Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki kutyasuli párti az mért...

Aki kutyasuli párti az mért hiszi azt, hogy ott jól nevelt lesz a kutya?

Figyelt kérdés

Szerintem nem a kutyasuli a lényeg, hanem a gazda hozzáállása..

Segítség nélkül neveltem egy jól viselkedő pitet, míg ismerősöm 2 hónapja kutyasuliba jár és a kutya morog rá a kaja miatt, stb.



2012. szept. 23. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A kutyasuliban lényegében az embert okítják. Én mondjuk még csak kutyaoviba járok a kutyámmal, de itt rengeteg olyan hasznos dolgot elmondanak, amire egy első kutyás magától nemigen jönne rá, kezdve azzal, hogy egyáltalán hogy nyúljon a kutyához, milyen magatartásra hogyan reagáljon stb. Ha a gazda figyel és tanul, alkalmazza a tanultakat, akkor nagyobb az esély, hogy jól nevelt kutyája lesz. Mert ugye ezeket a nevelési fortélyokat otthon nem szopta volna ki a kisujjából. Én is régóta kutyázom, már negyedik kutyámat nevelem, számtalan könyvet elolvastam e téren, mégis tudtak nekem újat mondani, hasznos ötleteket adni. Na ezért.
2012. szept. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Azért hiszik azt az emberek, mert nem értenek a kutyaneveléshez, nem tudják, mitől fog jól működni a kutya. Ezzel nincs is semmi baj egészen addig, amíg a suliban felvilágosítják őket arról, hogy ez nem szerviz, meg nem a kutyának kell tanulnia, hanem a gazdának, és hogy a tanultakat a suli kapuján kívül is ugyanúgy kell alkalmazni.

Vagy azért hiszik azt, mert tudják, hogy nekik könnyebb suliban, társaságban, irányítás alatt megtanítani a kutyát az alapvető engedelmességre, mint egyedül otthon. Ilyen is van, és egyáltalán nem szabad emiatt senkit elítélni.

2012. szept. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja és azt még hozzátenném (első vagyok), hogy ismerősödnek bizonyára a hozzáállásával van a baj, talán nem jön át neki amit a kutyasuliban tanítanak, vagy nem alkalmazza otthon, esetleg nem következetesen.

A kutyasuli tényleg nem egy olyan gyár, amibe beviszik a neveletlen kutyát aztán futószalagon jönnek ki a rex felügyelő klónok. Rengeteg múlik a gazdán. Ebben igazad van. De azért én még mindig azt mondom, hogy nagyon hasznos, annak aki tudja hasznosítani az ott kapott információkat.

2012. szept. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Oviba is jártak. Amúgy nem rossz kutyasuli, tükör suli elé neves, nem az iskolával van a bajom.
2012. szept. 23. 21:35
 5/14 A kérdező kommentje:
g
2012. szept. 23. 21:35
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan gazdi, aki se sulival, se suli nélkül nem alkalmas kutyatartásra.
2012. szept. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem tartja be a kutyasuliban hallottakat, járhat akármeddig, a kutya nem javul meg attól automatikusan hogy suliba jár. De ott megvan az esély arra, hogy összehangolják a kutya-gazdi párost, okítják a gazdit, ezáltal sikerül átvenni a vezérséget stb stb.
2012. szept. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem csak az iskola a lényeg, és aki odamegy annak nem arra kell számítania, hogy más megneveli a kutyáját vagy varázsütésre hirtelen minden jó lesz.

Én kutyasuli párti vagyok, bár itthon, egyedül is megoldottam az alap nevelést és jó pár dolgot megtanítottam a kutyámnak teljesen egyedül, de nekem is van még hova fejlődnöm meg a kutyám is ott ki tudja élni magát, így járunk (azt már meg sem említem, hogy már csak a társaság miatt is mennék).

Akinek meg nincs hozzá érzéke vagy tapasztalata annak azért jó, mert ott a gazdit tanítják meg elsősorban az alapvető dolgokra, ami nélkül tényleg nem csoda ha nem boldogul.

Nemrég voltam bent egy ovis foglalkozáson (épp pihenőidőnk volt és benéztem), annak ellenére, hogy rengeteg első kutyás gazdi pl eljutott odáig, hogy eljött kutyasuliba, olyan alap dolgokról is fel kellett őket világosítani, mint a féreghajtás gyakorisága, bolha-kullancs elleni védelem... és akkor még a tanítási módszerek szóba sem kerültek.

Szóval igen a gazdi hozzáállása a lényeg az iskolában is, de egy alapvető tudásra ott szert tud tenni, remélhetőleg hozzáértő emberektől amivel a későbbiekben már tud boldogulni. Hogy az ott látottak, hallottak mennyire maradnak meg benne, mennyire alkalmazza az már teljes mértékben az adott embertől függ.

Illetve ha elkezd valamit sportolni a kutyájával annak is csak előnyei vannak, az ÖV-t csak kutyasuliban lehet 'művelni', a flyball, agility, nyomkövetés, retriever sport alapokat is ott a legjobb elsajátítani.

2012. szept. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
74%

Teljesen egyetértek az előttem írtakkal: a JÓ (!!!) kutyaiskola a gazdát tanítja meg oktatni, képezni. Otthoni gyakorlás és következetes bánásmód nélkül viszont semmit nem ér a suli. Hányszor mondták már nekem, hogy Buksika a sulin MINDENT megcsinál, de az utcán húzza a pórázt, nem jön hívásra, stb...pedig ők aztán tényleg mindent ÚGY csinálnak, ahogy a suliban...na persze :D


Nekem azzal van tele a hócipőm, hogy rengeteg kutyás, aki elvégezte az alap- és középtanfolyamot, azt hiszi, hogy hú de ért a kutyakiképzéshez, neveléshez, holott a kutyáját nem tudja behívni vagy más kutyáról letiltani. És tényleg RENGETEG ilyen gazdival találkozok, akinek a kutyája ilyen-olyan vizsgás, de nem behívható...


Argos-sal pedig napi rendszerességgel megkapjuk, hogy BIZTOS kutyasuliba járt, mert "olyan okos" :))) már alig győzöm magyarázni, hogy nem járt suliba, legalábbis tanulni nem :D

Nem csak iskolában lehet jó kutyát képezni...sőt...:D

2012. szept. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a probléma, hogy azt hiszi valaki, hogy ott jólnevelt lesz a kutya. Mert lehet, hogy az lesz. Hanem szerintem ott a baj, hogyha valaki azt hiszi, hogy csak akkor lehet egy kutya jólnevelt, ha suliba jár. Szóval ne általánosíts, mivel én pl. pont azért járok, mert suli nélkül nem tudnék egy pitet jól nevelni. Én nem hiszem azt, hogy suli nélkül más sem tud jól nevelni kutyát. Itt a gazdán van a hangsúly számomra. Első kutya, így nyilván mindent meg akarok tudni. Gondolom Te sem így születtél, hogy segítség nélkül mindent tudtál a kutyákról. Nekem nem elég, hogy x könyvet elolvasok, másnak lehet elég. Ennyi.
2012. szept. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!