Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen súlyos kutya betegségek...

Milyen súlyos kutya betegségek vannak, és milyen büntetést kaphatunk ezért?

Figyelt kérdés
Ma reggel a kutyám (németjuhász és kaukázusi keverék ) megharapta a kislányomat, bevittük ügyeletre ellátták nincs komolyabb baja, viszont a kutya nem volt beoltva már 2 éve, és az orvosok azt mondták vigyük el állatorvoshoz nézessük meg , arra vagyok kiváncsi milyen sulyos betegséget kaphat el a kislányom ? és hogy ha a kutyának van valami baja tényleg mennyivel büntetnek minket? sajnos nincs pénzünk beoltatni a kutyát és el is szeretnénk altatni! előre is köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 3. 12:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
88%
De miért altatjátok el? Azért mert nincs pénz oltásra vagy miért? Szerintem nem kellne elaltatni szegényt.
2009. aug. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
67%
Ilyen embereknek minek kutya? És a gyerek? Sajnálom szegény kislányt...
2009. aug. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
80%
Most nem kioktatásból,de ha nincs pénzetek beoltatni akkor miért tartjátok??Vigyétek be egy menhelyre vagy próbáljátok elajándékozni. Az állatorvos is lefog húzni pénzzel (nem kevéssel) amit megspórolhattatok volna ha beoltatjátok azt a szerencsétlen kutyát.
2009. aug. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
84%

Nem csak akkor büntetnek, ha beteg a kutya, hanem mindenképp. A gyereket ellőtó orvosoknak kötelessége jelenteni a harapás és a kutya oltatlanságának tényét a hatósági tiszti állatorvosnak. Ő 14 napra megfigyelés alá vonja a kutyát, a megfigyelés miatt a tulajdonos költségére chippel látja el (ha még nincs benne) és bírságot szab ki, ami többszázezer forint is lehet, hiszen január 1-től ez nem vétség, hanem szabálysértés.


Nem igaz, hogy oltani nics pénzetek, évi 3000 forintot mindenki össze tud spórolni. Altatni a kutyát pedig 10-20 ezer forint, arra van pénzetek?


Ha nem tudtok vele mit kezdeni, akkor inkább adjátok menhelyre.

2009. aug. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
77%

Nj és kau keverék kisgyerek mellé...ez a legjobb kombináció ami gyerek mellé való xD.

Na mindegy. Ti vagytok a felelőtlenek,mi az hogy nem oltatjuk be a kutyát? Nincs pénz fenntartani egy kutyát,akkor nem kell tartani.

Gondolom azért nincs beoltva mert jó drága kaját kap. És azt is gondolom,hogy azért sokat van foglalkozva vele...

Szerintem a ti hibátokból harapta meg a gyereket,nincs kellően szocializálva,biztos nem foglalkoztok vele.

A kislányod sajnálom,jobbulást neki.

A kutyát meg ne altasd el,inkább adjátok oda valakinek.

Ezek remek területörző kutyák,valaki biztos hasznát venné.

2009. aug. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 A kérdező kommentje:
A kutya nem először harapja meg a kislányt és ez mellett nagyon neveletlen is, szeretjük nagyon de nem lehet itt velünk a gyerek miatt.Nem biztos hogy el altatjuk, nem tudom mit kezdhetnénk vele.Kedves második válaszolo: Reggel fél5kor kelek és este 18:00 kor érek haza, a férjem reggel 8kor elmegy és éjjel 2re ér haza, a nagylány vigyáz a kicsire aki 8 éves és nem tudom másképp megoldani mert NINCS PÉNZEM RÁ! Sajnos ez van, nem én tehetek rola, ennél többet NEM TUDOK dolgozni!!Sajnálom a kutyust mert szerettük, de a kérdésemre nem kaptam választ!
2009. aug. 3. 12:35
 7/87 anonim ***** válasza:
77%

Neveletlen...MERT NEM FOGLALKOZTOK VELE!!!!!!!

Nem játék a kutya,ami addig jó amíg kicsi.

Felfoghatatlan hogy tarthatnak ilyen emberek kutyák.

Nem előszőr harapja meg...és még mindig nem vagy tisztába azzal mit kaphat el tőle?

2009. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 A kérdező kommentje:
igen tudom hogy a mi hibánkból, de ez volt az utolsó amire gonndolhattam volna, a kutya nincs éheztetve a férjem szakács és hordó számra hozza neki az ételt, szeretjük de ennyi munka mellett senkinek nem lenne ideje a kutyájával foglalkozni, de azt tudom hogy a mi hibánk hogy nincs beoltva.Nem arrol van szó hogy évente , hanem MOST nincs ennyi pénzünk!!
2009. aug. 3. 12:39
 9/87 anonim ***** válasza:
86%
Na, kiderült, miért harapta meg... nincs aki nevelje, foglalkozzon vele (vagy MÁR nincs), úgy gondolta, ő a falkavezér. Valószínűleg féltékeny volt a kislányra, látta, h ha hazamentek nem vele, hanem a gyereketekkel foglalkoztok és meg akarta szüntetni ezt a "kis problémát". Adjátok be menhelyre vagy ingyen valakinek... csak kerüljön el onnan gyorsan, ha tényleg oltásra nincs pénz...(akkor mit kap enni?!mert elég nagy kutya...)
2009. aug. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
77%
Nem abból áll a foglalkozás,hogy hordó szám kapja a maradékot.
2009. aug. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!