Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leszokik majd a harapdálásról?

Leszokik majd a harapdálásról?

Figyelt kérdés

van egy 3 hónapos kölyökkutyánk akit alig lehet megsimogatni mert állandóan odakap. persze ez még nem fáj de nem lenne jó ha nagy korában megmaradna ez a szokása..

állítólag minden kiskutya ilyen és később leszoknak..

de ez biztos?


2009. júl. 31. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos
2009. júl. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Peersze:) Csak játszik a kezeddel:))
2009. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Persze, hogy leszokik róla, ők így játszanak a testvéreikkel, illetve velünk. Csakhogy nekünk fáj, őket viszont megvédi a vastag bundájuk. De ne aggódj hamarosan abbahagyja.
2009. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálta, én már az elején próbáltam leszoktatni róla, nem hagytam, hogy csinálja, rászóltam stb.
2009. júl. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért legyen határ.Szabj meg egy bizonyos harapási erősséget amit még megengedsz ,ami attól erősebb azért meg szólj rá!
2009. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
probáld a harapásait kikerülni egy játékával és ha a kezedet kapja meg akkor igenis csapj rá, mert ez később a falkavezérség hátrányára is kihat majd! De csökkeni is fog majd az biztos! kéz és láb az legyen tabu a számára.
2009. júl. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a doki azt mondta, hogy ilyenkor csapjunk oda a nozija mellé egy kicsit és ha 100* akkor 100*, majd megtanulja, hogy ez nem jó dolog.A kutyának meg nem szabad harabdálnia más kezét, különbséget kell tenni ember és állat között. Egy normális kutya nyalogatja a kezet nem harapdálja.Minél korábban elkezded nála annál jobb. Nálunk 1 ébként bevállt a módszer ha harapás után vagy azt mondtuk okos, vagy semmi és észre vette nem kap pofont elgondolkozott és lám meglett az eredménye
2009. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
bocsi rosszul írtam ha nem harapott meg hanem nyalt akkor dicsértük:D
2009. júl. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az nem baj ha harapdált, sőt fontos, ilyenkor alakul ki az úgynevezett gátlásos harapás, (nálunk inkább csipkedés most már), így majd ha nem figyelsz rá tudni fogja, milyen picit csíphet, ha megteheti egyáltalán. Barát kutyákkal is így fog játszani, és megtanulja szabályozni a harapását.
2009. aug. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!