Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen örökletes kutya betegsé...

Milyen örökletes kutya betegségek vannak? A diszplázián kívül.

Figyelt kérdés
2010. febr. 21. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyok sok, és a fajtától is függ, hogy hajlamos-e rá.

Szemre, térdízületre szokták vizsgálni a kutyákat.

Van amelyiket szívzörejre vizsgálnak, de a lista nagyon hosszú, ha az összeset összeírnánk.


Melyik fajta érdekelne?

2010. febr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez fajtafüggő. Milyen fajtájú kutyád van?
2010. febr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még nincsen kutyus, de kis olasz agaram lesz, a páromnak meg belga juhász és már most szeretnénk tudni, hogy milyen örökletes betegségeik lehetnek és milyen szűréseket kell csináltatni...
2010. febr. 21. 21:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom egyszerre veszitek-e meg, de ha igen, akkor nagyon rossz lesz nektek. Jobb két kiskutyát nem egyszerre felnevelni, szerintem.

Csak egy apró kérdés: Ha már tenyésztőtől veszitek ( legalábbis úgy értem), miért nem a tenyésztőt kérdezitek meg? Szerintem szívesen válaszolna.

2010. febr. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A genetikai terheltségek fajtafüggők. Ha jó tenyésztőtől vesztek kutyát, akkor egyrészt ő elmond mindent, másrészt szűrésekkel rendelkező szülőktől hoz le almot. A szűréseket a tenyésztőnek kell megcsináltatni az alom szüleire, neked a kölyköt csak akkor kell szűretni, ha te is továbbtenyésztesz. Ezeknek esedékessége pedig szűréstípustól függően 1 és/vagy 2 éves korban esedékes.
2010. febr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:
100%

Amikor érdeklődsz kiskutya iránt, kérd el a szülők szűrési papírjait. Anélkül senkinek sem szabadna kutyát venni.

Kis olasznál elég ritka a diszplázia, de szívbetegségekre és szembetegségekre van szűrés náluk.

2010. febr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!