Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha testvérek párzanak akkor a...

Ha testvérek párzanak akkor a kölykök tuti betegek lesznek?

Figyelt kérdés
Szomszédunknak van 2 német dogja, testvérek. A szukát első tüzelésénél befedezte a kan (no comment...). Azt mondta nekem ad egy kölyköt, régóta szeretnék kutyát. Most 2 hetesek a kicsik, egyelőre úgy tűnik nincs bajuk. Később kijöhet rajtuk bármilyen nyavaja? 2 kiskutya már a születéskor elpusztult, 7 van még.
2009. aug. 2. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem csak a felépítésükben jelentkezhet az, hogy beteg. Lehet, hogy nem teljesen ép idegrendszerű, vannak olyan betegségek, amik később jelennek meg(az idegrendszeri bajok is lehet, hogy később mutatkoznak),az is lehet, hogy az immunrendszere satnyább, mint kéne. Persze simán lehetnek egészségesek, de attól még én sosem kérnék testvérpároztatásból származó kiskutyát...

Akkor már inkább menhelyről vigyél haza.

2009. aug. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Nehogy elvigyél egyet is!

A vérfertőzött kutyák legtöbbje meleg(viccen kívül), rákos lesz, idegrendszerük gyenge. Persze ha van sok pénzed és tudod kezeltetni orvossal akkor semmi akadálya, de gondolom nem szeretnéd hamar elveszteni. Ha már egyszer kutyát szeretnél vagy tenyésztőtől(semmikép szaporítótól) vagy menhelyről hozzál keveréket.

2009. aug. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Nekünk nem egy van olyan és nincs semmi bajuk,soha nem is volt. Orvos is meg mondta nyugodtan lehet nem lesz semmi bajuk... Ez végett legalábbis nem!:)
2009. aug. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, gratulálok, akkor te is olyan felelőtlen .... vagy mint a k*csög szomszédom. De utálom az ilyen embereket:@

Többieknek köszi. Akkor nem fogadom el a kiskutyát. Viszont más biztos elviszi, azt mondta a hirdetésben nem fogja elmondani hogy a kutyák testvérek, és hogy a szuka még csak 10 hónapos volt mikor befedezte a testvére. Szemét egy ember az biztos.

2009. aug. 2. 22:56
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Hát én sem vennék olyan kiskutyát. De apukám állattenyésztő volt rengeteg ideig, ez ügyből kifolyólag sokat beszélt állatorvossal és egyik sem ellenezte az almon belüli szaporítást.

De szerintem ne fogadd el.

2009. aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Így van, az állatorvosok sem ellenzik. De persze itt mindenki jobban tudja mint ők...

Szerintem nyugodtan elfogadhatod a kutyát.

2009. aug. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Ha embernél is kockázatos vérfertőzésből gyereket vállalni, az állatoknál miért lenne másképp?


Én nimfapapagáj hobbitenyésztő (nem szaporító) vagyok, és tenyésztői körökben senki se ajánlja, sőt, kifejezetten ellenzi a testvérek pároztatását, illetve egyéb vérfertőző kapcsolatot. Feltételezem, hogy kutyáknál is hasonló a helyzet.

2009. aug. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon kockázatos a vérfertőzés, szinte biztos hogy lesznek idegrendszeri gondjai. Nekem volt már ilyen rendellenességgel kutyám (menhelyről), 5 hónaposan el kellett alatani, mert szó szerint megőrült, mint később kiderült még 2 testvére ugyanígy járt.
2009. aug. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
A kölykök nagy valószínüséggel nem lesznek egészségesek. A testvérpárosítás miatt lehetnek idegrenszeri problémák, ami ugye egy ekkora termetü kutyánál súlyos következményekkel is járhat, sőt a korhatár alatti párosítás miatt a szuka még sem "lelkileg" pláne nem testileg nincs kifejlődve, ebből is hátrányuk származhat a kölyköknek.
2009. aug. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Semmi esetre se vegyél a hülye szomszédodtól kutyát! Az ilyen közeli rokontenyésztésből származó kölykök szinte biztos, hogy idegproblémásak, fejletlenek, betegségekre fogékonyak lesznek. Az meg, hogy egy 10 hónapos dog szukát fedeztet, ez felháborító. A német dogoknál legalább 2 éves korig vagy még tovább tart a kifejlődésük, mivel óriástestű fajta. Ha a szuka ilyen korán vemhesül, az ki fog hatni a fejlődésére és visszamaradott lesz. De a kommentjeidből úgy veszem észre te jól tudod, hogy a szomszédod egy szemét alak, valószínűleg nem minőségi tápon tartja, nem szocializálja megfelelően a kölyköket és ha amúgy nem lenne semmi problémájuk, akkor is szocializálatlan, oltatlan, férges kiskutyái lesznek. Rajtad áll a döntés, de gondold meg jól. Lehet, hogy a szíved szakad majd meg a szomszédod kertjében játszadozó kiskutyákért, de képzeld el mennyire fog fájni, ha 1-2 év múlva elviszi valami betegség, vagy szenvedni látod a kiskutyád.
2009. aug. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!