Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtiszta, vagy fajtatiszta?

Fajtiszta, vagy fajtatiszta?

Figyelt kérdés
Hogy kell mondani helyesen? :D én fajtisztának mondom de soktól láttam/hallottam a fajtatisztát. szerintem a fajtiszta jobban hangzik.
2010. júl. 2. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

ha 1 Kutya fajTAtiszta akkor nem keverék, azonos szülők,

És ha 1 kutya nem FAJTISZTA akkor az nem kutya, mert minden kutya FAJTISZTA de nem mindeggyik Fajtatiszta

2010. júl. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Fajta tiszta!

Azért nem fajtiszta, mert a kutya egy önálló faj. Azon belül pedig vannak a különböző fajta kutyák, úgy mint németjuhász, puli stb.

2010. júl. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Faj az a kutya, mint állatfaj. Fajta tiszta pedig egy bizonyos fajta a kutyafajtán belül.
2010. júl. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
lehet,hogy jobban hangzik, de így baromságot mondasz :D
2010. júl. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%

Úgy tudom elmondani, hogy:

Van egy Ló, amelyik fajtiszta és fajtatiszta és van egy szamár, amelyik fajtiszta és fajtatiszta, és ha ők pároznak, abból lesz az öszvér, ami fajtatiszta (?), de nem fajtiszta. :D

2010. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jobban hangzik... :) Csak épp nem azt jelenti, amit mondani akarsz. :)))
2010. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az öszvéres példa nem jó!
2010. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
Vagy pl.: ha egy Farkast keresztezünk egy Kutyával. Mindkettő egy külön faj (azaz fajtiszta), ezeknek a közös kölykei már nem fajtiszták, mert mindkét fajhoz tartoznak (?)
2010. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutya és a farkas biológiailag egy fajnak számít, ha a fajt úgy definiáljuk, hogy azok az állatok tartoznak egy fajba, amelyek egymással párosodva szaporodóképes egyedeket tudnak nemzeni. A farkas és a kutya utódai továbbra is szaporodóképesek maradnak (lásd: csehszlovák farkaseb), mígy a ló és a szamár hibridje, az öszvér már nem szaporodóképes (és nem is fajtiszta). Amúgy a latin nevükből is látszik, hogy nem két külön faj: canis lupus (farkas) és canis lupus familiaris (kutya - "háziasított farkas").
2010. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

fajtatiszta:azt jelenti hogy mind a 2 szülője egyforma fajtájú.

fajtiszta:kutyák esetében:mind a két felnőtt kutya

2010. júl. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!