Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem érdeklődik a fiú...

Miért nem érdeklődik a fiú kutyus a tüzelő szuka iránt?

Figyelt kérdés
Mikor a fiút hozták az szinte rögtön rá akart ugrani de akkor nem engedte a lány és azóta nem is próbálkozik.Lehet ebből még valami?
2009. júl. 31. 16:37
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Hát még én mennyire örülök!:)
2009. júl. 31. 19:11
 12/22 anonim ***** válasza:
Engem nem idegesítesz fel, nem az én lelkemen fog száradni, ha a tőled származó kiskutyát menhelyen kötnek ki vagy ha a szukád belepusztul a sok ellésbe:) Sok boldogságot hozzá.
2009. júl. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Hogy pusztulna bele a sok ellésbe?Ez lesz a második és az utolsó!Amúgy meg miből gondolod,hogy azok a kutyusok amik jó nevű kennelből származnak jó helyre kerülnek e?Azok is ugyan úgy kiköthetnek menhelyen!Lehet borzalmas életük!És ne gyere nekem azzal,hogy aki pénzt ad érte az minden esetben jó gazdi!
2009. júl. 31. 19:49
 14/22 anonim ***** válasza:
Pedig bizony, aki képes arra hogy hónapokat, esetleg éveket gyűjt egy kiskutyára, az nem fogja kidobni. Múltkor vki írta aki menhelyen önkéntes, hogy mindössze 1% törzskönyves, beazonosítható a menhelyre került kutyák közül. A többi 99% a házi szaporítások eredményei, vagy a felelőtlenség eredményeként létrejött keverékek. Na látod...
2009. júl. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Kidobni lehet,hogy nem de bántani már annál inkább.Nem tudhatod te sem,hogy az aki kiad egy csomó pénzt egy fajta kutyára az nem bánja e meg idővel?Mert kapar mert felugrál vagy kezelhetetlen.És nem tudja normálisan szocializálni azon legtöbbször az elkeseredés dühbe csap át!Hozzáteszem SAJNOS!!!

Amúgy meg,hogy megnyugodj nem hiszem,hogy lesz belőle valami mert a kan egyáltalán nem érdeklődik a szuka iránt!

2009. júl. 31. 20:10
 16/22 anonim ***** válasza:

17:03-as válaszoló vagyok. KÖszönöm hogy így lepontoztatok, baromira nem érdekel, csak a véleményemet írtam le.

Az meg hogy az egyik válaszoló azt hiszi hogy szaporító vagyok az nagyon téved...

Különben is... Mit avatkozol bele? Nem mindegy hova kerülnek a kiskutyák? Honnan tudod te azt hogy a mostani kiskutyák, ha lesznek azok nem fognak jó kezekbe kerülni? Honnan veszed hogy a kérdező hobbiból quratja a kutyáját fel? Az 1 ellésbe meg még nem fog belehalni sőt a kwettőbe se... Nemtudom mit pattogsz mint a nikkelbolha.

2009. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem erről volt szó, hanem a menhelyekről. Na mindegy. Vita nélkül, megkérdezhetem miért elletted le a szukád először, és miért akarod még egyszer? Gondolom társnak vetted, és nem tenyésztésre. Csak annyira szeretném megérteni ezeket az embereket. Le tudod nekem írni higgadtan miért elletted a hobbi célra vásárolt vagy örökbefogadott (nem tudom melyik) kutyádat? Pénz miatt? Legalább annyit megtehettél volna véleményem szerint, hogy a fajtára jellemző örökletes betegségekre szűreted a kutyád, és ilyen kant is választasz (patella, diszplázia, szembetegségek, szívbetegségek). Úgy gondolom ez a minimum. Csak kérdezem, nem akarok vitázni. Csak jó lenne megtudni a miértjét.
2009. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, hogy miért nem mászik rá a kan a szukára: mert neki több esze van, mint a gazdáinak! :)
2009. júl. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez jó:D

Ez egy kis részlet a németjuhász fajtamentés holnapjáról. Sajnos ez tényleg így működik Mo-n:(


"Az ivartalanítást nem csak a keverék kutyáknak ajánljuk, hanem minden olyan fajtatiszta kutyának is, akit nem kívánnak tudatosan tovább tenyészteni. Nagyon jó rendszer működik Amerikában, ahol a tenyésztők ivartalanítási kötelezettséggel adnak el minden olyan fajtatiszta kölyköt, akit családi kedvencnek vásárolnak és nem tovább tenyésztésre. Ezzel megakadályozható, hogy a szuka tulajdonosa a kedvencnek vásárolt kutyát később mégis tenyésztésbe vonja! A tenyésztők ezzel saját piacukat és a minőséget is megvédhetik a felelőtlen személyektől!


Nálunk a menhelyeken, sintértelepeken sok a fajtatiszta kutya is, és ezek általában nem tenyésztőktől származnak, hanem a család szórakoztatására, vagy kimondottan haszonszerzésre létrehozott almokból. Papír nélkül, tetoválás vagy mikrochip nélkül, sokszor oltás nélkül ajándékozta el a család, vagy adta el a szaporító ezeket a jobb sorsra érdemes kölyköket, akik ma a menhelyeken óriási létszámban, reménytelenül várják az igazi gazdát!"

2009. júl. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nekem csau csaum van még kölyök, és a séták alkalmával tök sokan megállítottak hogy ha lesz kiskutya szóljak.

Nem azt mondom h nem lenne jó, látni az édes kiskutyákat, ahogy el kezdenek nőni, de tényleg nem értek hozzá és ezért meg sem fordult a fejemben h legyen majd kiskutyája.

Talán kijönne rajtuk vmi örökletes betegség vagy komplikáció lépne fel a szülés közben. Én sosem bocsátanám meg magamnak ha vmi baja történne a kutyámnak miattam.

2009. aug. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!