Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese kan domináns?

Havanese kan domináns?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy a havaneseekből a kanok nagyon dominánsak? Kicsit félek a fiú kutyáktól ilyen téren, és kutya vásárlás előtt állok.


Tudom h ez relatív, de pl az uszkárról olvastam, hogy a kanok is ugyanolyan kedvesek, békések, mint a szukák.


Előre is köszi a válaszokat.



2012. szept. 25. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A domináns kutyák dominánsak, nemtől függetlenül. Ne olyat válassz, amelyik először a nyakadba ugrik, hanem egy nyugisabbat, ha nem akarsz magadnak sok gondot.
2012. szept. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mivel kutyából van lehet domináns, mondjuk független a nemétől.
2012. szept. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hidd el,könnyebben kordában tartható egy domináns havanese kan,mint mondjuk egy domináns 4O-6O kg-os kutya....
2012. szept. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha te dominánsabb vagy, nem probléma hogy ő milyen domináns.
2012. szept. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!! Hát az a baj, hogy ÉN nem vagyok domináns...sajnos. A párom lesz a falkavezér az tuti. engem kb hülyének néznek a kutyák, mert magas hangom van és nem is tudok hangosan kiabálni, ráadásul ha kiabálok, csak még hangosabb lesz...max denevéreket tudnék megfegyelmezni.


Azt hagy kérdezzem meg még, hogy gondolom nektek van kutyátok. Megnéznétek, h egy 4-5 kilós kutyának mit ír a tápotok adagolásra/nap? Köszönöm!!!

2012. szept. 25. 13:53
 6/12 anonim ***** válasza:

Kicsit el vagy tévedve, a kutyát baromira nem kiabálással kell nevelni, a hangodnak semmi köze ehhez. Ha néma lennél, akkor is tudnál kutyát nevelni. Határozottság és tekintély kell hozzá, semmi más.

A falkavezér pedig nem egy ember, hanem az összes ember a családban jó esetben. Mindenkinek a kutya fölött kell állnia a ranglétrán, olvass ennek utána, főleg, ha úgy érzed, problémáid lesznek a kutya nevelésével.

2012. szept. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem domináns kutyát akarsz, akkor úgy kell választani az alomból. Mármnint nem neked kell választanod, mert te úgyse tudod megállapítani, hogy melyik milyen, hanem a tenyésztőre kell bízni, aki velük van 8 héten keresztül és az életük minden mozzanatát figyelemmel kíséri. Csak hogy az általad említett uszkároknál maradjunk, én ismerek kifejezetten domináns uszkár szukát. Nem neveletlen, hanem domináns alap természetű. A hangoskodásról meg annyit, hogy az is egy nevelési módszer, amikor napokig nem szólunk a kutyához (de semmit), hanem minden utasítást testjelekkel adunk neki. Mivel nincs hang, így a kutyának is sokkal erősebben kell összpontosítania a gazdira és keresnie a szemkontaktust.
2012. szept. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az lehet h én el vagyok tévedve, de az is biztos, h a hangnak ehhez VAN köze. LEhetek bármilyen határozott, ha egy nálam mélyebb hangú, akár nő szól rá a kutyákra akkor sokkal jobban hallgatnak rá. Ez tapasztalat. PEdig nem lehet rám mondani, h tesze-tosza lennék, nem is lehetek, a munkám megköveteli a határozottságot és kérlelhetetlenséget. De azért a kutyákra igenis emelt hangon kell rászólni. Nálam az már kiabálásnak számít, mert sosem emelem fel a hangomat.


Más: nyugodj meg töviről hegyire végigolvastam mindent a témában. Etetéssel kapcsolatos dolgokat, sétáltatással kapcsolatos dolgokat, mindent. Ki mikor lép ki az ajtón, a kutya csak utánam ehet, de nem sorolok fel mindent...

Ezt is csak azért, mert ezen az oldalon divat, h egyesek annyira nagy mellénnyel vannak, és rögtön leugatnak bárkit, anélkül, hogy egy kicsit belegondolnának abba, hogy talán amit én mondok, az nem is ugyanaz, mint amit TE GONDOLSZ. Természetesen utánaolvastam mindennek. Csak sajnos az a baj, h minden oldal és könyv mást és mást mond, és sokszor egymásnak ellent.


Ezért itt a gyanútlan kérdező- nem csak én- feltesz egy kérdést és a sok önjelölt szakértő habzó szájjal felfalja.

De már eltértem a tárgytól. Köszönöm szépen, h abszolút nem válaszoltál a kérdésemre és arrogáns, pökhendi módon bírtál válaszolni.

2012. szept. 25. 15:08
 9/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, túlreagáltam...
2012. szept. 25. 15:10
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy kicsit, igen :) Épp arról próbáltalak meggyőzni, hogy legyen egy kis önbizalmad, bármilyen hanggal tudsz kutyát nevelni. Nyilván van olyan hang, amitől előbb összecsinálják magukat a kutyák, de ettől még neked is lehet tekintélyed, pláne a saját kutyád szemében. Neveld úgy, hogy ne kelljen vele kiabálni, egy havanese azért nem olyan kutya, amihez olyan veszettül katonásnak kell lenni jó esetben. Az meg, hogy egy vadidegen kutyára hiába ordibálsz, nem mérvadó.

Mellesleg a magasabb hangokra sokkal inkább odafigyelnek a kutyák, szeretik, vonzza őket, tanítani például az az ideális, olyankor az is elkezd "csipogni", akinek amúgy nem olyan a hangja, mert az hetékony. Ezért mondják sokszor, hogy a gyerekek mennyire jól tudnak kutyát tanítani, mert a hangmagasságuk pont az, amit nem tudnak figyelmen kívül hagyni a kutyák.

2012. szept. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!