Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyás sportok vannak?...

Milyen kutyás sportok vannak? Retrieverel vagy beagleval mi lehet sportolni vagy keverékkel?

Figyelt kérdés

#VAN PÁR KUTYÁS CSAJ ISMERŐSŐM #akiket legyőzni akarom #szépek is a gazdik
2012. szept. 15. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Vadászat (ugye retriver és beagle is vadászkutya), nyomkövetés, agility, dog dancing, frisbee, obedience, flyball.
2012. szept. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kutyás sportokat kérdeztem, meg hogy melyikre milyen fajta valo
2012. szept. 15. 12:21
 3/10 anonim ***** válasza:
És szerinted ezek nem kutyás sportok, és szerinted nem válaszoltam meg, hogy melyikre mi való? :D Nyilvánvalóan minden fajta kutyával lehet űzni ezeket a sportokat, kivétel a vadászat (igen, kutyás sport, mint a terelés), mert arra nyilván vadászkutyával érdemes menni (a retriver és a beagle vadászkutya). Tehát, nyilvánvalóan azért nem írtam oda fajtákat, mert mindhárom általad felsorolt verzió alkalmas az adott sportra, s nem akartam fölöslegesen koptatni az ujjaimat - ehhez csak egy csöpp logika kell. Keverékből meg kismillió féle van, innentől kezdve nem értem a problémádat. Ha pedig nem hobbi szintről beszélsz, azt oda kéne írnod (de bizonyára aki profi szinten akar sportolni, az nem itt kérdezősködik).
2012. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kutyás sportba kezdő amatőr vagyok,ki akarom probálni kutyás sportokat.
2012. szept. 15. 13:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkét fajtának tökéletes az agility. Szerinteme z univerzális sport, láttam vizslákat, amstaffot, sőt német juhászt is agilityzni.
2012. szept. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nekem vannak netes lány/nő ismerősőm akik agilitiznek, dogdacingeznek,és őrző védőznek kutyájukkal. Mindegyik fajtatiszta és 2 kutyával csinálják.
2012. szept. 16. 18:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi előnye, meg nincs lényege hogy fajtatiszta legyen a kutya. Az én labrador-amstaff keverékem is megcsinálja ugyanezeket. Viszont lehet hogy versenyre már csak fajtatisztákat lehet nevezni, ezt nem tudom pontosan.
2012. szept. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
keverék kutya szépségverseny is van.Én keverék kutyát akarok,és ezzel megmutatni neki, hogy legyőzőm őket jobb kutyával
2012. szept. 16. 18:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, milyen az a keverék. Hisz nem véletlenül borderek nyerik a legtöbb versenyt, és nem beagle fajtájú kutyák. Terelőkutyák, mint a border collie, a mudi (stb) és ezek keverékei előnnyel indulnak. Bármelyik kutyával lehet ezeket a sportokat űzni, de nem mindegyikkel lehet eljutni komoly szintre - s itt bizony sok múlik a fajtán, a felmenőkön, a kutya természetén. Persze, az sem mindegy, hogy milyen a felvezetője.
2012. szept. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mi van ha van benne,sok fajta? Oké,hogy előnybe vannak fajták győztesei,de ideje tronrol letaszitani másfajtával.
2012. szept. 16. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!