Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Éredemes német juhászt beszere...

Éredemes német juhászt beszerezni?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallottam, hogy teljesen elrontották a fajtát és, hogy a kutyák 5-6 éves korukra tönkremennek stb. Ez igaz a munkavonalúakra is?

2012. szept. 25. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha megbízható, leinformálható tenyésztőtől veszel kutyát, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy baj lesz.
2012. szept. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ember jó helyről veszi meg a kutyát akkor nem igaz. A munkavonalúakra meg különösen nem:) Tényleg csak jól kell választani kennelt. Az ideggyenge, diszpláziás egyedek 90% szaporítós vagy azok leszármazottja.
2012. szept. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha jó helyen veszed akkor nem lehet baj vele. nekem is van németjuhászom, nem tudom honnan van mert kaptam, de remek kutya
2012. szept. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Mivel manapság sokan a "munkavonalú" nj-kben látják a megoldást a jó kutyára, sajnos felhígult ez a vonal is nagyon.Egyre több a mali-nj mix, amelyek néha alig különböztethetőek meg az nj-től. Viszont a természetük már messze nem német juhász.Ha valaki veszi a fáradtságot és segítséggel, alaposan utána néz a tenyésztőknek, rajzosból is lehet remek kutyát kapni.Ahogy munkásból is lehet venni elcseszettet.
2012. szept. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Azért nem kell félni a német juhászoktól sem! Lehetnek problémás példányok, de ez nem igazán jellemző. Én jobban félnék a beltenyésztéstől.

Van német juhászom is, de magasan a legtöbb odafigyelést, foglalkozást igényli! Persze a legintelligensebb kutya.

De csak nagyon határozott és sok szabadidővel rendelkező gazdinak ajánlom.

2012. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha jó kennelből veszed a kölyköt, nem lesz baj. De amúgy a legtöbb kennel nem zsiványkodik. Csak ne expresszről vagy stb-ről vásárolj. Meg mindig bizonyosodj meg a minőségről, milyen az egészségi állapot, stb.
2012. szept. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szanalmas, hogy moderaltattok. Faj az igazsag?
2012. szept. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%
a rajzos csapott seggű az egy kalap szar!!!az ordas az igazi németjuhász nekem 3 van de nem azért mondom mert az van kérdezz kiképzöt és a mali mix sokkal egészségesebb de az nem azt jelenti hogy a nj szar meg hogy keverni kell de az ordas a király!!!meg szebb is!!
2012. szept. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk van! És imádom! :) Hízelgő, bújós, hatalmas a szeretetigénye! Engedelmes, okos!!! Pl Ő jelzi a páromnak, ha reggel felébredek, behívja a hálóba!
2012. szept. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Itt érdemes: [link]
2012. szept. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!