Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan engeszteljem ki francia...

Hogyan engeszteljem ki francia bulldogomat?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves francia bulldogom,tehát ismerem a fajtát,az összes hülyeségével együtt,de ilyen szituációba még nem kerültem vele.Lett egy kismacskám,Brúnó pedig teljesen ki van.Természetes,hogy féltékeny,de mi lesz ha egyszer majd babát szeretnék?Széttépi?Hogyan engeszteljem ki?Nagyon bosszantó,és nagyon rossz érzés ez a helyzet:(szeretném megtartani a macskát,pláne a gyerek kérédés miatt ami most még nem aktuális,de egyszer az lesz,emiatt szeretném "edzeni" a helyzethez.

Még annyit,hogy nem bántotta,de nem tartom kizártnak,hogy lesz "összeütközés",egyenlőre csak rettenetesen felspanolta magát,és folyton úgy néz rám mint egy bűnözőre,és hiába babusgatom,puszilgatom,csak feszít és tekereg,soha sem elég neki a figyelmemből,egy pillanatra sem...:(


2008. máj. 16. 03:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs egy picit elkényeztetve a drágaság?:) Az összeszoktatás el fog tartani egy ideig, mert a francia bulldog igen makacs fajta. Viszont nem lehet túlzottan agresszív! Ha folyamatosan támadná a macskát az súlyos idegrendszeri problémákra utalna, ez esetben pedig semmiképpen nem ajánlanám gyerek mellé. Sajnos ez is eléggé divatfajta, így az esztelen szaporítás egyik "áldásos" hatásakét megjelenetek a légzéshibás, mozogni alig tudó egyedek mellett az ideggyenge francia bulldogok.

Próbáld sokat úgy szoktatni őket, hogy mindkettőt egyszerre kényezteted. Egyébként mit értesz az alatt, hogy felspanolta magát? Mert ez lehet puszta kiváncsiság, vagy akár öröm jele is. Pl a mi skót juhászunk szinte megőrült amikor egy kicsit hoztunk mellé, két napig folyamatosan nyüszögött, és nem hagyta élni a kicsit, mert folyamatosan követte, és piszkálta. Aki nem ismeri a fajtát arra is azt mondta, hogy agresszív, pedig valójában csak a kíváncsiság hajtotta.

2008. máj. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Csak akkor kényeztettem túlságosan amikor még baba volt,de aztán fokozatosan ráálltam egy szigorúbb rendszerre,mert tudom mennyire makacs fajta,és ha egy kicsit is engedek ,akkor nagyon kihasználja a helyzetet,szóval folyton résen kell lennem,mert Bruno extra makacs,(onnan tudom,hogy láttam sok más francia bulldogot,de általában mind betartotta a gazdi parancsát,míg az enyém,ha egy kis rést lát a pajzson rögtön azt hiszi,neki bármit lehet,akármilyen szigorú vagyok vele).Nem arról van szó ,hogy gyerekeket bánt,hisz az öcsémmel is jól elvolt aki még csak 7 éves(tehát anno egy 3 éves gyerekkel sem volt baja)és imádja őket,de az egészen más tészta,ha mondjuk nekem lesz egy gyerekem,akivel aztán 110%ban kell foglalkoznom.

Azon,hogy felspanolta magát azt értettem,hogy teljesen bepörgött,lihegett,mintha 2 órája futkározna,és tűz forró volt a teste.

lehet,hogy nálam is arról van szó,hogy annyira kíváncsi,csak ez a nyüszítés,és kigúvadt fájdalmas boci szemekkel nézés aggaszt nagyon.

2008. máj. 16. 18:39
 3/3 anonim ***** válasza:

"ez a nyüszítés,és kigúvadt fájdalmas boci szemekkel nézés"

Ez ismerős. Kb ugyanígy viselkedik a mai napig az 1,5 éves skót juhászunk, ha meglát egy ismeretlen kutyát/macskát. Ezt csinálta amikor hoztuk mellé a picit, kicsit ijesztő volt, ahogy nyüszített, és folyamatosan "zaklatta" a kiskutyát, de pár nap után abbahagyta (már nem volt újdonság). De ugyanezt csinálta az új macskánkkal is, annyi különbséggel, hogy hosszabb időbe telt amíg megszokta (kb egy hónap).

2008. máj. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!