Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért büdös a kutyám szája?

Tischly kérdése:

Miért büdös a kutyám szája?

Figyelt kérdés
sziasztok, van egy majdnem 5 hónapos tacsim, nagyon szép tiszta ( benti kutya) rendszeresen fürdetjük, csak épp a szája nagyon büdös. Vetten neki azt a fogtisztitó rudat meg minden, de semmi nem segít. nem tudja valaki mitöl lehet ez??? Köszi előre is

2012. szept. 19. 09:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Rossz minőségű tápláléktól, utcán felzabált büdös dolgoktól, fogproblémáktól büdös általában a kutyák szája. A fogtisztító rudak amúgy semmit nem érnek, fogkőre csont a jó, akár füstölt a boltból, akár marha a hentestől.
2012. szept. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
de hát nem lehet fogköve, most nőttek ki az új fogai..
2012. szept. 19. 09:39
 3/17 A kérdező kommentje:
és pedigreet kap, úgy h attól sem lehet
2012. szept. 19. 09:40
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Ó, a pedigrétől nagyon is lehet. Az a tápok legeslegalja. Vegyetek neki valami minőségibb kaját, legalább középkategóriát (nem, azokat nem kapod meg élelmiszerboltban, neten kell rendelni vagy állatos boltba menni érte), és valószínűleg meg fog szűnni a szájszaga.
2012. szept. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
60%
Pontosan én sem tudom, hogy miért van ez, de azt igen, hogy főleg kistestű kutyáknál fordul elő.Nekem egy német törpe pincserem és egy stafford,argentin dog keverékem volt. A törpénél elég korán jelentkezett a probléma, a nagytestű kutyánál még öreg korára sem volt ilyen. Én arra gondolok, hogy a nagy kutya megfontoltabb, nem olyan lobbanékony mint egy mini testű.(Így kompenzálja a testi méreteit. Ugat ha kell, ha nem, és vérfarkast játszik mindenkivel az utcán)Ez az evésben is megnyilvánul. A kicsi mohó volt, és szinte akkora falatokat nyelt le egészben, mint a saját feje. A nagy, az nem habzsolt.Komótosan rágcsált. Szóval a fogkő kialakulása az ok. Ezt le kell szedetni dokival, mert a reklámozott cucc, valóban nem alkalmas erre a célra.
2012. szept. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
0%
azér mert nem illatos
2012. szept. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
de hát ez a legdrágább kaja, ezt most nem értem...
2012. szept. 19. 09:47
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A Pedigree az egyik legvacakabb táp, attól simán lehet büdös a szája. Az, hogy drága nem egyenlő azzal, hogy minőségi. REKLÁM! Ez a kulcsszó. Válts valami minőségibb tápra, Zoofaston böngéssz, ott vannak jók, viszonylag olcsón.
2012. szept. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja és fogkő ellen a legjobb a csont! Nem töménytelen mennyiségben, mert székrekedést okoz, hetente-kéthetente mondjuk egy felet. Az ilyen fogtisztító csodákat meg felejtsd el, az ég világon semmire sem jók, csak pénzlegombolás.
2012. szept. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Valószínűleg pont azért, mert most váltotta a fogait.
2012. szept. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!