Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a kiskutyámat...

Hogyan neveljem a kiskutyámat szobatisztára?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 8 hetes Border Collie kiskutyámat szeretném szobatisztára szokatni. Tudom nem egy tipikus benti kutya, nem is célom bentlakással kínozni, hatalmas udvar áll neki rendelkezésre. Háromszor bepisilt és egyszer bekakált a lakásba, pedig éjszaka is és nappal is járok ki vele az udvarra és minden pisi illetve kaki után nagyon megdicsérem és jutalomfalatot adok neki. Mégis ma is bepisilt és nem jelezte előtte, hogy neki nagyon kell. Egyébként éppen pár perccel később szerettem volna kivinni, mert azért figyelem milyen időközönként végzi a dolgát. A tenyésztőnél udvaron volt így lehet, hogy már veszett fejsze nyele? Segítsetek mit tudok tenni, mert borzasztóan elkeserít. Egyébként mivel kicsi még és jön a tél ez lenne a fő oka, hogy bent akarom tartani. Segítő válaszotokat előre is köszönöm!

Igaz e, hogy este (mondjuk 6 után) ne adjak neki enni inni? Segít e ez?



2012. szept. 23. 20:00
 1/6 gelazso ***** válasza:
19%

remélem nem akadnak ki az állatvédök. én mindig odavittem és leszidtam,majd ki vezettem és megdicsértem-illetve a hangnemen változtattam.

hallottam orrbeleverös módszerröl is

2012. szept. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8 hetes, azaz hivatalosan most lehetett elhozni a mamája mellől. Tehát pár napja van veled. Vagy nem.... Mit is szeretnél? Türelem, türelem. Idővel rá fogsz jönni a jelzéseire, és szobatiszta lesz. A mi kutyusunkat 6 hónaposan mondtuk szobatisztának. Addig sűrűn vidd ki és minden produkció után dícsérd meg. Rá fog jönni az "ízére".
2012. szept. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az igaz :S Kedden hoztuk el, de akkor tényleg túl türelmetlen vagyok :) Azt hittem, hogy ha már Border Collie akkor mindent azonnal :D Igazad van és köszönöm a válaszaitokat.

Elsőnek: megütni tuti nem fogom soha, mert abból nem tanul illetve azt hallottam ha már a "baleset" után viszed oda és mutatod meg neki akkor egyáltalán nem fogja tudni, hogy miért kapja a szidást, mert nem emlékszik rá. Mindenesetre köszi a választ!

Még egy kérdés! Mikor érdemes és a behíváson kívül mikor szabad elkezdeni tanítani erre - arra?

2012. szept. 23. 20:42
 4/6 Hovarju ***** válasza:

Kölyök még nagyon. Légy türelmes, meg fogja szokni.


A behívást és apróbb feladatok tanítását már most elkezdheted. minél hamarabb kezded, annál hamarabb tanulja meg.

Egyszerre először csak 5 perceket gyakorolj vele,(még kb.ennyi ideig tud koncentrálni), aztán hagyd pihenni.


Jó kutyázást kívánok !

2012. szept. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ébredés után azonnal vidd ki. Kaja után is. Lehetőleg minél gyakrabban, ha csak pár percre is. Este lefekvés előtt szintén. Én az esti utolsó pisiltetésnél mondogatom neki, hogy pisiljen, és mondom neki akkor is, amikor éppen pisil, és egy idő után pontosan tudja majd, hogy mit akarsz tőle. Ha te már mennél be, de ő még látványosan szimatol/keresgél, akkor hagyd, valószínűleg kakilnia kell és az ideális :) helyet keresi.

Bent a házban, ha alvás/csendes pihenő van, vagy magára hagyod, akkor zárd be egy helységbe, ne flangáljon az egész házban. Azért, mert a vackába nem szívesen piszkít a kölyökkutya sem - és ha egy viszonylag kis térben van bezárva, akkor nagyobb eséllyel tartja vissza, mint ha 50 m2-en garázdálkodhat.


Nálunk víz csak kint van az udvaron, bent a házban nincs ivászat. Ezt amúgy nekem a tenyésztő is javasolta, hogy ne legyen a kölyökkutya előtt folyamatosan víz, úgy könnyebb a szobatisztaságra szoktatás.


Leszidni felesleges. Odafigyeléssel és gyakori, jó ütemben történt kiengedéssel gyakorlatilag két kézen megszámolható balesettel meg lehet úszni az egész szobatisztaság-dolgot.

2012. szept. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A rendszeresség a titka az egésznek. Kaja, alvás, játék utána azonnal vidd ki. Tanítani meg már most elkezdheted. Klikkert ajánlom. Nagyon élvezetes kis kutyával a Az enyém 11hetes most. Már ül. Követi a pálcát és beleáll a dobozba melső lábbal illetve le is ül velünk háttal meg szembe is a doboz mellet. Aki nem tudja miről beszélek olvassa a klikk-et :)
2012. szept. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!