Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikker kondícionálás el...

Klikker kondícionálás el lehet rontani?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mielőtt nagyon belemerülnék egyedül. A klikkes könyvet elolvastam.( És fel is fogtam :)) csak az a kérdés hogy el lehet a rontani a kondícionálást és ha igen akkor helyre lehet e hozni később?

2012. szept. 16. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:
92%
El lehet rontani, de azért nem vészes dolog. Mondjuk én eleve fölöslegesnek tartom a kondicionálást, én az ül parancsnál kondicionáltam őket. Ez úgy nézett ki, hogy a kaját az orra fölé emeltem, leült, abban a pillanatban, mikor a feneke földet ért, ment a klikk, majd a kaja. Amire figyelj oda, hogy mindig előbb klikkelj, és ne turkálj a jutifalattartóban, csak a klikk után. Ne keresd fél percig a kaját, hanem a hang után rögtön kapja. És ne zacsiból kapja a kaját, mert akkor a zacskó hangjához fogja kötni a kaját, nem a klikkeréhez. Sok sikert!
2012. szept. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az okos és felelősségteljes gazdi, először tanulja, aztán csak utánna tanítja !!

a rontáson ,a rosszul bevésődő dolgokat kell érteni ?!

a rosszkor ,rossz időben,adott klikk,a kutyában bizalmatlanságot, és sok más nem kívánt dolgot eredményezhet.( persze ez a legrosszabb forgatókönyv:)

és elég nehéz kijavítani:)

de, aki nem próbálja,az soha nem fogja megtanulni, így-hát, hoci !!!

2012. szept. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!