Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutyám, belilult...

Sophie12 kérdése:

Megharapott a kutyám, belilult és feldagadt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Játszottam vele de hirtelen belekapott az ujjamba. Nem vérzik csak egy csepp jött ki, viszont belilult és feldagadt, fáj. A bal gyűrűsujjamon, a köröm fölött pár centivel. Mi a teendő?
2012. szept. 30. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Mutasd meg egy orvosnak, hisz a hirtelen, rossz mozdulattól akár el is törhet az ujj. Bár valószínűleg megrándult. Azért nem árt ha megnézi egy orvos. Plusz ha megharapott, lehet tetanuszt is kapnál. Bár ha csak odakapott, akkor nem biztos.
2012. szept. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Jegeld egy kicsit, az elmulasztja a fájdalmat és a duzzadást is. Ha tudod mozgatni, akkor nem kell ezzel dokihoz menni, felesleges.

Játék közben egy ismerősöm kutyája odakapott az ujjamhoz véletlen a labda helyet, a körömágy mellé közvetlen...azt hittem, becarok, annyira fájt...egy kisebb lyuk lett ott...másnap a körmöm elszíneződött...gondoltam, hogy ez gázos...beragasztottam, hogy ne sérüljön meg jobban véletlenül sem...kb. 1 hónap után lenőtt a körmöm annyira, hogy látszódott: kicsit véraláfutásos lett a körömágy melletti rész, az később elmúlt

2012. szept. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. szept. 30. 21:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy Tetanusz injekcióra azért nem ártana bemenni holnap az orvoshoz, kutyaharapáskor általában MINDIG adnak, ha vérző a seb!

Jobb az óvatosság, ki tudja, mit nyalt, evett össze előtte!

2012. szept. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor be kell szépen sétàlni a sürgősségire egy tetanuszszurira. Nem fognak hülyének nézni. Egy minimàlis kis bibin keresztül is bejuthatnak a kórokozók.
2012. okt. 1. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Középiskolai biológiai ismereteimből kiindulva egy karcolásért nem adnak tetanuszt, mivel a tetanusz anaerob baktérium, felületi sebben nem tenyészik, csak olyanban, ami légmentesen zárt, tehát alul seb, de felül bezáródott. Kétlem, hogy egy egy cseppes sebecske ilyen lenne :) Jegeld és kíméld, majd elmúlik.
2012. okt. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!