Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivartalanításakor...

Klopusz kérdése:

Kan kutya ivartalanításakor ki lehet kerülni a gallér viselését?

Figyelt kérdés

Alapvetően félős kutyámra nem szeretnék ilyesmit feltenni, amúgy sem bírja a szokatlan zajokat, szelet, vihart, ráadásul fél az idegen emberektől is. Attól tartok, a gallértól teljesen bedilizne. Kerti blöki, meg hát nem is vagyunk itthon állandóan, nem tudnék 24 órás felügyeletet biztosítani neki figyelve, hogy ne nyalogassa magát.

Minden ötletet köszönök előre is.



2012. szept. 24. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is rettegős fajta. A gallér nem viselte meg kicsit se. Tompítja a hátulról jövő zajokat úgyhogy amíg rajta volt tálán segített is kicsit.. Csak az elején kellemetlen. Próbáld ki hogy milyen neki ha 1-2 nap múlva se szokta meg akkor vedd le. Nem éri meg a kockázat hogy elfertőződjön
2012. szept. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy próbálj meg legalább 1 szabadnapot a mütét után, mert akkor meg tudod figyelni, hogy nyalogatja e magát. Az is probléma, hogy mivel kinti kutya már csak unalmában is megtenné.

De: ha otthon tudsz vele maradni egy napra akkor tegyél rá - nem tom mekkora a kutya - egy, lehetőleg gumis, vagy nem nyúlékony anyagot, arra a részre ahol műtve volt, stabilan rákötve de ne nagyon szorosan. Ha viszed sétálni, vagy játszol vele, mindig vedd le!!

Figyelgesd, hogy nem szedi e le magáról és ha piszkálja szólj rá. Ha szófogadó a kutyád könnyebb a dolog:)


Nálunk ez azért nem volt probléma mert én három nap után leszedtem a búrát és a kutya egyszer próbált odanyalni rászóltam és többet nem tette.

2012. szept. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a szuka kutyám ivartalanítása után sem rakattam rá gallért. A doki sem akart rakni, azt mondta, hogy ha nagyon piszkálná akkor majd teszünk. Mi odafigyeltünk, tettünk rá pólócskát és minden rendben volt. Szerintem nézzétek meg ti is hogy hogy viseli anélkül, nem biztos hogy piszkálná.
2012. szept. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha van több vastag bőr nyakörved akkor tedd rá a nyakára és nem fogja tudni piszkálni( ezt egy cerberos kutyasulis oktatónál láttam) legalább 3-4 nyakörv kell rá hogy ne tudja elérni a sebet. semmi másban nem akadályozza. de amugy lehet kapni külön ilyen gallért . [link]
2012. szept. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos ötleteket! Ki fogom őket próbálni.
2012. szept. 25. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!