Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzeléssel kapcsolatos tapaszt...

Tüzeléssel kapcsolatos tapasztalatokra lennék kíváncsi, nálatok hogyan zajlik/zajlott?

Figyelt kérdés

Még csak 6 hónapos a kutyám, de már előre rosszul vagyok tőle. Minden szuka megbolondul ilyenkor? Mind képes lenne elszökni? Éjszakára mindenképp be lesz zárva, de napközben kint merjem hagyni az udvaron? Valószínűleg itthon leszek vele egész nap. Eddig csak ivartalanított kutyáim voltak, így nem tudom milyen ez.

Ő nem lesz ivartalanítva, úgy néz ki egyelőre, hogy mind küllemben, mind jellemben fajtájának remek képviselője lesz (már voltunk vele kiállításon, nagyon ígéretes lett, most pedig munkaversenyre készülünk) , így ha beváltja a hozzá fűzött reményeket, tenyészteni szeretnék vele. Ha nem váltja be, akkor ivartalanítva lesz, de addig is biztos, hogy túl leszünk pár tüzelésen.


2012. szept. 28. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vészes. Igaz én a szuka kutyusomat lakásban tartom, de nem akart szökni, nem kaparta az ajtót vagy a falat. Az első 10 napban nem engedi a kanokat magához, agresszívan elhajtja, majd 4-5 napig engedi, sőt szeretné, akkor kell nagyon vigyázni, akkor én nem csak éjszakára zárnám be a lakásba a helyedben, hanem egész napra. Mondjuk egyébként is, mert bármelyik kan bemászhat hozzá, aztán megvan a baj. Az utolsó 5 nap a levonulási időszak. Gondolom te is tudod, de azért leírom: ilyenkor nem visszük őt kutyák közé. Kitartás, nem olyan nagy ügy:)
2012. szept. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
35%

Majd mindjárt záporoznak a rád az okítások, hogy ivartalanítd + ne szaporíts és így tovább.


Az ilyen kérdések ezt hozzák magukkal.

2012. szept. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Sztem az ivartalanitást nem az ilyen kiállitásozó, munkavizsgás esetekre szokták irni.
2012. szept. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A szuka nem akar szökni, nem akar elmenni, a kanok, akiket érdekel a szuka. Azaz ne attól félj, hogy a te kutyád kimegy a kertből, hanem, hogy a kan bejön a kertbe. Egyedül semmiképp nem hagynám kint, de ha te is ott vagy, semmi gond, ő nem akar majd megszökni.
2012. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nagy a szórás. Az ilyen kérdés mindent elbír.

A kérdésre válaszolva, ha jól van biztosítva a kerítés áthatolhatatlansága akkor nem fog megszökni és át sem fognak a többi kan kutyák bújni. Ha a kerítés alja nem betonozott, akkor könnyen kikaprhatja alatta és a kanok is kiáshatják, hogy bejussanak.


Ha drtóthálós akkor a hálón is megtudja vetni a lábát és át tudnak mászni.

Milyen fajta a kutyád?

2012. szept. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Egy példa:

A kanomat vittem fedeztetni egy kertben lévő szukához.

A szukának ez volt a második tüzelése. A gazdája nem volt otthon. A kerítés alatt a szuka a kerítés alatt ásta a földet, hogy ki tudjon jönni, a kanom meg segített neki az ásásban. Mikor a szukának már a marja kint volt a kanom megfogta a nyakörvét és annál fogva húzta kifelé.


Ekkor érkezett meg a gazda aki beengedett bennünket.

Szinte nem hitt a szemének.

Az, hogy valakinek ez nem történik meg a kutyájával attól még a másikkal megtörténik.

A tüzelő szuka és a kan is extrém dolgokra képesek ilyenkor.

2012. szept. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A tüzelés olyan 3 hétig tart, s az első vércsepp megjelenésétől fogva számoljuk. Van, hogy már a hetedik napon befogadóképes a szuka, onnantól kb egy hétig nagyon kell rá vigyázni. Több helyen olvastam, hogy a tüzelő szukák ebben az időszakban szökősek lehetnek. Egy biztos: a kan kutyák hihetetlen teljesítményre képesek a szukáért: olyan magasakat ugranak és olyan picurka lyukakon préselik át magukat, hogy elképesztő. Szerintem abban a befogadó időszakban zárd el a szukádat.
2012. szept. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nálunk kb 3 hétig tartott. még éjszaka is, télen kikísértem elvégezni a dolgát. muszáj, mert sohasem lehet tudni. a vizslám lefeküdt a szomszéd pincsijének, vihettem ultrahangra, de nem lett terhes. Tanács: Ha kint van ne hagyd semmiképp egy percre sem magára!!!
2012. szept. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy van a szomszédban egy ivaros kan kutya, még méretben is pont passzolna hozzá. Egy részen ilyen dróthálós kerítés van, hátul meg olyan 180 cm magas fa. Akkor még miatta is aggódhatok.
2012. szept. 28. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!