Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pulit újfundlandit együtt...

Nagy568 kérdése:

Pulit újfundlandit együtt lehet tartani? Van egy 3 éves kan puli kutyám, szeretnék venni egy 5 hónapos kan újfundalndit. A kettő együtt meg lesz?

Figyelt kérdés

#puli #és újfundlandi együtt
2012. szept. 24. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már nem akitát akarsz hanem újfundlandit? Remélem a pulit végül nem ajándékozod el. Szerintem semmit ne vegyél a puli mellé, nagyon jó kis társ az is. Menj vele rendszeresen futni, mozogni, nagyon jó barátod lesz. Engem ledöbbentett, hogy meg akarsz válni tőle, egy korábbi kérdésedben ezt akartad. Az igazán jó ember nem egykönnyen válik meg első kedvencétől...
2012. szept. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az újfundlandi is szép kutya, és nyugodt nem olyan mint az akita. A puli lehet hogy unatkozik egyedül még egy pulit nem szeretnék.
2012. szept. 24. 20:45
 3/10 A kérdező kommentje:
A puli marad aranyos kutya
2012. szept. 24. 20:46
 4/10 anonim ***** válasza:

Barátom!


Te élsz azzal a pulival már három éve, nem mi.

Nem tudjuk, hogy mennyire jól nevelt, mennyire szocializált, hogyan viselkedik más kutyákkal. Ezeket neked kell tudni és ezekből leszűrni a konklúziót.

2012. szept. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

mivel mi nem ismerjük a kutyát így nehéz megmondani de én biztosan másik pásztor/terelőkutyát tartanék vele, pl mondjuk egy mudit vagy pumit. ezek legalább magyar fajták, ehhez a klímához szoktak és nem ahhoz a hideg időjáráshoz, ami az újfundlandi eredeti élőhelyén jellemző, és amihez azt a hatalmas bundát növesztette...

én spec nagyon sajnálom a hosszú, tömött bundás kutyákat a nyári 40 fokokban...még a mi komondorunk is rosszul viseli a hosszútávú 40 fok közeli hőmérsékleteket nyáron...pedig hazai fajtáról van szó :)

2012. szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Te tényleg az alapján választasz kutyát, h h néz ki? Az akitára is azt írtad h csak azért kéne, mert szép...Ápold a puli szőrét rendszeresen, majdnem úgy mintha kiállítási lenne, akkor majd azon is megakad az emberek szeme. Járj el vele terelni, tanítsd, sportolj vele, és majd megbámulnak.
2012. szept. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A puli egyáltalán nincs elhanyagolva minden hónapban szoktam vinni kozmetikushoz,el is van kényeztetve csak egy egy társat szeretnék neki, de nem pulit. Szoktam vinni hetente 2-3 alkalommal sétálni is, kocsiban is szokott utazni. Csak egy tárat akarok neki! Az újfundlandira gondoltam!
2012. szept. 24. 21:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Heti 2-3 alkalom séta egy pulinak????
2012. szept. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az én mudim naponta vittem futni amellett, hogy udvaron lakott amíg fiatal volt :) és megjegyzem, hogy ha ápolnád rendesen a pulit akkor nem kellene kozmetikus neki :)
2012. szept. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bármilyen kutya, bármilyen másikkal tartható, ha a felnőtt, vagy jobb esetben mindkettő JÓL SZOCIALIZÁLT.

Nekem puli keverékem van és ideiglenes vagyok, rengeteg kutya van/volt már nálam, soha nem volt gond.

A heti 2-3 séta az kevés. A társ pedig nem pótol TÉGED!

2012. szept. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!