Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztők azért már tudhatn...

A tenyésztők azért már tudhatnák mi a külömbség a fajtiszta és a fajtatiszta között nem?

Figyelt kérdés
A szuperinfóba,internetes hirdetésekben mindenhol azt látom fajTIszta labrador,yorki,beagle,vizsla,westie..... eladók.És ezenek nagy része szaporító,de itt még a tenyésztők is fajtisztának mondják/írják pedig ha egy 13 éves tudja szerintem igazán ennyinek utána nézhetnénnek nem?Jó ez legyen a legkevessebb gond,de annyira idegesít néha mikor valaki nagy dicsekedve mondja,hogy van egy fajtiszta yorkija vagy valamije.Más nincs így vele?Csak én vagyok ilyen idióta??
2009. aug. 1. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Én biológus vagyok, demég én is úgy mondom, annak ellenére, hogy úgy nem helyes. Jobban hangzik, ennyi. Aki tudja, hogy mire kell gondolnia az tudja, aki meg nem, annak valszeg úgyse számít.
2009. aug. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Tenyésztő nek hirdet szuperinfóba, internetes apróhirdetésbe. Azért mert odairja hogy "fajtiszta" és "tenyésztőtől" az nem jelenti azt, hogy ezek tényleg törzskönyves kutyák.

A tenyésztőknek honlapjuk van, előre le vannak foglalva a kölykeik, nem szorulnak arra rá, hogy apróhirdetésben hirdessenek. Ezek sima szaporítók.

2009. aug. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy tenyésztőnek igen, kellene tudnia. Be kell vallanom, hogy én akkor tudtam meg, hogy mi a külömbség ill. azonosság a fajtiszta és a fajtatiszta között amikor kutyusunkkal először mentünk orvoshoz. A doki nagyon édesen fölvilágosított bennünket. Azóta sem felejtem. Akkor 36 éves voltam.
2009. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hidd el tudom nem szorolapokon hirdetnek.

Hanem van keneljük,szűrűvizsgálatouk,Meoe tagok (vagy h kell elírni :),becsületesek,elkérik a pénzt a kutyáért,nem kérdezik kell-e törzkönyv hanem adják,minőségi táppal etetnek és még sorolhatnám...

de én beszéltem tenyésztőkkel és őkse tudták,hogy ez így van.Oké jobban hangzik,de mikor megkérdezem mi a külömbség akkor a válsz:blablabla vagy nemtudom vagy magyarázkodik...

2009. aug. 1. 22:26
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ki hogy van ezzel, de én már jóval 40 felett vagyok és ezt még az általános iskolában megtanultam biológia órán.
2009. aug. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Értem.Biztos.

Hát mi már nem tanuljuk.

De a kérdésemre a válasz??ŐŐŐ??Valaki ??

Am mindnekinek írtam egy plusz jelet (az utlosónak is)

2009. aug. 1. 22:37
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Látom a biológia mellett már a helyesírás oktatás sem az igazi... Ezt én nagyobb problémának látom, mint a fajtiszta / fajtatiszta kérdést.
2009. aug. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hahó a kérdés.

Nem azt kértem,hogy piszkáljál szóval lécci ne kritizálj egyébként meg siettem és elgépeltem borzasztó mintha te még nem hibáztál volna életedben.Jajj te nem bocs.

2009. aug. 1. 23:07
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

"siettem és elgépeltem"


Hova ez a nagy rohanás? Ennyire sürgősen kell a válasz, hogy nem érsz rá végigolvasni amit leírsz?


Alapvető, hogy helyesen írunk, még ha rohanunk is. Erre illik odafigyelni, különösen ha mások fogalmazási pontatlanságait készülsz fikázni.

2009. aug. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ajj lécci hagy már békén.És igen fontos a válasz.Miért kell kötekedni??Jó érzés??Lehet neked igen,de akkor legalább engem hagy már békén.Kösz
2009. aug. 2. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!