Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutyáknak, macskáknak...

Menhelyi kutyáknak, macskáknak szeretnék fekhelyet készíteni, tudnátok segíteni ebben?

Figyelt kérdés

Tudom, furcsa kérdés, de találtam egy nagyon jó megoldást, hogyan lehetne olcsón, több menhelyi állatnak segíteni, ha másban nem, hát legalább ebben, hogy legyen egy kis saját fekhelyük, pláne a tél közeledtével.


[link]


Van pár régi pulcsim, amiből meglehetne csinálni ezeket, de nagyon örülnék ha lenne valaki aki segít, akinek van kedve hozzá, akár együtt megvarrni, akár kidobásra váró pulcsik, puha anyagok "adományozásában".

Tudom, legjobb lenne nekik a kaja, és rendszeresen veszek is nekik, de most sajnos nem állok úgy anyagilag, és azért ez is több mint a semmi.



2012. szept. 23. 12:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Előljáróban: nagyon tiszteletre méltó, amit tenni akarsz, és csodálkozom, hogy még nem reagált rá senki.


Ágyneműhuzat, törölköző, nem gumihátú szőnyeg. A töltet ne legyen hungarocel, vagy vatelin, inkább puhább anyagdarabok.

Sajnos én fakezű vagyok ehhez, nem tudom, hogy hol élsz helyileg, esetleg tudok időnként fent említett selejtezésre váró dolgokat küldeni.


Tipp: ahol lomtalanítás lesz ott érdemes a lakóházban kifüggeszteni egy kiírást, miszerint: szívesen fogadod a kidobásra szánt holmikat.

Sok sikert, mert nagyon jó úton jársz!:)))

2012. szept. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen, én is csodálkozom, de köszönöm a válaszod.

Azért gondoltam a pulcsira, és a vatelinre, mert olcsó, meleg, és könnyen elkészíthető.


[link]


Ezt tegnap csináltam a saját macskámnak. Pulcsim van, meg tudok is szerezni még párat, igazából vatelinnek örülnék, vagy bármi puha anyagnak. Budapesti vagyok, a Rextől nem messze lakom.

2012. szept. 24. 12:28
 3/16 anonim ***** válasza:

Sajnos a "dolgozós" gépemen nem tudok képet nézni, de otthon megnézem.


Szerintem tedd ki ezt a kérdést a legfrissebb kategóriába mert így nagyon el fog sikkadni és (kiemelt kérdések!)mert ez a téma megéri a beszélgetést! Azt hiszem, ha 24 óráig nem érkezik válasz akkor teheted ki újra a kiemelt kérdések közé!

2012. szept. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én gondolkozom rajta, csak nem akarok elhamarkodott ígéretet tenni.

Kicsit írnál konkrétumot: ha elkészítem, te vállalod, hogy eljuttatod a menhelyre?

Vatta szerintem nem túl jó kitömésre, mert ha a kutya unalmában szétszedi a pulcsit, minden tele lesz vele. Szivacstörmelék talán jobb lenne.


Én amúgy vittem egyszer takarókat menhelyre, sose felejtem el, a Zokni nevű kutyusnak miután bedobtam, akkor jöttem rá, hogy elég csúszós anyag, hármat fordult rajta és már alig volt valami a feneke alatt, de az a kis aranyos úgy örült neki, amikor elmentem a menhelyről és visszanéztem rá, akkor is épp rajta üldögélt.


Szóval szívesen segítenék, de én is elég kétbalkezes vagyok, mindegy azért körülnézek, mit tudok tenni, vannak családsegítős ismerőseim, akiktől biztos kaphatnánk senkinek nem kellő pulcsikat, csak menhelyre ne kelljen elvinnem, abba én nagyon belefáradtam.

Még az is menne, hogy Budapestre bevigyem és átadjam. Pl. Újpest-központ környékén.


De előbb körül kell néznem, milyen anyagokat tudok összeszedni és mivel tömjem ki. Ha van ötleted, hol lehet tömőanyagot venni, szólj, rászánom a pénzt, csak ötletem sincs és a vatta szerintem nem jó ötlet.

2012. szept. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, örülök, hogy van aki szívesen segít!


Amit itthonra csináltam a cicának, igazából nem is vatta anyag, hanem ilyen fehér valami, nem tudom a nevét, egy régi párnát cincáltam szét. Maradt még valamennyi, kb 1 nagyobb fekvőhelyre való, még én sem tudom honnan kéne anyagot beszereznem.


Menhelyre semmiképp sem jönnél?


Közben rájöttem, hogy ha 2 pulcsit összevarrok, akkor az elég lesz egy nagyobb méretű kutyának, egy pulcsi egy cica mérete. Szívem szerint nem a Rexnek adnék, mert ott elég jó dolguk van a körülményekhez képest. Inkább az Illatos útra gondoltam, meg a Zöld Menedékre. Vagy nem tudom még melyek azok a menhelyek, ahol nagyobb szükség lenne rá?

2012. szept. 24. 23:00
 6/16 anonim ***** válasza:

Ezt a menhelytől is érdemes megkérdezni. Én ahova jártam segíteni, ott igazából nem váltak be a pokrócok se, mert állandóan összepisilték, kakilták, sokkal jobban bevált a faforgács és a szalma, de egy normális menhelyen, ahol rendesen tisztítják az állatok kenneleit, biztos jól jön az ilyen fekhely. Egyszer a szeméttelepről cincáltam oda autóülést, emlékszem, imádták a kutyok, volt aki mindig azon trónolt. (De nem a legjobb ötlet, sok autóülés a szeméttelepen balesetből származik, tele üvegszilánkkal, csak akkor erre még nem gondoltam.) A Zöld Menedéknél láttam, hogy fotelben ült némelyik kutya. Sajnos a Zöld M. elég messze van tőlünk, de van onnan egy kutyusom.


Menhelyre azért nem mennék, mert 1,5 évig jártam segíteni és nagyon belefáradtam, de ez még nem is érdekelne, soha nem is érdekelt, hogy velem mi van, hanem a kutyáim érdekelnek, akiket 1,5 évig hanyagoltam, míg a közelben fel nem számolták azt a menhelyet ahova jártam és idősödnek a kis buksik, úgy érzem, most már az időt nem lophatom el tőlük. Azért meg hogy fájdítsam a szívem, nem járok menhelyre, csakis ha tudok segíteni valamivel.


Most ezt az életszakaszomat élem, valószínű lesz még más is, de most elsősorban ők érdekelnek, így sem jut annyi időm rájuk, amennyit igényelnének.

2012. szept. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Írtam a Class FM-nek, csináltak velem egy rövid interjút, ha minden igaz, naponta többször lefogják adni.

Így azért rengeteg emberhez eljut :)

2012. szept. 26. 10:31
 8/16 anonim ***** válasza:
Nahát, nem vagy egy elveszett emberke!!!:))))))))
2012. szept. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon remegett a hangom, és összevissza beszéltem, nem ér nevetni, ha valaki meghallja :)
2012. szept. 26. 10:54
 10/16 anonim ***** válasza:

Ma meghallottam a reggeli órákban:)

Tömör és lényegretörő.


Jut eszembe : jelenleg ágyneműhuzatom van, amit oda tudnék adni...

2012. szept. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!