Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya illene...

Jázi&Csenge kérdése:

Milyen fajta kutya illene hozzánk?

Figyelt kérdés
Négytagú család vagyunk, anya, apa, 12 éves ikrek :). Kertes házban, falun élünk, erdőhöz, hegyhez, tóhoz, városokhoz közel. Elég spotosak vagyunk, szeretünk mozogni, a tesómmal sétálni, futni imádunk, apa inkább biciklizni szeret (mi azt is). 7.-esek vagyunk a nővéremmel, ez egy elég nehéz év, de úgyis tavasszal lenne kutyánk, és utána már nyár lesz, és akkor lesz tengernyi időnk a kölyökre. Anyu egész nap így is itthon van. Értünk a kutyákhoz, volt már tapasztalatunk több ebbel is, egy dobink és egy bernink volt eddig, apának nj-a, anyának keverékei is voltak. Imádjuk az állatokat, de egyelőre nincs senki szőrös, tollas, pikkelyes barátunk, majd tavasszal egy macskát, és mi Jázminnal egy kutyát szeretnénk. Ennyi adat azthiszem elég is, ha valami még érdekelne benneteket, kérdezzetek nyugodtan. Szóval Jázival ezek a kutyafajták jutottak eszünkbe: japán akita=(L) abszolút első látásra szerelem, a favorit kutyafajtánk (bár nem csak akita inu jöhet szóba, azért ha lehet nem amerikait szeretnénk), leonbergi, ő is dobogós helyezett, szamojéd, keeshoond, mindkettő bűbájos, svájci fehér juhászkutya, ez a fajta apának nem tetszik, de mi odavagyunk érte :D, belga juhászkutyák, ők nagyon bejönnek, bár nem TOP5 kutyák, angol springer spániel love:)), szánhúzókutyák (husky, alaszkai malamut.......), bullmasztiff (wwáhh elolvadok tőle nagy ráncos maciiii), német dog, TOP5!!, újfunlandi, és ennyi. Ezek közül a fajták közül valamelyik ideális lenne nekünk? Vagy írhattok még kutyafajtákat, ha lehet pár sor indokkal, hogy miért jó nekünk:) Köszi:)))

2012. okt. 1. 16:22
1 2
 1/12 Hovarju ***** válasza:
100%

Jó sok fajtát felsoroltál, és szerintem mindegyik aranyos. Most már csak az a kérdés, hogy mennyi időtök lenne naponta a kutyával foglalkozni (akkor is ha suli idő van)?

Rendszeresen vinnétek sétálni? Kutyasuliba akartok vele mennyi? Esetleg valami kutyás sport? (agility,frzibi, dog dancing stb:.)


Ha nagyon sportos, pörgős kutyust szeretnétek, akkor a belgákat ajánlom, ha kicsit nyugodtabb, de mozgékonyt, akkor springer spánielt, ha olyat szeretnétek, ami nem túl futkosós de szófogadó, akkor leonbergi.

Csak kinti kutya lenne, vagy kinti benti?


Menjetek el a kutyakiállításra (vagy akár többre is) és ismerkedjetek meg az általatok választott/kinézett fajtákkal. Ott nyugodtan kérdezhettek a tenyésztőktől, én azt tapasztaltam, hogy szivesen segítenek.

Esetleg írhatnátok érdeklődő levelet/e-mailt néhány tenyésztőnek az általad felsorolt körülményekről, megérdeklődve, hogy ajánlja-e az adott fajtát.


Esetleg, ha nem ragaszkodtok a fajta tisztához, szétnézhetnétek egy menhelyen is.


Jó választást kívánok !

2012. okt. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen izgő-mozgó családhoz én magyar, vagy német vizslát is el tudok képzelni, vagy ridgebacket.

Jó lenne tudni, hogy kinti, benti, vagy kinti-benti kutyus lenne, a szőrhossz miatt, mert pl. egy dogot sajna nem lehet a zord téli mínuszokban kint tartani huzamosabb ideig.

2012. okt. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anthonyahopkins ***** válasza:
86%
Pont olyan kutyafajtákat soroltál fel, amik makacs, egygazdás állatok. Szerintem (már csak a sportolási hóbort miatt is) a labrador a megfelelő kutya számotokra. Esetleg labrador keverék. Szeretik a gyerekeket, az egyik legintelligensebb kutyafajta, barátságosak. De persze minden csak nevelés kérdése. :-) Ezek közül a fajták közül esetleg még a bullmasztiff is számításba jöhet. Szeretetreméltó nagy tankok, rendesek, kedvesek. De ha egyszer neadjisten nekimegy egy másik kutyának, elég nehéz lesz róla lecibálni. Hát, remélem, segítettem valamennyit. :-)
2012. okt. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Bullmasztiff :)
2012. okt. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Eredetileg kinti kutya lenne, de most épp a próbáljuk megfűzni szüleinket, hogy a kutya bent is lehessen projektet tartjuk :) és van rá egy egész telünk talán sikerülni fog. Nem fontos annyira sportosnak lenni az ebnek, bár valami kutyás sporot lehet kipróbálnánk vele.

A vizsla nem a mi ízlésünk, de kösz a tippet:)

hhááát labradort sem nagyon szeretnénk, valami különlegesebb, ó nem jó szót használok, mondjukúgy, hogy inkább ritkább kutyafajtát szeretnénk.

Jó lenne fajtatiszta, de egy keverék is szóba jöhet:)

2012. okt. 1. 16:52
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Ha keverék is szóba jöhet, akkor menjetek el a hozzátok legközelebbi menhelyre, és hozzátok ki azt, amelyikbe első látásra beleszerettek. :)
2012. okt. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anthonyahopkins ***** válasza:
Ezzel csak az a gond, hogy ha elmennek egy menhelyre, akkor az összes kutyába egyből bele fognak szeretni. Legalábbis ez velem így történne. :-) Inkább akkor már neten nézzék meg a menhelyes oldalakat, ahol több információt is leírnak a kutyákról.
2012. okt. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
jó ötlet ez a menhelyes dolog is, de szerintetek mennyi 2 év alatti kutya van ott? csak mert az lenne a legideálisabb kor. vannak ott kölykök is nem?
2012. okt. 1. 17:34
 9/12 anthonyahopkins ***** válasza:
100%
Szerintem minden menhelyen vannak kölykök, bár az igaz, hogy őket "kapkodják el" leghamarabb. Utána kell nézni.
2012. okt. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én bullmasztiff gazdi vagyok, ha kérdésed van a fajtáról, írj nyugodtan :)


Egyébként az allatok.info-n a legtöbb menhely kutyusai fent vannak, lehet szűrni életkorra is, fajtára is. Nézzetek szét, szoktak lenni fiatal kölykök :) A távolság pedig ne legyen akadály, ha fajtatiszta kutyát választotok kennelből, az sem biztos, hogy a legközelebbire esik a választásotok :)

2012. okt. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!