Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya és kisbaba/új családi...

Kutya és kisbaba/új családi élet? Hogyan hozzam össze a kettőt? Nincs ötletem már.

Figyelt kérdés

Van egy 11 éves kutyám, aki nagyon ragaszkodik hozzám, és elég féltékeny természet, a kora ellenére pedig még elég nagy a mozgásigénye. Amíg a szüleimnél laktam, nem volt kérdéses a gondozása, minden nap tudtam vele foglalkozni. De most már van férjem és egy kisbabánk, elköltöztem otthonról. A probléma:

- a szüleimre nem hagyhatom a gondozását, mert nekik nem fogad szót annyira, és ha nem foglalkozom vele, az meglátszik rajta, volt, hogy nem evett, amíg nem én jöttem etetni, én vagyok a gazdája

- a sétánál is nagy erővel húzza, elrántja az embert, a szüleimre ezt nem tudom rábízni

- nem tudom elvinni magunkhoz. nagy kerthez szokott, nagy mozgásigényű kutya, ahol most lakunk, ott ezt nem kapná meg, csak szenvedne a bezártságtól. (azt könnyű mondani, hogy költözzünk nagy kertes házba, azért nem úgy van az...)

- mivel féltékeny típus, és amúgy is vannak vadászösztönei (macskák, madarak, vakondok estek már áldozatul) nem engedhetem össze a kisbabával sem, tehát pl. az, hogy együtt sétáljunk, az nem megoldható, nem akarok kockáztatni.


Jelenleg minden nap ingázok haza a szüleimhez a babámmal, és meg kell várnom, amíg valaki tud jönni segíteni, mert amíg a kutyával foglalkozok, a baba maradna egyedül, és azt sem hagyhatom. Most még nem gond, mert ráérünk, ez is egy program. És 1-1 alkalommal persze számíthatok arra, hogy megoldja valaki más helyettem, de hosszú távon ez nem megoldás. Mi lesz, ha visszamegyek dolgozni, hogy fogom ezt összehozni? Marad az ingázás minden nap?


Ha valaki volt már hasonló helyzetben, vagy tud tanácsot adni, írja meg... köszönöm!

(kiírom a kutya és a baba kategóriában is ugyanezt a kérdést)


2012. okt. 2. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Na, baba kategóriában majd megkapod h tűntesd el a kutyát. A kutyád viselkedésén kell változtatni. Mivel se időd, se energiád a kutyasulihoz, én a helyedben házhoz hívnám a kiképzőt. Az, h húz pórázon és féltékeny, mind a rossz neverlésből fakadó probléma.
2012. okt. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen, a rossz nevelést elismerem, első kutya a családban, még gyerek voltam, szüleinek sem volt tapasztalata, és sok minden nem lett rendesen megtanítva neki (pedig jártunk kutyasuliba, amikor még kicsi volt, de hiába...). De egy 11 éves kutyán segíthet, változtathat még bárki?
2012. okt. 2. 16:19
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Elég baj, hogy a kutyád kiskorában nem lett megnevelve. Azért húz a sétáknál, és azért agresszív más élőlényekkel (nem a családoddal). A fő probléma ez. Szerintem nem is te vagy a falkavezér, de az már más kérdés. Ha kertes házban laktok (még ha pici is a kert) az elég lenne neki, magától úgyem mozog, elég lesz egy napi egyszeri intenzív séta.
2012. okt. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, változtathat. Leginkább te tudsz rajta változtatni, a kiképző csak megmutatja neked, h hogyan kell :)


Ne add fel, rengetegen élnek lakásban kutya-gyerek kombóval, nem lehetetlen. :)

2012. okt. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
84%

Egy kutya, ha le van mozgatva, simán elvan lakásban is!

Ha a kutya szemében falkavezérré, hiteles vezetővé váltok, akkor nem lesz "féltékeny".

A pórázhúzásról 2-3 hét alatt teljesen le lehet nevelni.

2012. okt. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Tudtok esetleg módszert, kiképzőt ajánlani? Nagyon szeretném megoldani a helyzetet.

Azért nem akarom lakásba vinni, mert világ életében igazi "koszos kinti" kutyus volt, soha nem aludt bent, szeret mindenben meghemperegni stb. ahol most lakok, ott pedig macskák vannak, őket sem rakhatom ki, márpedig nekik megpecsételődne a sorsa, az tuti...

2012. okt. 2. 16:27
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Láttam már olyat, hogy amikor megjött a baba, az édesanya karjába vette, messziről, kb. 2-3 méterről megmutatta a babát a kutyának, és a kutyának azt engedte meg, hogy a baba lábát megszagolja, de csak egyszer!

Szépen lassan, fokozatosan hozta őket össsze, erősen figyelve a kutya reagálását, mert ha a kutya esetleg bántaná a babát a féltékenysége miatt, akkor ugye a kutyának mennie kell!

2012. okt. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát ha megmondod, helyileg merre laksz, akkor talán tudunk kiképzőt. Így a vakvilágba hiába mondunk, ha az ország másik végén laksz :)
2012. okt. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
pécs környéke :)
2012. okt. 2. 16:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát arrafele pont passzolom... Keresgélj a neten, de ne simán kutyakiképzőt, hanem olyat, aki dolgozik problémás kutyákkal, rehabilitációval, és lehetőleg foglalkozzon a falkavezérség kérdésével, mert anélkül nem sokra mentek.
2012. okt. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!