Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek tényleg rá kéne...

Szerintetek tényleg rá kéne szólnom a kutyára, hogy ne ugasson?

Figyelt kérdés
kertes házban lakunk, mindkét szomszédos ház üres, lakatlan, láttuk is hogy az egyikben egy nyest család is él már és nálunk is elég sok sajnos az egér, emellett tyúkokat is tartunk. a macskák is állandóan a mi kertünkön haladnak át...csoda, hogy a kutyában(erős németjuhász fajtajellegű kb 75%os:)) a területvédő ösztön erős?!, ráadásul a határban lakunk. a kutya sötétedésben amikor megindul az éjszakai ragadozás el kezd ugatni és 1-2 óráig se hagyja abba. én nem akarok rászólni, mert "ez a dolga".de a szembe szomszédok állandóan megjegyzéseket tesznek,hogy nem lehet aludni a kutyától...na jó néha tényleg elég már az ugatásból, de ő kutya és nem akarok rászólni, mert nem rosszat csinál sőt! vagy nektek mi a véleményetek...én látom rosszul?kicsit félek attól is, nehogy megmérgezzék, bár okos kutya megtanulta, hogy csak a saját táljából egyen, de hát azért nehogy baj legyen...tanácsok?
2012. szept. 30. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Mi be szoktuk hívni a kutyát, ha elkezd ok nélkül ugatni. Semmi baja nem lesz a kutyádnak attól, ha nem kergeti őrületbe a szomszédokat az ugatásával.
2012. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Én marhára nem örülnék, ha egy kutya ugatna órákon át, miközben aludni akarok. Nem értem, hogy Te ezen miért csodálkozol.

Igenis szólj rá a kutyádra, hogy ne ugasson. Ja, és nekem is van kutyám, tudom miről beszélek.

2012. szept. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
A kutyának az a dolga hogy ész- és ok nélkül ugasson ha kell, ha nem? Nem is tudtam...
2012. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Házőrzés közben nem kell feltétlenül megbolondítani a szomszédságot. Gondolom, ha az ablakotok oda nézne, ahol a kutya ugat, nektek is más lenne a véleményetek a témáról.

Az ugatás egyébként is pontosan addig egészséges, ameddig a gazda úgy gondolja. Ha szerintetek megéri ezen összeveszni a szomszédokkal és megkockáztatni, hogy esetleg valamelyik lemérgezi a kutyát a makacsságotok miatt, akkor valami baj van a fejetekkel. Foglalkozzatok sokat a kutyával, hogy legalább az unalom ne tegyen rá még egy lapáttal az ugatásra, egyébként meg tiltsátok le róla, az ő érdekében. Jelezni szabad, de a folyamatos ugatás rossz.

2012. szept. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként meg az is tévedés, hogy le kell szidni a kutyát azért, mert ugat. Nem úgy kell nekiesni, mintha rosszat csinált volna, hiszed eddig nem volt felállítva szabály ilyen téren, hanem el kell neki magyarázni (az ő nyelvén nyilván), hogy eddig ez jó volt, de most más lesz a rendszer. Egyszerűen megtiltjátok neki az ugatás folytatását, nem kell ehhez mérgesnek lenni meg lecseszni a kutyát, feltéve, hogy van tekintélyetek a szemében, és eleget foglalkoztok vele, tehát nem stresszből ugat fél éjszaka.
2012. szept. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
biztos, hogy nem stresszből ugat, kevés kuyával foglalakoznak ennyit mint mi a mienkkel (erre fele legalábbis) igyekszem az ugatását kicsit visszább venni...
2012. okt. 1. 10:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy idő után szerintem rá kéne szólni. Én a másik oldalon vagyok, mint szomszéd.


A mi szembe szomszédunk szintén német juhász jellegű kutyája napszaktól függetlenül (nappal is és éjjel is) szinte mindennap hosszú órákon át ugat. Otthon vannak és nem szólnak rá soha. Én nagyon szeretem a kutyákat és tudom hogy nem a kutya tehet róla, de meg tudnám fojtani mikor mondjuk este 6tól hajnalig csinálja a fesztivált. Mondjuk aki ennyire lesz.rja a kutyáját (egyáltalán nem foglalkoznak vele), annak nem tudom minek egyáltalán. Nekem alapjában véve a nemtörődöm gazdával van a bajom, akit ennyire nem érdekel a kutyája és az embertársai se.


A mellettünk lévő szomszédnak vagy 6 kutyája van, azok is ugatnak, de ő érdekes módon rájuk tud szólni, nincs is belőle semmi probléma, hogy időnként kicsit hangosabbak.


Nem azt mondom tehát, hogy néma legyen a kutya, csak hogy bizony zavaró tud lenni, ha órákig zajong.

2012. okt. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Egy idő után azért tényleg zavaró...nem hiszem el, hogy Titeket nem idegesít, mikor 2 órán keresztül folyamatosan ugat?? :O

A kutyám is jó házőrző, bár a kedvétől függ, hogy milyen hangosan, milyen sokáig és milyen intenzitással űzi e tevékenységet...nem találtam még összefüggést a fizikai-szellemi lefárasztás és az ugatás-vonyítás közt :D Volt, hogy három napon át napi 13 km-ert bringáztunk 1 órás úszással együtt...azt hittem, hogy elfáradt, aludni fog...de neeeem, egész éjjel pofázott, nem győztem kiszólni rá vonyítás miatt pl...és nem is volt oka rá, csak beszélgetett a szomszéd ebbel :)

A szomszédokat meg szoktam kérdezni, hogy mennyire zavaró a dolog, ha pár napig többet ugat a kelleténél. A bal oldalinak is van kutyája, az is jelez éjjel, ha van vmi, őt nem zavarja...jobb oldalinak nincs kutyája, hallja, de nem zavarja, hátsó szomszédnak szintén jó jelző a kutyája.

A két házzal odébb lévő sörözőben nyáron hétvégente ment a piálás, kiabálás, üvegtörés a kapunk előtt, stb...ekkor hagytam, hadd őrjöngjön a kutyám, meg is dicsértem...erről nem voltam hajlandó letiltani.


De tényleg érdekes...van, hogy tele van a segge energiával, minden apró történést őrjöngéssel kísér...van, hogy le van fárasztva és úgy őrjöng...van, hogy a melegben akkor sem ugat, ha bejön a postás...van, hogy az "ellenség" kutyát végignézi a házából és meg sem moccan :D totál az adott napi hangulatától függ

2012. okt. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
azért bátorkodom azt mondani, hogy nálunk sem a fizikai és szelleni lefárasztással van a gond, mert mindennap foglalkozva van a kutyával, aki jön hozzánk, mindenkit a "kutyatrükkökkel" szórakoztatunk, amiket megtanítottunk nekik. és jellemzően a sötétedési időszak a kritikus...az az 1-2 óra.és igaz, minket is zavar egy idő után...de annak örülök, hogy a ragadozókat távol tartja a baromfi óltól...de szívesen várok tanácsokat ezzel kapcsolatosan, amikor betelik nálam pohár és kimegyek szólni, átlagos hangon vonom kérdőre: mit csinálsz mért ugatsz? utána átmenetilag abba hagyja...de őszintén várok tanácsoakt ezzel kapcsolatosan
2012. okt. 1. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!