Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg?

Hogyan tanítsam meg?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám és elkezdtem tanítani. Az "ül" vezényszóra már egész jól engedelmeskedik. A "fekszik"-szót már régóta tanítom neki úgy ahogy olvastam sok helyen, hogy húzom előtte a juti falatot lefele és egy picit távolabb és lefekszik. Mostmár egyből lefekszik de csak jutifalattal hogyha simán mondom neki akkor csak bámul. Mit csináljak? Hogyan tanítsam meg rendesen feküdni?
2012. szept. 18. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Fokozatosan kell kivenni belőle a jutifalatot és a testjeleket. Először csak úgy teszel, mintha lenne falat a kezedben, lefekteted, megdicséred és csak ezután nyúlsz bele a jutifalat tartóba a falatért (sokat segítene a klikker). Ha ez már megy, akkor kiveszed belőle a megvezetést és csak erős testjellel lefelé mutatva fekteted. Ha ez is megy, akkor egyre kisebb testjellel, majd végül ezt is elhagyod és csak parancsszóval. Utána lehet parancsszó nélkül csak testjellel, egyre távolabbról. Ebből lesz később a távolról ültetés/fektetés/álítás testjellel.
2012. szept. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj egyet úgy, hogy a jutifalatot megmutatod neki, s belezárod az öklödbe úgy, hogy lássa. A vezényszóra helyezd az öklödet a földre, mikor lefeküdt, nyisd szét a tenyered és kapja onnan a falatot. Másodjára már ne mutasd meg neki a jutalomfalatot, de ugyanúgy kapja meg az öklödből. 2-3 ilyen után ne tegyél az öklödbe jutifalatot, de ő azt fogja hinni, hogy van benne, hisz még rajta lesz a kezeden az előző falatok szaga. Az üres öklödet is a földre tedd, ám mikor lefekszik, ne abból kapjon, hanem a másik kezedből adj neki falatot. Ha majd így jól megy, akkor a kézjelet lehet csökkenteni, először csak lehajolsz már és nem érinted a földet, mikor már úgy is tudja, akkor elég lesz annyit tenned, hogy lefelé mozdítod ökölbezárt kezed. Így mennie kell jutalomfalat nélkül is.

Fontos, hogy amikor már tudod, hogy adott parancsra és adott kézjelre ő TUDJA a feladatot, akkor követeld meg tőle: ha nem fekszik le, szólj rá határozottan, s ismételd meg a vezényszót. Ha a figyelmeztetés ellenére sem fekszik le, akkor kényszerísd a kívánt testhelyzetbe. A lényeg, hogy soha ne vegyél elő jutalomfalatot azért, mert arra könnyebben megcsinálja.

2012. szept. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
...álLítás...
2012. szept. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem csak a szavakat mondom neki, hanem kézjelekkel is tudatom vele, hogy mit szeretnék. Úgy tanítottam meg neki a feksziket, hogy a mutatóujjammal mutatok le a földre. Mi már ott tartunk, hogy vezényszó nem kell, csak kézjelek. Kaja nélkül is menni fog, de ha csak mostanában kezdted el neki tanítgatni ezeket, akkor ne várd tőle, hogy kaja nélkül is azonnal megteszi. Idő kell mindenhez. Szerintem tanítsd meg neki kézjelekkel is a vezényszavakat.
2012. szept. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hovarju ***** válasza:

Csinálj úgy, mintha kezedben lenne a falat. Ha lefeküdt, dicsérd meg és adj neki egy falatot. Aztán ha már igy megy a dolog, próbáld meg egyre kevesebb segítséggel.(már ne tedd le egészen a földre akezed, csak mutass lefelé). Ha már a mutatás is elés, akkor próbáld meg csak szóval "fekszik".

Persze eleinte nem lesz gyors a folyamat, de meg fogja tanulni. Fontos, hogy mindig akkor hagyd abba a gyakorlást, ha elvégezte amit kértél. Ha még nem nem megy segítség/ mutatás nélkül, segíts neki többet.

(remélem nem voltm túl bonyolult)


Egyébként mennyi idős kutya?

2012. szept. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ma 08:57 vagyok. Még akartam írni a mondandómhoz, de véletlen elküldtem. :) Amint látom, a többiek már elmondták, amit én is akartam még. Úgyhogy sok sikert!
2012. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már remekül megy jutalom falat nélkül is rögtön hasra dobja magát, de csak úgy ha lehajolok és leviszem a kezemet a földre mintha adnák neki jutalom falatot. ezt hogyan vegyem ki belőle? csak akkor fekszik le ha úgy csinálok mintha lenne nálam kaja vagy valami simán vezényszóra nem
2012. szept. 18. 09:44
 8/9 Hovarju ***** válasza:
csak fokozatosan. Próbáld meg azt, hogy nem teszed le a kezed egészen a földre, csak a föld felé mutatsz
2012. szept. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy írtuk: fokozatosan. Előbb ne hajolj le teljesen, hanem állj meg 2 centire a földtől. Aztán 3-4-5 cm... Persze nem ilyen sarkosan, de ez a lényeg. Végül már elég lesz testjelnek egy kis biccentés a fejeddel.
2012. szept. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!