tökéletes. Őket is szaporítják, de ilyen dolgok azért nincsenek ennek a két fajtának az esetében (még). Ki tudja velük is mi lesz:(
2009. júl. 30. 22:29
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes megnézni,mikor olasz felvásárló jön kölyköket venni és a szaporítók hozzák a 2választékot".

mind kistestű kutyát vásárolnak fel,nagyon mennek az itt említett fajták,meg francia bulldog,miniatűr bullterrier és társai.

És meg lehet nézni,milyen körülmények között tartják a kutyákat ezek a kölyökgyárosok.

Bár én ismerek aranykoszorús mestertenyésztőt,aki a Városligetben,autó csomkagtartójából árulja a kicsiket minden nyári hétvégén.Gondolom van egy elit állománya,amiket kiállításra hord,meg pár gyengébb minőséű kölyökgyártásra.

2009. júl. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező elmondanád hogy melyik tenyésztőtől vetted a havanese kutyádat?Én is ilyen kutyust szeretnék:)
2009. júl. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

23.07. Jajj ez durva:S Biztos hogy van ilyen én elhiszem:(

Utolsónak, én 7 éve a Petravári Longfür kennelből vettem a havanesem. Nos, azóta hallottam hogy kicsit elszaladt a ló a tenyésztő nőcivel, és már csak külföldre ad el kutyát, vagy ha itthonra, akkor 150ezer a kiskutya. Viszont tudok neked ajánlani MEGBÍZHATÓ tenyésztőket, ahol 80-90ezer egy havanese, több ismerősöm vett különböző helyekről kiskutyát, így már tudom honnan szabad, hol kapsz tutira egészséges fajtatiszta havaneset.

2009. júl. 30. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!