Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ehet kenyeret a kutya?

Ehet kenyeret a kutya?

Figyelt kérdés

A kutyusomnak nincs már sok foga, a puhított száraztápot (levessel vagy bármivel megöntözve) nem eszi meg, viszont a szaftos kenyeret imádja. Adhatom neki?

A krumpliról tudom hogy nem tudják megemészteni a kutyák, a kenyeret megtudják?


2012. szept. 18. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
meg tudják, igen. a szaftot lehet hogy ez esetben mellőznöd kéne, de ha a kutyád szereti és nem veszed észre rajta hogy bármi baja lenne, szerintem nyugodtan adhatsz neki
2012. szept. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

nem árthat sokat, főleg ha már alig van foga, egye azt, ami jól esik... kis husi, zöldség mondjuk nem ártana, pépesre főzve, darálva, valahogy.

az enyém is imádja. sőt, a tesója meg a gazdik többi kutyája állítólag rendszeresen eszik kenyeret, meg maradék péksütitit (ezt mondjuk annyira nem hagynám, főleg ha cukros), az egyik kutyi érzékeny gyomrú, csak egyféle tápot bír, meg a kenyeret.

2012. szept. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Adni adhatsz neki, csak kenyéren nem fog sokáig élni. Inkább a tápot locsold meg azzal a szafttal, amivel a kenyeret is megeszi, főzz neki puhára húsokat, májat, jól aprítsd fel neki, azzal sokkal jobban jár, mint a kenyérrel.

Amúgy hova lettek a fogai? Kutyáknál egyáltalán nem jellemző a fogatlanság, akármilyen öregek legyenek is...

2012. szept. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

Persze, hogy ehet, mondjuk a tápértéke nulla. De főzhetsz neki riszt párolt zöldséggel, puhára főzött husival. Én biztos megpróbálnék banánt is adni neki, kefírt, joghurtot.

Én az enyémnek rizs helyett néha hajdina, vagy köleskását szoktam csinálni :D Kenőmájast is tudsz keverni a kajájába.

2012. szept. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem csak kenyeret eszik szerencsére, kiegészítésképp megeszi. Van hogy elnyammogja a száraztápot is, csak kényes rá hogy tökéletesen száraz legyen. Húst is szokott kapni.

Nem tom hogy hova lettek a fogai, csak látszik hogy hiányzik neki néhány, meg találtam is a kertben :S A doki nem mondott rá semmit csak hogy öregszik. Benne jár már a korban :)

2012. szept. 18. 18:24
 6/6 A kérdező kommentje:
Ó igen, a kenőmájast is imádja! :D Abból nem lehet neki eleget adni.
2012. szept. 18. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!