Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig élnek a kutyák?

Meddig élnek a kutyák?

Figyelt kérdés

2012. szept. 15. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Változó. A kistestűek jellemzően a legtovább. Akár 14-15-16 évig is. Pl, tacskó, pincsi.

A középtestűek is elélnek 12-13 éves korig. pl, snaci

A nagyobbak már csak 10-12 évig átlagosan. pl németjuhász.

Az óriás testűek mint például a német dog azok 8-10évig.

2012. szept. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Nekem egy spánielem volt, aki 14 éves koráig volt velem. Egy ismerősömé sokat betegeskedett, az a spanci 7 évesen halt meg, pedig szerették, jól tartották, szóval a génektől is függ a dolog.
2012. szept. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám shicu-mopsz keverék remélem sokáig él most 9 éves.
2012. szept. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Yukióóóó ***** válasza:
100%
az enyém amerikai akita kan volt 13 évig élt velünk jóban-rosszban :-)nagyon sokan nem hiszik el pedig így volt !!
2012. szept. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
ez nagyon sok mindentöl függ!a tartási körülmények a kaja meg a gének!a nagytestü kutyák pl. németjuhász a bör rák veszélyes fokozottan de ezt is el lehet kerülni a kajával!a kis testű kutyák azok kevesebb ideig mert azt mondják hogy kibukik a szive
2012. szept. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 babywasser válasza:
100%

Nekem falytiszta tacskóm van. Kicsi kora óta megkapja az összes kötelező és mellette az összes extra oltást ami kutyabetegségek ellen lehet. Nappal kinn van, éjjelente benn fekszik a lakásban a földön az ágyam mellett a szőnyegjén. Télen nappal meg kazánházban van éjjel meg benn. Most volt május 11.-én 4 éves. Úgy tudom a tacsik kb 12-14 évig élnek.

Békés, gyerek centrikus, játékos kutyus ő, igen könnyen meg lehet sérteni tacskó lévén, de kizárólag nekem hamar megbocsájt, a fiammal nincs teljesen jóban mert akkor is játszana vele ha a kutya nem akar, párommal meg tartszabállyal van. Velem tudja bármit megtehet, és ha baj van rohan hozzám mint egy gyerek hogy védjem meg, segítsek neki. (mostohaanyjának is neveztek már engem, nem véletlenül)

Remélem is hogy még vagy 10 évig velünk lesz mert bele se merünk gondolni mi lenne ha nem láthatnánk többé. Ő egy igazi családtaggá nőtte ki magát a családban közöttünk.

2012. szept. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 V-F Ildi válasza:
100%
Én úgy tudom a keverékeknek több esélyük van mert nem betegesek és nincsenek genetikai problémáik.Persze a tartás és a méret is sok mindenbe beleszólhat.Nekem 3 keverék nagytestű és egy törpe spánielem van,és a spani meg két nagy 10 éves lesz.Kinti kutyák.
2012. szept. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Samlika válasza:
100%
Ha nem éri semmi betegség, akkor az eddigi tapasztalatom szerint 10-15 évig, de találkoztam már 18 éves kutyával is(tacskó)!
2012. szept. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én német juhászom 11 évet élt, a spánielem nem egészen 14-et. A német juhásznak nem volt semmilyen betegsége, egyik reggel nem ébredt fel szegénykém, úgy találtuk halva (gondolhatod, azt az érzést), a spániel beteg volt, el kellett altatni, de tőle legalább el tudtam búcsúzni. Amúgy egyikük sem volt beteges, állatorvosnál az oltásokon kívül alig jártunk.
2012. szept. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bombalomba válasza:
75%
Az enyém nagy testű de már 9 és fél éves. milyen kutyád van?az döntheti el hogy meddig élPéldául a nagymamám barátnőjének a kutyája kistermetű de már 21 éves.
2012. szept. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!