Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idősen kell elkezdeni...

Milyen idősen kell elkezdeni tanítani a kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy labrador kiskutyám 8 hetes, arra lennék kíváncsi milyen idős korában kezdjem el oktatni hogy engedelmeskedjen az alapvető utasításoknak?

2012. szept. 25. 21:21
1 2
 11/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nincs azzal semmi gond, ha együtt viszed a a kölyköt az idősebbel. Ha az idősebb kutyád fegyelmezett és képzett, valamilyen szinten, bár ezt nem tudom mert nem írtad, akkor ő jó tanítómestere lehet a kölyöknek. Amennyiben nem, úgy mégiscsak jobb ha külön viszed és foglalkozol vele.
2012. szept. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Zsuzsabazsa: az h a másik fegyelmezett nem megoldás arra, h a kölyök ne legyen rákattanva. Mivel kölyök jobban húz még a fajtárshoz, jobban felnéz rá. Ez természetes. A gazdának most az kell h a kölyök rá legyen kattanva és ne érdekelje se a másik kutyája, se semmilyen kutya. Ezt meg úgy tudja elérni, ha kiiktat egy időre minden olyan dolgot ami elterelheti a kölyök figyelmét - ilyen a másik kutya is -, és hogy az együtt töltött idő tartalmas legyen, közös játékokból, tanulásból, de mindenképp az idő nagyrészében a gazdára figyelésből álljon. Ha csak úgy egyedül leviszi, hagyja szaglászgatni, kolbászolni erre-arra, odamenni más kutyákhoz, akkor ablakon kidobott idő. Felesleges.
2012. szept. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 zsuzsabazsa ***** válasza:

"Ez természetes h hozzá jobban kötődik, hisz fajtárs. A megoldás: külön viszed őket sétálni."


Ezt te írtad le először. Aztán meg azt írtad, hogy kidobott idő.

Itt már egy falkáról van szó és kettő kutya is egy falkát alkot.

Az idősebb kutya a gazdát figyeli és az instrukciót követi, ezért a kiskutya az idősebb kutyát fogja leutánozni, de rájön arra is, hogy az utasításokat a gazda adja. A kutyák egyáltalán nem hülyék.

Például. Volt egy idősebb kanom és egy kölyök szukám.

Lementünk a térre sétálni. A kölyök mindjárt játszott a többi kutyával. A másik kutyám erre-arra bóklászott.

Indultunk hazafelé és szóltam a kölyöknek. Nem jött. mentem tovább a másikkal aztán megálltam. a kan lefeküdt a fűbe és vártunk.

Kb 5 perc múlva odaszáguldott a kicsi és lefeküdt az apja mellé. Ekkor megkapta a nagy dicséretet.


Hagytam, hogy kitombolja magát a többi kutyával, elfárad és visszajön.

Ez csak egy példa számtalan közül.

2012. szept. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szöveg értelmezés nem túl jó...

Akkor felesleges, ha ugyanúgy hagyja h ne rá figyeljen, hanem menjen össze-vissza.

A másik meg kérdés h mi a cél? Mert természetesen működik amit mondasz, de igencsak lassítja a folyamatot és néha látszat stabilitást mutat a kutyánk tudásában, felénk való kötődésében. De ugye kinek mi a preferenciája és elvárt szint amit a kutyájával el akar érni.

2012. szept. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!