Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Október végén hozhatom el a...

Október végén hozhatom el a kiskutyámat, de szeretnék felkészült lenni, válaszolnátok pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Mindenki csak annyira, amennyi jól esik neki :) Hálás köszönet érte!!!


Bichon Havanese kutyusom lesz.


Etetés: Mennyi a tápigénye kb. egy 5 kilós kutyusnak? A gazdája azt mondta, h dog chow juniort kapnak, akkor ugye én is azt vegyek? Konzervet nagyon szidjátok, de én nem egyszer olvastam már nagyon rosszakat a száraz tápokról is, meg amúgyis szeretnék neki adni maradékot IS. Mi az amit megkaphat a maradékok közül? Gondolom pl husi, virsli mehet neki. Kajákból mit ajánlanátok? ROYAL CANIN NEM!!! A cicáimnak adtam, de sztem egy nagy rakás sz.r marha drágán. Acana pl bejött a cicáknál.


Póráz: Mivel nagyon kicsi még, elkértem egyik ismerősömtől a cica hámját- a kölyök méretet amíg ki nem növi a kutyus, h ne kelljen kétszer vennem hámot, csak ha eléri a méretet. Ezt ki kell majd mosni, h ne érezze a cica szagot a kutyus, vagy nem fogja zavarni? És felnőtt korára milyen pórázt vegyek? Flexi, v sima anyag/bőr pórázt?


oltások: felhívtam az állatorvost, azt mondta ha egy oltással viszem a kutyustm akkor még két kombi (5 vírusos) kell neki, meg egy veszettség, és a veszettséggel be is chipeli nekem. Ezzel kapcs. csak azt nem értem, h a legtöbb helyen parvo után még 3 kombit írnak. Csak véletlen félremondta az orvos, v én emlékszem rosszul, v lehet h más oltóanyagot használ, mint pl egy másik orvos?


Séta: az utolsó kombi oltás után hány nappal lehet? És amíg nem lehet addig cipelgessem kézzel h szokja a zajokat? Meg pl arra gondoltam, h már kocsikáztatni is el kéne kezdeni h ne féljen beülni.


Tanítás: annyi jó módszer van, nem tudom melyik legyen. NEkem nagyon tetszik az egyik kutya másik nem-ben h a pasi morog a kutyákra, mivel én ezt csináltam a cicáimmal (fújtam rájuk) és nagyon hatásos volt, de tetszik a falkából kizárós módszer, amit múltkor alkalmaztunk egyik ismerősöm kutyáján, mikor folyton meg akarta hágni a lábam, és miután visszaengedtük a szobába, már nem csinálta többet. lehet esetleg a módszereket keverni, v egyet válasszak ki?


tányér: fém? Műanyag? Porcelán?


Sírás: első pár éjszaka még tegyem a vackát az ágyunk mellé, vagy rögtön zárjam ki a szobából éjszakára? Ha sír mikor elmegyünk mit kell tenni?


agresszió: ha azt látom h valakivel szemben agresszív pl félelem miatt v mert bolond szegény, akkor h kell AZONNAL letörni ezt?


Előre is köszönöm! Ha nem nagy kérés a válaszotokat indokoljátok is pls.



2012. szept. 29. 11:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ó,és még egy fontos kérdésem lenne. Ez csak most jutott eszembe, h karácsony előtti hétvégén mindig felmegyünk a mamámékhoz karácsonyozni a tesómmal meg ugye a fiúkkal. De addigra tuti nem lesz szobatiszta a kutyus... Én nem merem elvinni mamához, mert eléggé tisztaságmániás, és biztos szívrohamot kapna ha a kutyus bekakilna, pisilne. Viszont kire hagyhatom? Így h még esetleg bepisil? Anyukáméknak van két kutyája, de a tacsi elég bolond, szerintetek bántaná a kiskutyát? Csak mert anyát szerintem annyira nem zavarná h bepisil kakil, mivel az ő kutyájuk is volt kölyök, tudja mivel jár. Viszont van egy macskájuk is, és az mindig lepofozza a tacsit, de az tud magára vigyázni, vajon bántana a macsek egy kiskutyát? V pl mi van ha a kiskutya lenne macskaellenes. Ajaj. Ti mit tennétek a helyemben? Lehet csak én gondolkodom túl...
2012. szept. 29. 11:30
 2/13 anonim ***** válasza:

Agresszió: azonnal lépni kell! Ha bármilyen agresszív dolgot csinál, mindegy, milyen okból, a nyakánál fogva lenyomod a földre, és maradtok, amíg meg nem nyugszik (persze nem fojtogatod, csak lenyomod, de fontos, hogy a nyakánál fogva, ahogy a kutyák egymás közt is tennék, ez ősi ösztön benne, érteni fogja).TE vagy a falkavezér, a Te dolgod, hogy megvédd magad és őt is, és ezt neki az első pillanattól fogva tudnia kell. Ha időben megtanítod neki, nem kell erősebb módszerhez folyamodnod. Oké, hogy nem egy nagy testű kutya, de azért az ő harapása is komoly gondot okozhat...


tányér: szerintem mindegy, csak könnyen tisztítható legyen. esetleg ajánlanám az olyan fajtát, amit nehezebb felborítani, leginkább vizes tálnak, hogy ne tudja könnyen elúsztatni az etetőhelyét.

2012. szept. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

Etetési útmutató rajta lesz a tápon majd. Ha váltasz a tápról (pl acana junior) tökéletes lenne,akkor keverve kell neki adnod a másikkal,és fokozatosan elhagynod,tehát meg kell kérned a tenyésztőjét hogy adjon a tápból amit eszik.

Maradékot csak akkor adj neki ha nem fűszeres,de jobb lenne neki ha változatosan étkeztetni akarod,hogy külön főzöl neki,pl husit rizzsel és zöldségekkel.


Pórázból ne vegyél flexit,mivel te sétáltatod a kutyust nem ő téged. Jobb ha hosszabb bőr vagy műbőr pórázt veszel és mindig láb mellett kell hogy sétáljon. Hámot csak akkor adj rá ha tud szépen menni pórázon,mert hámmal könnyen elérheted hogy húzni fog téged séta közben. Állateledelesnél vagy fressnapfben vannak nagyon jó mini nyakörvek amik állíthatók. Én kiskutyám 8 hetes kora óta ugyanazt a nyakörvet hordja most 2 éves.


Oltásnál én is 3 kombira emlékszek ezt majd kérdezd meg,de alapból 2-3 oltásnak kell lennie neki. És chip nélkül a tenyésztőnek tilos kutyát eladni tehát ezt jó lenne tisztáznod vele hogy mégis mennyi oltást féreghajtást kapott már a kutyus,és mond meg hogy a törvény előírja a chipet!!


Sétáról annyi hogy olyan helyre semmiképp ne vidd ahol kutyák vannak. Én úgy csináltam hogy ölbekaptam és az ölemből figyelte a körülményeket. Üríteni leraktam a fűbe,eldugottabb részre. Sajnos a cipőddel és a ruháddal is beviheted a veszélyforrásokat a lakásba. De legyél óvatos azért. Pelenkát azt ne alkalmazd mert utána nagyon nehezen tanulná meg a szobatisztaságot ha egyszer rászoktatod arra hogy lakásba is űríthet. Inkább takaríts,és sokat levegőzzetek.


Tanításról csak annyi hogy annak olvass utána nagyon hogy falkavezérségi dolgokat betartsátok feltétlen. És kutyaovi nagyon jó lenne oltások után,ott tudna szocializálódni normális kutyák között és oktatók jelenlétében.


Tányér nekünk ilyen porcelán féle,ezt szeretem a legjobban. Műanyag az hámlik,nehéz tisztántartani. Porcelán nagyon könnyen elmosható!


Sírásnál mindenképp sírni fog ha kizárod ha nem. Ha ágy mellett lesz a helye akkor ott hagyd a vackát..Az biztos hogy fel akar menni hozzád az ágyra,ezt ne hagyd mert akkor ott is marad. Tapasztalat..anno én kutyámmal is ez volt hogy áá ő mellettünk fog aludni egy puha kuckót vettem neki potom 10-esért,aztán első éjszaka felvettük az ágyba..Elég nehéz volt megállni,de próbáld meg ha nem akarod hogy ágyba legyen az alvóhelye.


Agresszív nem hiszem hogy lesz,kölykök inkább kíváncsiak,rossz élményekből és helytelen nevelésből születik ez,de ki kell zökkentened abból a kedélyállapotából ha ezt tapasztalod. Tehát ha későbbiekben vicsorog,esetleg rátámad más kutyára akkor hagyjátok el a helyszínt,illetve korrigáld mindenképp. De ezt kutyaoviban is megtanítják nektek,szóban elég nehéz elmagyarázni..

Ha van még kérdésed szólj!

2012. szept. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Egy macska kárt tud tenni egy kiskutyában,könnyen kikaparhatja a szemét,vagy sérülést okozhat neki.

Figyelj megértem ezt is,mert én is vittem nagypapámhoz anno a 4 hónapos kutyámat és igen bepisilt bekakilt,de rögtön felszedtem,feltakarítottam,nem volt mérges papám pedig ő is tisztaságmániás.

Ha baleset lesz,rögtön feltakarítod biztos nem fog haragudni mamád!

2012. szept. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
És macskához felügyelet nélkül ne engedd semmiképp!
2012. szept. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, jöhet még. Hát azért annyira nem veszélyes az a cica :) Csak játékból szoktak bunyózni a tacsival, és mindig a macsek nyer, csak lehet h véletlen megkapná a kutyust, és nem akarom h pl féljen a cicáktól később.
2012. szept. 29. 11:42
 7/13 anonim ***** válasza:

Én Eukanubával etettem/etetem a kutyáimat. Ár/érték arányban szerintem elég jó, de vannak más egyéb tápok, amikről úgy hallottam, ár/érték arányban jobbak. A táp csomagolásán vagy a honlapján megtalálod az ajánlott napi adagot súlytól függően, de figyeld a kutyád fejlődését, mert az ő egyéni aktivitásától függően lehet, hogy ettől kissé eltérő mennyiséget igényel.

Póráz: ha jól irányítható kutyát szeretnél, akkor nem flexi. A flexinek csak arra van értelme, hogy ha mondjuk a behívást akarod erősíteni, vagy tüzel a kutyád és nem lehet elengedni. Sima, nem túl hosszú póráz kell.

Oltások: különböző oltóanyagok vannak, melyeket nem mindig ugyanúgy kell alkalmazni. Ebben a kérdésben az állatorvosra hallgass, ill. ha nem érzed meggyőzőnek, akkor fordulj másik állatorvoshoz.

Séta: erről az állatorvosoknak különböző a véleményük. Érdeklődj a környéked fertőzöttségéről az állatorvosodtól. Több állatorvostól is hallottam már, hogy a kiskutya már az első oltástól védett (sőt, ha az anyakutya megfelelő időben kapott oltást, akkor a védelmet már az anyatejjel megkapta), a sok oltás azért kell, hogy ez a védelem tovább tartson egy hétnél. Ez nem tudom, mennyire igaz, de szerintem kézben kiviheted. Olyan helyeken tedd le, ahol láthatóan kevés kutya járkál, kevés az ürülék. Csak olyan kutyákkal érintkezzen, akikről tudod, hogy megfelelően vannak oltva. Nyugodtan szoktasd autóhoz.

Tanítás: amiket felsoroltál, nem tanítási módszerek, hanem a tanításnak egy oldalát, a büntetés formáit takarják. A tanításról külön könyvek vannak, nézegesd ezeket és barátkozz a környékeden lévő kutyaiskolákkal. A büntetésnek sok fokozata van, az, hogy melyiket kell használnod, attól függ, mennyire érzékeny a kutyád. Lehet, hogy már az is elég lesz neki, hogy csúnyán nézel rá (ez esetben egy falkából való kizárás fölöslegesen kikészítené), míg van olyan kutya, aki csak az erős büntetést veszi magára. A falkából való kizárás egyébként egy kemény büntetés, a morgás nem annyira. Attól is függ, mit alkalmazol, hogy milyen súlyos a szabályszegés.

Tenyér: a lényeg, hogy ne legyen túl nagy/túl kicsi és evés közben ne nagyon másszon arrébb. A fém, gumigyűrűvel ellátott tányérok sz*rok: akármennyit tisztítod, előbb-utóbb totál gusztustalanok lesznek a gumi közvetlen környezetében, aztán meg a gumi is leesik.

Sírás: rögtön zárd ki a szobából éjszakára. Ha elmész, légy közömbös, s akkor távozz, mikor nyugodt. A nyilvánvalóan hisztiből adódó sírásra soha nem szabad egyáltalán reagálni.

Agresszió: Ennek különböző fajtái vannak. A leggyakoribb a félelmi agresszió, amit egyszerűen el kell kerülni. Ha fél , közömbösíteni kell, tehát el kell terelni a figyelmét (nem babusgatással vagy kajával, mert az csak megerősíti, hanem mondjuk feladatot próbálsz vele végezni). Ha erre képes vagy, nem alakul ki félelmi agresszió. Ha birtokolni akar téged, akkor jön a büntetés, ami a kutya érzékenységétől függően lehet kemény rászólás, gyors megbökés, falkából való kizárás, földre nyomás.


Fontos: olvasd el Cesar Millan két könyvét, ebben a sorrendben: A csodálatos kutyadoki; Hogyan neveljünk tökéletes kutyát?

Ebből a két könyvből nélkülözhetetlen információkhoz juthatsz. Komolyan, ha visszapörgethetném az időt, én is ezeket olvastam volna el sok más könyv helyett annak idején.

2012. szept. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A tanításról még: ugye van jutalmazás és büntetés része. Jutalmazással erősítesz egy viselkedést, büntetéssel pedig megszüntetsz egyet. A kutya nevelése során mindkettőt kell alkalmazni. Jutalom is sok minden lehet, kutyától függően: kaja (jutalomfalat vagy a napi adagja), játék, öröm. Simogatás is lehet, de csak akkor, ha az ember nem simogatja állandóan, csak mikor jutalmazni szeretné. Vannak tanítási módszerek: klikker (ennek több alfaja van), megvezetés (pl ültetés: jutalomfalatot magasra emeled és a kutya letottyan popsival a földre, hogy lássa) és fizikai ráhatás (lenyomod a kutya fenekét). Ez utóbbi szerintem nem célravezető, viszont alkalmazni kell, ha egy kutya egy már ismert parancsot nem akar végrehajtani. Akármit is alkalmazol, a nevelés csak akkor lesz eredményes, ha a kutya mozgásigénye kielégített és következetes szabályok szerint élhet.
2012. szept. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jöhetnek még tanácsok.
2012. szept. 29. 18:26
 10/13 anonim ***** válasza:

kedves kérdező. Én most ennyire nem fogok szép dolgokat irni, de lehet érdemes megfontolni a tanácsaimat.

én erről a helyről nem hoznék el kiskutyát.

1. neked kell oltatnod , chipeltetned. (normálsi tenyésztő eleve ugy adja oda, hogy ezek már mind megvannak, ráadásul ma már ez kötelező is)

2. Az nem egy stabil idegrendszerű kiskutya, amelyik félős, vagy agressziv. Egy egészséges kölyök érdeklődő, kiváncsi, szinte le sem lehet lőni, menne mindenhova, minden érdekli. Ebből kifolyólag általában a váltást is igen jól viselik, jóformán nem, vagy csak minimálisat sirnak.


Kicsit gondolkodj el, és dönts :)

2012. szept. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!