Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor ideálisabb elhozni a...

Mikor ideálisabb elhozni a kiskutyát? Télen vagy nyáron? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az érdekelne hogy ti mikor hoztátok el a kiskutyátokat és miért?

Én nyáron fogom megkapni mivel 1. a sulis teljesítményemtől függ 2. ugye nyáron lesz időm kialakítani vele a kötődést 3. nálunk csak nyáron van kutyaovi és sokkal többet látom kint a kutyásokat mint télen a zimankóbal és szeretném megfelelően szocializálni.


2012. szept. 29. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem szeretném ha félreértenéd, amit mondok!!!!

A konkrét válaszom: én pl szabit vettem ki egy hetet, h otthon legyek a kutyával eleinte, amíg megszokja az újat, az ugye 9 nap hétvégékkel együtt. De nyilván te nyáron 2 hónapig otthon vagy, az jobb.


A másik dolog: anyukádék mennyire szeretnék a kutyát??? Ez azért fontos, mert te még valószínű a kutya életében egyetemre fogsz menni, nem fogod tudni magaddal vinni, hacsak nem ugyanabba a városba mész, ahol laksz. Aztán munkát vállalsz, ott ahol találsz...stb. Úh ezt gondold át nagyon, h lesznek átmeneti időszakok, amikor a kutya NEM lesz veled, úh beszéld meg anyudékkal,h ők is akarják-e. Illetve mindenképp többgazdásra neveljétek, ha igen.

2012. szept. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ehhez a kutyaovis részhez nem értek, és nem tudom, hol, milyen szokások és foglalkozások vannak, de ettől eltekintve én 100%-osan a tavaszi kiskutyák mellett teszem le a voksomat!

Ha addigra nem nő meg a kölyök, hogy oviba lehessen vinni, az elenyésző dolog, máshogy is lehet szocializálni, és jövőre is elkezdheti az iskolát.

Ezt biztos, hogy nem áldoznám be azért, hogy mondjuk őszi kiskutya legyen.

Az első nyár nagyon fontos, fontosabb bármilyen ovinál.

2012. szept. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ,hogy mennyi idős vagy és milyen házba élsz szüleid is milyenek. nyáron jobban rövidszőrűeknek,télen meg hosszúaknak jo.sok mindentől függ amugy te és a kutyád élete
2012. szept. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nyári elhozatal is tökéletes. De. Ha nyár elején magadhoz veszel egy kiskutyát, két hónapig nonstop vele vagy, szeptember elsejének reggelén meg hirtelen egyedül találja magát napi nyolc órában, az nem lesz jó. Se neki, se nektek. Úgyhogy rövid megszokási idő után a nyár folyamán hozzá kell szoktatnod szép fokozatosan ahhoz, hogy hosszabb időt nélküled legyen. Manapság mindegy, mikor születik a kiskutya (ha jó helyről hozod), mivel a tenyésztőnek hála az őszi/téli kiskutyák is pontosan olyan körülmények között fejlődnek, mint a tavasziak. A kutyaovi nagyon fontos, de a nyári hőségben sokkal nehezebb a kiskutyák szocializációja, mint hidegebb időszakokban (mivelhogy a kiskutyák is inkább döglenek melegben). Szóval kutyaovi szempontból nem lényeges, mikor hozod el a kiskutyát. Még valami. A kutyával való kötődés elég hamar kialakul, ehhez nem kell egy nyár. Viszont egész életén át minden nap fenn kell tudnod tartani vele az egészséges viszonyt, amiről jobb, ha nyárig elolvasol pár könyvet. Sok sikert és jó kutyázást! :)
2012. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat !:)
2012. szept. 29. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!