Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vigyem vissza a menhelyre?

Vigyem vissza a menhelyre?

Figyelt kérdés
Hoztunk ki a mnhelyrol egy egy eves kutyat kb 2honapja,a magyar vizslank melle!Legalabb lesz jatszotarsa!De allandoan elszokik a foxi keverek!es amikor utana orditok hatranezz es fut elore,meg messzebb!Orakat toltottem azzal h minden apro rest megcsinaljam ugy h ne tudjon elmenni,de hiaba!mindig talal vmit v maszik v ugrik v bujik,de mindig elmegy!azt gondolom nem erzi itt jol magat ezert megy el,es jobb lenne neki ott h odavagyik.szerintetek?
2012. szept. 28. 07:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért megy el, mert nem érzi ott jól magát, hanem mert unatkozik. Mennyit foglalkozol vele egy nap? Mit tudsz az előéletéről?
2012. szept. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
En is foglalkozok vele,meg a 2 eves vizslmmal nagyon sokat jkatszanak!am a vizslamtol nyitva is lehetne a kapu o nem megy el!Valoszinu h mielott bekerult a menhelyre azelott is elszokott vkitol!Alapjaba ilyen?az alaptermeszete?De nem tok vele miot kezdeni mert hiaba jatszunk o el akar menni.meg idom se kedvem se h orditozzak az utcan utana,rádasul vki bejelent h szabadon van a kutyam akk vegkepp nem tudok mit tenni
2012. szept. 28. 07:54
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vidd sokat sétálni (minden nap, és aktív sétára, nem csak tötyörgésre a házak között), tanítsd, neveld, foglalkozz vele sokat. Az, hogy játszol vele a kertben meg simogatod, marha kevés ahhoz, hogy egy aktív, okos kutya igazán jól érezze magát nálatok. Persze ha nem akarsz rá ennyi energiát fordítani, akkor tényleg inkább vidd vissza, mert ha te nem változtatsz a helyzeten, akkor ő sem fog változtatni a viselkedésén.
2012. szept. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Ja, a falkavezérségnek meg alaposan nézz utána (például itt: [link] meg itt: [link] mert ha nem rendezitek a kapcsolatotokat, akkor sosem fogjátok igazán jól érezni magatokat egymással. Ha megérted őt, az sokat segíthet abban, hogy ne akard leadni.
2012. szept. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

A vizsla és a foxi között a különbség ég és föld. :D

A vizsla ha szépen kéred is átadja a falkavezérséget, és boldog, a foxitól meg kell szerezned. Addig meg teleszkópos póráz, vagy iker póráz a vizslával...

Gondolom az ivartalanítás már megvolt.

2012. szept. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Amíg a falkavezérséget át nem veszitek és meg nem teremtődik a tekintélyelvűség, addig tüneti kezelésnek - tehát h a kutyát nem hagyjuk hibázni - ajánlom a "láthatatlan kerítést". Ugyanis félő h egy rossz szokás rögzül és arról a legnehezebb lenevelni.
2012. szept. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"meg idom se kedvem"


Legfőképp emiatt vidd vissza, még fiatal, van esélye olyan gazdát találni, akinek ideje és kedve is lesz vele foglalkozni. A vizslának is inkább a te figyelmedre, mint "játszótársra" van szüksége. Bocs, ha túl nyers voltam.

2012. szept. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Se idom se kedvem,igy van!nem tudom te szivesen rohangalnal-e az utcan minden nap utana,rádasul ha bejelentenenek akk se tudom mit szolnal!erre irtam h se idom se kedvem 30ezret kifizetni bunteteskent!

A vizslammal is es vele is rengeteget jatszunk,de sztem 2kutya jobban elvan mint 1 ha dolgozunk!mert en dolgozok nem vagyok otthon egesz nap,minden nap,mint mas normalis ember dolgozok!Es akk jobbab elvannak 2en,2kutya!

Amugy nem tudom mert itelkezel,amikor van 2 kutyam,szeretem oket megadok nekik mindent,es sezt bizonyitja h ide irok,h segitseget kerek nem 1bol eldobom!Nem ismersz,csak gondolsz egyet es leszolsz vkit amikor rohadtul nincs igazad mert ha ismernel tudnad h menyit torodok veluk!Nem viccnek irtam ide,hanem h tanacsot kerjek,de 1 rosz gazda biztos pont ide irogat h segitseget kerjen!

2012. szept. 28. 12:39
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

Ha szereted őket akkor utánanézel annak h mik a kutyák legfőbb szükségleteik: az első helyen nem szeretet, hanem a foglalkozás áll, ami nem merül ki abban h eldobom neki a labdát, hanem azt jelenti h tanítod, különböző trükkökre stb. Ezen kívül ki kell alakítanod egy tekintélyelvű kutya-gazda kapcsolatot, ami nem az ordítozáson alapul, hanem azon h a kutya azért tesz meg dolgokat, mert a gazdája vagy és tisztel. Tény h nehezebb egy olyan kutyával aki rövidebb ideje van nálad - ám a válaszaidból arra lehet következtetni, h túl sok mindent nem tettél ennek érdekében. Hazahoztad, betetted a vizsla mellé a kertbe és csókolom, és csodálkozol h nem jön vissza ha hívod. Miért is tenné?? Egyáltalán meg van neki tanítva maga a parancs, biztos vagy benne h érti? Ha igen, akkor a következő kérdés amire válaszolni kell, h akkor vajon miért nem hajtja végre? Mi történik ha végrehajtja és mi ha nem?

Olvass utána a falkavezérségnek és annak, h mi módon foglalkozhatsz úgy a kutyáddal, h az építse a kapcsolatotokat és ne csak ellegyen. Ha azt érzi a kutya h a veled töltött idő neki jutalom, akkor sokkal könnyebb dolgod lesz. De egy kutya se működik "csak úgy", belefektetett energia nélkül. Ha ezeket nem látod be, akkor felesleges is kutyát tartani...csak azért h néha megsimogassa az ember, meg eldobjon neki ezt azt... Próbáld átértékelni a viszonyodat mind az új kutyával, mind a vizslával. Jah és ahhoz h ez így működjön nem sok idő kell, hanem szemléletváltás.

2012. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nem íteltelek el, csak válaszoltam a kérdésedre. Ha nincs időd és kedved foglalkozni a kutyával, akkor vidd vissza. Attól, hogy két kutyát raksz egymás mellé, nem feltételenül lesznek jobban el, mintha egyedül lennének. Ez olyan, mint amikor a játszótéren egy kisgyerek mellé odaállítanak egy másikat, hogy na akkor játszatok. Nem így működik a dolog. Lehetsz megsértődve amiatt, amit írtam, és biztos nagyon sok jó tanácsot fogsz kapni arra vonatkozóan, hogy mit kell csinálni a kutyával, hogy ne legyen elszökős, és visszajöjjön, ha hívod, de ha nem szánsz rá időt, és energiát, akkor tök hiába. És hidd el, az ide írók többsége úgy foglalkozik a kutyájával (akár napi több órát is), hogy szintén munkába jár. De ha te azt szeretnéd, hogy a kutyád társad legyen (a tied, nem a vizsládé), akkor bizony időt kell rá szánni. Sokat.

2012. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!