Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Beagle jó választás egy...

A Beagle jó választás egy kezdő kutyatartónak?

Figyelt kérdés
a Beagle nehezen tanul????
2009. okt. 28. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Sokan mondják, hogy nehezen tanul, szerintem nem. Egyszerűen túl makacs kutya, érti ő hogy nem szabad neki csinálni vmit, de megcsinálja, mert ő akar lenni a falkavezér. Ha van rá elég időd és türelmed akkor nyugodtan lehet beagle-d. Ne hagyd egyedül, mert kárt tesz a lakásban.
2009. okt. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

NEM!


Nagyon gyorsan tanul csak nem biztos hogy azt amit te szeretnél.


A bealge nevelése nagyon nehéz. Ha van egy jó kutyasuli a közeledben és rendszeresen tudsz járni akkor oké, egyébként inkább válassz mást.

2009. okt. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Segédkiképző vagyok egy kutyaiskolában, mielőtt bárki is pálcát törne a fejem fölött, tudom, mit beszélek.


Abban az esetben jó választás, ha rendszeresen jársz vele kiképzésekre, és tényleg becsületesen betartod a kutyakiképzés szabályait és foglalkozol vele úgy, hogy az a fajtájának megfelelő.

A beagle vadászkutya. Foglalkozás, fizikai vagy szellemi feladatok nélkül, unalmában a beagle makacs lesz, kezelhetetlen, rangsorproblémába keveredhet. Nem megfelelő kiképzés mellett(ami eredhet nemtörődömségből, tudáshiányból) makacs, önfejű, konok kutya lesz, aki gyenge kezű gazdával könnyen keveredhet csúnya rangsorvitákba.

Minden kutya úgy születik, hogy az ösztönei irányítják. A beagle vagy a vizsla vadászkutyának, a bichon frisé vagy a havanese társasági kutyának, a kuvasz területőrző kutyának, a puli terelőkutyának, a tacskók kotorékebeknek születnek. És ha az ember nem nyúl bele az ösztönös fejlődésükbe, teljesen elzártan és a saját szabályaik szerint fejlődnek, akkor - mivel az ösztöneik ezt diktálják nekik - azok lesznek, aminek születtek. A beagle el fog menni vadászni, a bichon frisé inkább az emberek közé megy, a kuvasz senkit nem fog beengedni a területére, a puli terelni fogja a nyájat, vagy ha nincs nyáj a közelben, akkor az embereket, akik körül él, és a tacskó pedig ki fogja ásni a rókalyukat.

És itt kezdődik a nevelés. Az ember képes belenyúlni a kutya ösztönös fejlődésébe, és képes a maga elvárásainak megfelelően nevelni egy kutyát. És ehhez kell valamennyi szakértelem, amit a legjobban csak és kizárólag a kutyaiskolában tudod megtanulni. A beagle alapvetően nehéz eset, és mint mondottam volt, megfelelő nevelés híján mivé fog fejlődni? Önálló, a saját akarata szerint élő vadászkutyává, és neked itt kell belenyúlnod.


Sajnos számos olyan ismerősömet és tanítványomat látom akik kezdőként beagle-t vettek, és nagyon megbánták. Félreértés ne essen, imádják a kutyájukat, a szemük fénye, de már belátják, hogy nem kezdőnek való, illetve ha kezdőként veszik meg, ki kellett volna járni kutyaiskolába vele, vagy előbb kellett volna kezdeni. Egyik ismerősömet most harapta meg a saját beagle-je, kórházba kellett vinni, pedig a kutyának ki van nyalva a segge, ágyban alszik, kényeztetve van, csak éppen nem kapott megfelelő, a fajtájának való nevelést.

Másik ismerősöm hiába tanítgatta a beagle-jét a dolgokra, a kutya nagyon jól értette, mit kell csinálnia, de sz*rt rá, majd megfojtotta magát a nyakörvvel úgy húzott, megölte a család macskáit, kiásta az összes virágot, szétszedte a lambériát a falon.

És itt van alapvetően a fajták közötti különbség. Vegyük például a 'fekszik' vezényszót. Minden egyes kutya nagyon hamar megtanulja, megérti, mit akarunk tőle, de az alapvető különbség az az, hogy mennyire AKARJA teljesíteni, és ez függ a gazda felsőbbrendűsűgétől, a kutya nevelésétől, és persze valamilyen szinten a kutya fajtájától. És ezt kell helyesen csinálni.


Szóval, ha tényleg eljársz vele kutyaiskolába, akkor nyugodtan vállald be, hiszen itt meg fogsz tanulni mindent a kutyádról, arról, hogy hogy kell nevelned, hogy kezelni tudd. Ha esetleg nincs a közelben kutyiskola, akkor azt hiszem inkább mást válassz, hacsak nem vállalod be azt, hogy a könyvekből tanulsz meg mindent, és onnan akarod nevelni, amit nem ajánlok, mertkezdőként nehéz, érthetetlen és logikátlan. Tudom, én is így voltam vele.

Ne haragudj, hogy ilyen hosszú lett, de szerintem ez másoknak is hasznos volt, nem csak neked.

2009. okt. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon okosat mondott az előző, sokat tanultam belőle. A nővéremnek is Beagleje van, és nagyn sokat szív vele, borzasztó makacs kutya. Nagyon okos, értelmes, csak nem jóra használja fel az okosságát.
2009. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon sokat segítettetek,főleg a 3. válaszoló!!!!

és egy picit el is gondolkodtam rajta :S

akkor milyen kutyát vegyek,amit lehet kint tartani,középméretű és olyan árban van mint a beagle??

2009. okt. 28. 11:57
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mudi esetleg? Nagyon okos kutyák, kint lehet tartani, egyáltalán nem drága, 30- 50 ezer forintért már jó minőségű kutyát lehet kapni, törzskönyvvel.
2009. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a Field spánielt. Én egy ilyen mellett nőttem föl, és életreszóló élményt adott. Ajánlott első-kutyásoknak, kedves, jószándékú, lehet kint tartani, mert hosszabb a szőre. Ha sikerül találnod egy egészséges, szűrt kiskutyát, akkor nagyon jól jársz vele, elélhet 15-17 évig is, és boldog leszel mellette. Alapvetően ő is vadászkutya, de már szinte eltűntek a vadászási ösztönei a tenyésztés miatt. Gyönyörű kutya, élmény vele élni. A mi Lucy-nk 16 évet élet, mellette nőttem föl, együtt fedeztük föl a világot. Szóval, én ezt ajánlom!
2009. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

11:31!


Az ilyen beaglenek a rehabilitáció tökéletesen megoldja a problémáját.


Én ezzel foglalkozom. Van egy olyan agresszív beagle tanítványunk, aki első alkalommal már a kapuban megtámadott minket. A gazdájának pokol volt az élet vele.


Áprilistól járnak hozzánk, most már póráz nélkül sétálnak, elkezdtek dog-dancingelni sőt! legutóbb még egy kiállításra is eljöttek, szájkosár nélkül, és semmi gond nem volt!


Budapesten Kecskeméten és Miskolcon vannak ilyen ingyenes képzések.


Miénk a Miskolci, bárkinek szívesen segítünk!!!

2009. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen, mostmár hozzánk járnak, csak a ő történetüket meséltem el. Mi is rehabilitáltunk már idegbeteg beage-t, szökős, harapós, teljesen dilis volt, egy év alatt gyönyörűszép, nyugodt kutya vált belőle.

Csak példázni akartam, mi lesz a Beagle-ből, ha nem nevelik.

2009. okt. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ajánlom a beagle-t kezdő kutyásnak, de még egyszerű családi kutyának sem! Egyszerűen túl makacs és önálló ehhez! Láttam már sok beagle-t és nekem őszintán szólva nem jött he hogy nagy ívben tojtak a gazdájukra, csak az volt a lényeg hogy mehessenek. Pedig nem egy közülük elég híres kutyaiskolába járt... Egyszerűen ez a fajta nem arra való hogy szerelmetes képpel bámulja a következő parancsot, ő inkább a szomszéd tyúkjait vadászná. Ő másban jó. A mudit viszont én is ajánlom! :) Nagyon könnyen kezelhető.
2009. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!