Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyiket válasszam...

Szerintetek melyiket válasszam és miért? Németjuhász vagy Shih tzu-t?

Figyelt kérdés

2012. szept. 27. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A két kutya teljesen más. Attól függ, hogy a nagyobb, vagy a kisebb kutyafajtákat szereted jobban. Hogy a kutyával komolyabban sportolnál, sokat mozognál, vagy pedig egy kisebb kutyához igazítanád a napjaid. A Németjuhászhoz biztos kéz kell, a Shih Tzu-t viszont nem nehéz korrigálni. Mármint a termetét illetően.

Én a Németjuhászt választanám: sokkal jobban szeretem a nagytestű kutyákat, a kicsikkel valahogy nem jövök ki :)

2012. szept. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Én minden fajta kutyát szeretek. Legyen az kistestű, nagytestű, rossz, jó... :)

Van már egy keverék Border Colliem és az közepese termetű. Akkor szerintem lesz Shih tzu. :)

2012. szept. 27. 16:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk német juhász van! Egyszerűen imádom, mert nagyon szeretetéhes, bújós! Mindemellett roppant értelmes, okos! Én azt várom, hogy megszólaljon! :)
2012. szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :D
2012. szept. 27. 19:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne csak a kinézet vezéreljen, hanem olvas utánuk, hogy melyiknek milyen a természete és melyik az amelyik jobban talál a te egyéniségedhez. Sokan azt a hibát követik el, hogy a kutya kinézete szerint választanak és nem a tulajdonságaik alapján vagy a szerint választanak, hogy most melyik kutyafajta a divat, mi a menő. Az is lehet, hogy egyik se a te álmaid kutyája a természetük szerint és egy másik fajta az :)
2012. szept. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 avada0 válasza:
79%
Ha kutyát akarsz akkor német juhász. Ha hosszú szőrű patkányt akkor Shih tzu.
2012. szept. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2012. szept. 28. 13:19
 8/11 anonim válasza:
Nekem Shih-tzum van imádom.De mindenki arra a fajtára esküszik amibe bele szeret.Én a Kínai kutyákat imádom régen pekingi palotáim voltak és tenyésztettem is őket,ők is csudapofák na és mindegyik más természet.A pincsik után vágytam egy shih-tzura nem bántam meg.Okos kedves imádni való de makacs jó jelző ha bent tartod biztos a legkisebb neszre jelez.Igaz a Némethjuhász addigra a gatyád levette?Ha van másik kutyusod is mindenképpen figyelj arra is hogy ők kijönnek e lényeges.Ha rám hallgatsz Shih-tzut veszel sok sikert!
2012. szept. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2012. szept. 29. 22:18
 10/11 anonim válasza:

Nem muszáj a shih tzunak hosszú szőrűnek lennie, ha amellett döntesz. Nekem is ilyen kutyám volt, de mindig lenyírattam a szőrét, így nyáron nem főtt meg, télen meg nem tapadt bele a hó meg a latyak. Amúgy az enyémnek nagyon aranyos természete volt, szerette a gyerekeket meg a többi kutyát is, meg sokáig (16 évig) élt. De a német juhász is értelmes kutya, csak őt szerintem nehezebb nevelni (nagymamámnál ilyen van), meg ugye nagyobb helyre is van szüksége. Ja és ő meg egy újfundlandival osztozik a kerten, meg néha a szomszéd kutyájával is együtt bandáznak.

Szerintem azt válaszd, amelyik jobban passzol hozzád.

2012. szept. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!