Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van, aki saját maga készítette...

Van, aki saját maga készítette el a kutyaházat?

Figyelt kérdés

Kutyaházat szeretnék csinálni, szigeteltet. Szeretnék kérni tapasztalatokat, tippeket, hogyan lenne a legjobb megcsinálni. Anyagokban a hajópadlóra vagy lambériára gondoltam, 2 réteg között 3-4 cm-s hungarocellel szigetelve.

Ilyesmi: [link]


Egy boxerről lenne szó, aki még kicsi, de nyilván a végleges felnőttkori méretre szeretném elkészíteni. Nem lenne kint, csak naponta pár órát, de nálunk nagyon hideg telek vannak, áprilisban még megmarad a hó is gyakran.


Aki csinált már kutyaházat és mutatna képet, annak nagyon örülnék, minden tippet szívesen fogadok. Ügyes kezem van, akár bonyolultabb házat is eltudok készíteni.



2012. szept. 22. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Apu a mi kiskutyánknak ő csinálta, vastagabb deszkák, a kutya bárhogy elfért benne, ilyen nejlonszerű cuccal fóliázta meg benn, majd hungarocellt és rakott bele, és ilyen vágott gumit rakott bejárathoz amin bemehetett, de meleget kb benntartotta :D
2012. szept. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

OSB, cserépléc, lambéria, bitumenes zsindely:

[link]

2012. szept. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak tippet tudok adni.

Ha ügyes kezed van, meg van egy kevés plusz faanyagod, akkor olyanban gondolkozz, ahol tudod a méretet változtatni!

Nekifutok még egyszer:

Csináld meg a felnőtt méretre az ólat. Amíg kisebb a kutya, tegyél bele (belülre) plusz oldalfalat, akár egy plusz habszivacsréteget is, és arra faanyagot. A lényeg, hogy soha ne legyen sokkal nagyobb az ól belseje, mint a kutya! Az egyetlen kályha maga a kutya, nem mindegy mekkora légteret kell befűtenie!

2012. szept. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A #2-es nagyon ott van!
2012. szept. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
nálunk hőszigetelt tégla kutyaól van :) pala tetővel :) vakolva meg minden, alulról és felülről is szigetelve. alja betonozva, és van benne egy méretre vágott raklap, hogy ne a betonon feküdjön az eb...sajna a szőnyeg/párna/stb nem jött be mert kicincálta és szétrágta :)
2012. szept. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Ha a belső tér, meg az ajtó mérete a kutya méretéhez van igazítva, akkor a kutya nem fázik. Az ajtón épp hogy beférjen, a térben épp, hogy meg tudjon fordulni a kutya. A méretezés fontosabb minden szigetelésnél.
2012. szept. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az eddigieket még annyival egészíteném ki, hogy lehetőleg ne a tipikus házikóformájú, hanem lapos tetős házat tervezz, azt könnyebben befűti. Illetve a másikkal sincs gond, ha be van téve +1 szigetelőréteg a tető és az oldalfalak közé.

Ez egy 2kamrás, lapos tetős, hőszigetelt kutyaház:

[link]

2012. szept. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lapos tetős kutyaház, szigetelés. És drágalátos előző kutyánk mindet kiszedte. Télen se fázott soha.
2012. szept. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is magam csináltam mindkét házat. Az egyiket elrontottam, mert igazán nem csináltam elég hosszúra. Sajnos nem volt faanyag, ezért így maradt.Így is jó,nem fázik a kutya benne. Nekem fenyőből van, két fa között hungarocell.
2012. szept. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!