Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Hazahozzam?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék egy boxer kutyát, régen már volt, imádtam. Most éppen költözünk, november-decemberben terveztük, hogy a Kárpáti kennelből veszünk egyet. Egy fiatal cicánk van egyébként, ő csak benti. Most hívott egy nagyon jó barátom hogy egy ismerőse talált egy kölyök boxert, nem tud mit kezdeni vele, és hogy ha kell nekem nézzem meg, ha nem, akkor elajándékozzák.


Én nagyon szeretném, láttam róla képet, de félek hazahozni a macska miatt. Ő nagyon "steril", lehűl az idő 5 fokot, és már megfázik. Ráadásul azt sem tudom, hogy honnan van a kiskutya, ki fia-borja. De nagyon sajnálom szegényt, és szeretném befogadni, mert egyébként anyagilag, és időben is felkészültek vagyunk rá, hiszen terveztük is, csak 2 hónap múlva.


Mit tegyek? Mivel járna a macskára nézve ha hazahoznám? Gondolom azonnal orvos, stb. ?



2012. szept. 21. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem. A kutya kihűti a macskát, vagy mi köze a fázósságának a kutyához? :D

A macskára nézve valószínű pár nap, esetleg egy-két hét stresszel járna, de az akkor is meglenne, ha tenyésztőtől vennétek kutyát, neki a pedigrés boxer is pont ugyanannyira betolakodó, mint a kóbor. Szóval csak magadat nézd, a macskának nem számít, hogy most vagy később kerül kutya a házhoz. Egészségileg szerintem nem jelent nagyobb kockázatot a kóbor kutya sem, mint a cipőtalpatok, ha hazaérkezés előtt bolhátlanítjátok.

2012. szept. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem a megfázásra értettem, hanem arra, hogy egyedüli cica, 2 éves, soha nem volt más állat a közelébe, csak egy 1 hónapig édesanyám labrador kutyája. Arra irányult a kérdés, hogy egy kóbor kutyáról ugye nem tudok semmit, és ha esetleg van valami baja, ami lappang például, vagy bármi, és még nincsen tünete, akkor a macska nehogy elkapja. Attól félek, hogy beteg lehet tőle.
2012. szept. 21. 11:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Van rá esély nyilván, de azért nem sok. A kutya is csak ott jár, ahol te, tehát ő is leginkább olyan betegségeket vihet haza, amiket te, vagy egy két megyével arrébbról érkező vendéged.
2012. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első utad vezessen vele a dokihoz. Én mondjuk nem aggódnék azért ennyire, attól, hogy egy macska lakásban van, még nem lesz cukorból.


Egyébként elég ritka, hogy "fajtatiszta" boxer kölykök csak úgy utcára kerülnek, az is benne van, hogy a kutya elveszett, meglógott...nézessetek benne chipet, és mindenesetre néhány hétig hirdetném, hogy talált kutya...

2012. szept. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
a cica megszokja, emiatt nem kell aggódni. Nekem van egy cicám, ugy mondd egyke volt, házba költöztünk és lett egy kutyánk is. Na első nap fújt meg minden.De azóta eltelt fél év és kijönnek , semmi gondjuk nincs.
2012. szept. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a cica bent a kutya pedig kint lesz, akkor nem is találkoznak olyan sokat egymással.. (ha jól értem és kertes házad van). Mi is egy talált 6 hónapos boxert fogadtunk be és nem bántuk meg. Az első pár hónap intenzív tanulásos időszak kimarad, de a boxer gyorsan tanul és szerintem hatványozottabban hálás lesz nektek a törődésért.

Természetesen azonnal orvos, megnézetni van-e benne chip, megkapja az alap oltásokat. Nálunk előbb kutya volt, utána macsek, mind2 az udvaron, de teljesen jól elvannak.. A cica szerintem úgyis rendezi a kutyát (a mi macskánk köröm nélkül ugyan, de ad pofonokat és a kuty tudja, hol a helye). A cica már 2 hónaposan is pofozkodott, vicces látvány volt egy kajla 1 éves boxer és egy picike cica :) de már akkor is kiállt magáért, szóval szerintem a macskát ne féltsd.. Én most is ugyanúgy befogadnám a boxerünket. Mi is terveztük egyébként, csak később, de úgy éreztem, hogy Őt nekünk szánták, okos, szép és igazán szerető és szerethető kutyusunk van:)

2012. szept. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Képzeld, mi is találtunk egy boxer kutyát,nagyon aranyos, szerintem hozd haza
2014. aug. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!