Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tanácsokkal tudtok...

Milyen tanácsokkal tudtok ellátni egy kezdő kutyatulajdonost aki társasházba tart egy beagle kiskutyát? Ma kaptuk meg!

Figyelt kérdés
2009. júl. 31. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

A legfontosabb a következetes nevelés és a megfelelő szocializáció! Amit egyszer megtiltasz a kutyádnak azt később se engedd neki. Gondolj arra is, hogy amit most megengedsz neki azt felnőttkorában is követelni fogja!

Egyenlőre amíg nem kapja meg a kötelező védőoltásokat, ne vidd ki a lakásból!

Mindig legyen friss ivóvíze és tápláléka. foglalkozz vele minél többet de ne kényesztetsd el túlságosan.

Ölben viheted sétálni sőt kell is hogy szokja a külvilág zajait, az idegen kutyákat, embereket, gyerekeket, cicákat. de ne tedd le! nem lehet tudni hogy ahol épp lerakod a földre ott előzőleg milyen állat ment el (veszett sün, gombás cica, férges, bolhás állat) és az esetleges fertőzések legyőzésére még nem elég erős az immunrendszere!

Sok szerencsét a kutyázásban én is most lettem kutyatulajdonos, kezdő vagyok. Bolognese kiskutyánk 3 hete került hozzánk, rengeteg örömet okoz nekünk!

Szép napot és sok sikert a továbbiakban!

2009. júl. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2009. júl. 31. 18:23
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Jó tanács?? Én eleve beagle-t nem vinnék társasházba, meg fog ott őrülni! Nekem is beagle-m van, hatalmas házunk, hatalmas kerttel és mégis sokszor unatkozik, szétszedi a házat, a kertet. El sem hiszed hogy egy ilyen kutyussal mennyit kell majd foglalkoznod! Főleg ha nem leszel otthon (dolgozol, iskola akármelyik). Nagyon társas kutya, nem bírja a magányt, nagyon rosszul fogja magát érezni. NApi több óra séta, futtatás, és nagyon sok játék-játék. Ő vadászkutyus, kotorékeb, ő menni akar, szagolni, futni, szaladni egész nap. Lakásban mit fog csinálni? Megmondom. Megkóstolja a bútorokat, szétrágja a cipőket, szétszaggatja a ruhákat... és sorolhatnám. Nálunk ez mind volt. Azt hittük eleget foglalkozunk vele, és nem, ő neki több kell!
2009. júl. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13%
Első és egyetlen tanács: társasházban ne tarts kutyát. Állatkínzás neki és emberkínzás a szomszédoknak. A szomszédunkban két kutya van, szeretem éjjel hallgatni a vonyításukat....:((((
2009. júl. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Ez nem igaz, amit az előző válaszolók írtak. Biztos jobb nekik kib@szva egy kennelbe a hátsó kertben, minthogy a gazdijával lehessen... Minden kutyát lehet lakásban tartani, a legnagyobb testűeket is, csak eleget kell mozgatni, foglalkozni vele. Egy kutyának nem elég a mozgás, tanítani kell, játszani vele sokat. Attól, hogy beagle, attól még nem biztos, hogy ugyanolyan a természete mint a te kutyádnak. Csak nevelésen és szoktatáson múlik, hogy milyen felnőtt kutya lesz belőle. Olvass el pár kutyatartással és kiképzéssel foglalkozó könyvet, ha kezdő vagy, akkor keress fel egy közelben lévő kutyaiskolát és akkor semmi baj nem lesz a kutyával. Ne hagyd, hogy elbátortalanítsanak az előző válaszolók. Sok szerencsét a kiskutyádhoz!
2009. aug. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de nem értek egyet a 2. és a 3. válaszolóval sem hiszen az utcába rajtunk kívül 2 gazdi is van aki beagle-t tart a lakásában és semmi gondjuk velük sőt még az egyik gazdi kutyája még kiskutyákat is hozott a világra vagy 2 hónapja, szóval szerintem meg lesz oldva minden...
2009. aug. 1. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!