Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti tudtatok erről? - oltási könyv

Ti tudtatok erről? - oltási könyv

Figyelt kérdés

Lassan rendszeresíthetem ezeket a kérdéseket :D


Szóval, sokan úgy tudják, h közterületen NEM kell magunknál hordani a kutya oltási könyvét. Ez TÉVHIT! Nálunk kell lennie!

Gondoltam jó, ha tudtok róla!


A leírás a 164/2008. (XII. 20.) FVM rendeletben található.


A lényeges szöveg és még pár fontos információ az első hsz-ben!



2012. szept. 19. 11:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A közterület felügyelő is elkérheti.
2012. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Hát akkor nyilván ne vidd magaddal, nem is fogja kérni senki. Kutya nélkül se vidd az oltásit, nem is értem, hogy ezt miért kell mondani :D
2012. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Bizony, így van. Mi utaztunk már bkv-val, és bár jó fej volt az ellenőr, mert azt mondta, hogy jegy nem kell neki (kistestű, a kezemben volt) de az oltási könyvét ellenőriznie kell.
2012. szept. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
23%
Nah 1 az ellenőr akinek qrvára semmi köze hozzá :D Jegy ellenőr... Ha gyilkosságért köröznek téged akkor is csak a jegyedért büntethet meg ... 2 kakis zacsinak nem kötelező nálad lennie. a törvény azt mondja hogy zacsival vagy papíral fel kell szedni.. egy szóval se mondja hogy legyen nálad.. szal azért nem büntethet. Szöveg értelmezés!
2012. szept. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
30%
Én kutyasétáltatáshoz még a saját személyimet sem mindig viszem magammal.
2012. szept. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%

ma 14:15

Az, hogy te mit nem viszel magaddal, egy dolog. Viszont van egy rendelet, amit számon kérhetnek.

2012. szept. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném még, újságban olvastam ha nincs nálad az oltási könyv és kérik megbüntethetnek,de ezt már megbeszéltétek :) na ilyenkor azt is ellenőrizhetik,hogy van-e nálad zacskó, hiányában szintén büntetés. Ott volt még,hogy feladatot ellátó munkákutyák kivételek pl.: rendőr kutya.

Pár hónapja olvastam,aztán hogy ez tényleg létező dolog-e és valóban ellenőrzik-e azt nem tudom.

2012. szept. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
14:29-es! Ellnőrzik bizony. Engem már párszor ellenőriztek az elmúlt két év során.
2012. szept. 19. 14:33
 19/22 anonim ***** válasza:
Zacsiért megbüntetnek igen, de ha elmagyarázod neki hogy nem kell nálad lenni és mutassa meg azt a törvényt ami azt mondja hogy legyen nálad akkor majd hápog..
2012. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
14.29-es vagyok, tőlem meg més sose kérték,nem is találkoztam olyannal aki ellenőrzi mondjuk. Zacsi mindig van nálam. Oltási könyv az nincs,de akkor azt hiszem viszem magammal,nem hiányzik egy büntetés,ebből nem csinálok próblámát.Egyébként sokan nem tudják,hogy kéne vinni mindkettőt,az oltási könyvet igen. Lent mondtam valakinek ő kérdezte mi van akkor ha már elhasználta a zacskót.. hát jogos,de többet kell vinni :)
2012. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!