Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti tudtatok erről? - bérházi...

Ti tudtatok erről? - bérházi állattartás

Figyelt kérdés

Sok olyan kérdést olvasok, melyben a válaszolók azt mondják, hogy ha a bérház/lakóközösség házirendje azt írja elő, h X%-nak alá kell írnia egy beleegyzeő nyilatkozatot, vagy épp nem is engedélyezi a kutyatartást, akkor ez van, nincs mit tenni. Szóval szeretném elmondani, hogy ez az információ TÉVES!


És erre bizony Alkotmánybírósági Határozat van:

146/2011. (XII. 2.) AB határozat


Mely kimondja: "...„közvetlen szomszédok hozzájárulása” aránytalan tulajdoni korlátozást jelent, sértve ezzel az Alkotmány 13. § (1) bekezdését."


Gondoltam jó, ha erről is tudtok.


A határozat teljes szövege az első hsz-ben!



2012. szept. 19. 10:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%
közvetlen szomszédok nem is korlátozhatnak Egy Működési szabályzat korlátoz!
2012. szept. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Így van. A szomszédok nem írhatják elő, hogy mekkora kutyafarmot tartok a SAJÁT tulajdonú lakásomban, ha a hatályos jogszabályok szerint tartom őket. Azt már más kérdés, hogy ezzel nem zavarhatom a környezetemet, de ez így teljesen rendben is van.
2012. szept. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Ha ott dolgozol, akkor igazán illenék tudni, hogy egy szmsz nem írhat felül egy alkotmánybírósági határozatot, mert akármennyire is szabályzat, alkotmányellenes nem lehet. Az szmsz-re is ugyanúgy vonatkoznak a törvények.


Mint tudjuk, a joghierarchiában az alul lévők lehetnek SZIGORÚBBAK, mint a felettük állók, de velük ellentétesek nem lehetnek. NA most ha az alkotmány azt mondja, h NEM lehet előírni a szomszédok megkérdezését, hanem csak az állatvédelmi tv-ben foglaltaknak és a "megszokott rendet nem zavaró tevékenység"-et előíró tv-nek kell megfelelni, akkor egy xaros szmsz ezt nem írhatja felül.


Ne keverjük össze azt h egy adott előírás/rendelet/tv/akármi szigorúbb, mint a felette álló, vagy ellenkezik vele.

2012. szept. 19. 12:01
 14/25 anonim ***** válasza:
Ez most komoly? 2 hete zaklatom a lakókat lakásról lakásra az aláírásokért, és még egyetlen egy hiányzik... Most ez tényleg felesleges volt? Egyébként nagyon köszi az infót! Nagyon hasznos!
2012. szept. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Nem felesleges. Jobb, ha több oldalról körbe biztosítod magad!
2012. szept. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Dehogynem felesleges. Minek biztosítsa magát, ha nem is kérheti ezt rajta számon senki? Olyan ellen biztosítsa be magát, ami ellen be KELL.
2012. szept. 19. 14:34
 17/25 anonim ***** válasza:

Én is hallottam már, h ilyenből balhé volt. De erre rögtön azt mondtam, h KIZÁRT h nekem valaki is megmondja, h mit tarthatok a lakásomban, amit x millióért vettem. Arról nem is beszélve, h nem kell adni a rosszindulatú, unatkozó öregek alá a lovat, szmsz nélkül is kitalálnak mindig valamit, amivel lehet szívatni a szomszédokat.


Szóval én mindig is úgy voltam vele, h lesz kutyám, ha valakinek nem tetszik, fel lehet jelenteni. Persze holnap meg már aranyhaltartási rendelet is lesz. Azt elhiszem ha egy kutya hangos az zavaró, de az megint más tészta. Nehogy ahhoz kelljen engedély, h egyáltalán tarthassam.


Arról nem is beszélve, h utáltam a szomszéd kisgyereket, mert fakockával ütötte a radiátort. A lőtéri döglött kutyát nem érdekelte, h engem zavar-e. Felnőtt, azt abbahagyta. Érdekes. Holnap vajon már a gyerekszüléshez is Marika néni engedélye kell???? Kapjunk már agyunkhoz! Ha valaki tömbbe költözik, akkor ezzel automatice vállalja, hogy más emberekkel, azoknak gyerekeikkel és kutyáikkal fog szoros szomszédságban lakni. SZERINTEM.

2012. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
JA a másik: Veszek egy lakást, már van kutyám. Akkor az szmsz kötelezhet rá, h tovább adjak rajta?????? Na neeee. Több sebből vérzik a történet.
2012. szept. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
nem fogok én veled Little red vitatkozni, te jobban tudod akkor tudd. Ha az szmsz-ben nincs beleírva akkor lehet annyi kutyát taratni amennyit akarsz vagyis nm-re van csak meghatározva. Viszont ha szmsz-be leírják, hogy csak 1 kutya tartható akkor annyi!
2012. szept. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
valaki anno indított már egy ilyesmit: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3294465-tarsa..
2012. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!