Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy háznál több kutya is...

Ha egy háznál több kutya is van, és az egyikkel többet törődnek, mint a másikkal, az hatással van a másik kutyára?

Figyelt kérdés

Úgy értem,nem lesz "féltékeny",vagy ilyesmi?A többet törődnek alatt annyit értek,hogy többet van simogatva,stb.

Meg több kaját is kap,de csak azért,mert jóval nagyobb,mint a másik kutya.

Elnézést,ha van már kirakva ehhez hasonló kérdés ide,nem gyakran látogatom ezt a témakört.


Előre is köszönöm a választ!


2012. szept. 25. 17:21
 1/10 Julcs.Julcs.aaajucsi ***** válasza:
féltékenyek ! nekem egy nyulam van és egy kutyám de amikor kicsit kiveszem a ketrecből a nyulat akkor is ölni tudna a szemeivel akutya olyan féltékeny .. pláne ha ha többet is foglalkoznék vele.
2012. szept. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos szerintem van hatással. Nekem több kutyám van. Az udvar több pontján vannak elszállásolva. Amelyik kutya az előkertben van, hogy figyelje a kaput, azzal nyilván mindig találkozom, amikor például hazajövök. Elsőnek ő van ott, ezért megsimogatom. Ha ezt a hátsó kertrészekben lakó kutyák észreveszik, rettenetes hisztit tudnak csapni. Ha otthon vagyok, összenyitom a kertrészeket, szabadon mehetnek mindenfelé a kutyák. Olyankor ha egy odajön, tuti hogy mind a négy odajön. Valósággal bújnak, hogy őket is simítsam, szóval nem jó ha háttérbe szorítanak egy kutyát, a másikat meg a szeme láttára szeretgetik.
2012. szept. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ennek nem örülök :(

Valóban,amikor az egyiket elkezdem simogatni,oda jön a másik is.Nem szándékos,csak valamiért az egyiket jobban esik simogatni,mint a másikat.

Még jöhet válasz,köszönöm!

2012. szept. 25. 17:35
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy hülye kérdés lesz,lehet ez ellen tenni?Úgy értem,nem "késő"?
2012. szept. 25. 17:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Sosem késő, a válasz pedig egyszerű, figyelj oda arra, hogy arányosan foglalkozz velük. A meghatározó mondjuk nem igazán a simogatás, hanem pl a sétáltatás: az a legnagyobb közös akció a gazdival. Azzal hogy álltok? Igaz, akkor sem válik féltékennyé az egyik, ha a másikat többet viszik sétálni (max neked lesz belőle bajod, ha nem elégíted ki a mozgásigényét, és szétszedi a házat). A kaja pedig: ez normális, hogy a nagyobbnak többet kell ennie. Egyébként a kutyák nem emberek, nincsenek konkrétan ilyen érzései, hogy féltékeny, hanem mindent egymástól tanulnak. Ha odamegy, azért megy oda, mert a másik is ott van, ha ki akarja túrni, az lehet versengés is. De nincs ilyen, hogy 'ó, ő többet kap, mint én, őt jobban szeretik', a kutya hozzászokik ahhoz amit ő kap, és megelégszik azzal -> Ha van egy nyugodt, magabiztos vezére, aki mellet semmit nem kell csinálnia, nem kell döntéseket hoznia, csak egyszerűen élni az életét, akkor a legkisebb gondja az, hogy a másik több simit kap. És igen, a vezérség az, ami a legmeghatározóbb egy kutya éltében.
2012. szept. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam.

Egyszerre sétáltatom őket,hetente 3-4-szer(változó,van,amikor nincs hozzá kedvem reggel),ezzel nincs gond.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2012. szept. 25. 20:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az a lényeg, hogy minden kutyával ugyanannyit foglalkozzon az ember, hanem minden kutyával szükségletei szerint. Nekem 2 kutyám van, szöges ellentéte egymásnak a kettő. Az egyik hiperaktív, pörgős eb, a másik meg nyugis, kényelmes típus. Egyértelmű, hogy az aktívabbal többet kell foglalkoznom mire lefárad. Ha a másikat is megpróbálnám ugyanannyit futtatni, nem tetszene neki (már próbáltam, 10 méter után bevágja a satuféket és nem hajlandó tovább futni). Ráadásul az egyik egy 30 kilós kutya a másik meg 7 kiló. Az is egyértelmű, hogy a nagyobb többet kap enni, ha ugyanannyit adnék a kicsinek is, akkor pár hónap és gurulna. Az egyik bújós, ölbemászó típus, a másik nem szereti ha macerálják, kitér a simogatás elöl. Ez is nyilvánvaló, hogy nem fogom ráerőltetni a dolgot. Egész egyszerűen józan paraszti ésszel végig kell gondolni a kutya szükségleteit és annak függvényében megadni neki lehetőleg mindent a boldog kutyaléthez, nem pedig számolgatni, hogy melyik hány simit kapott.
2012. szept. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ!Hasznosnak találtam őket.
2012. szept. 26. 17:12
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem simiből és kerten belüli foglalkozásból egyenlően kéne kapniuk,mert minden kutya szereti a simit.és igenis tudnak féltékenyek lenni.nekem 3 kutyám van,és ha csak az egyiket viszem kutyasuliba akkor miután hazaértünk eléggé csúnyán bánnak vele,mert a gazdi vele foglalkozott én nem velük.ha a mozgásigényük nem egyforma akkor rendben van hogy nem sétáltatod őket ugyanannyit.de a simiből és szeretetből egyenlően kell kapniuk.nyilván nem véletlenül jön oda amikor simized a másik kutyát.
2012. szept. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, ez sem feltétlen féltékenység, hanem versengés a gazdiért.
2012. szept. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!