Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát lopni mennyire szokás,...

Kutyát lopni mennyire szokás, illetve bármilyen kutyát megfújnak?

Figyelt kérdés

Ha valaki vesz egy tenyésztőtől egy 100 ezeres kutyát, de nem reklámozza, se azt, hogy TKJ-s se hogy mennyibe került, se hogy honnan, akkor is felismeri egy kutyához értő ember, hogy az egy szép kutya,. és elcsorja? Mármint, gondolom a kertből kiemelni egy 40-50 kilós nagytestű kutyát a kerítésen át nem könnyű, de megtudják csinálni?

De ha úgy nevelem, hogy megharapja azt, aki bejön, benyúl a kerítésen akkor tuti nem próbálják meg ellopni nem?



2012. aug. 4. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Kutyalopásról én még nem hallottam, nem hiszem, hogy különösebben gyakori lenne. Ha esetleg lopnak, akkor is maximum kiskutyákat.
2012. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nálunk itt a faluban elég sok a gipsy és hát azok lopták már el kiskutyámat mert másnap az ónodin láttam viszont őket 1000 ftért..
2012. aug. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon, sajnos. Majdnem mekkora, ha úgy gondolják, hogy pénzt csinálhatnak belőle.
2012. aug. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
*majdnem mindegy, mekkora....
2012. aug. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

De, sajnos lopnak...

de valóban inkább kölyköket.

ha valaki szaporítani akar, ahhoz csak két fajtajellegű állatra lenne szüksége... A menhelyen, gyepiken viszont nem adják ingyen a kutyákat, minimum 5.000 forint szokott lenni az elvitel...

Szóval ahol egy pár hetes/hónapos kölyök felügyelet nélkül van, simán kiemelik...


Nyilván egy nagytestű kutyát már bajosabb ellopni... ezt is meg lehet oldani, ha valaki nagyon akarja, de azért nem jellemző...


Viszont 10-20 kilós kutyákat még simán lopnak... a viadorkutyáik elé lökik őket bekötött szájjal, hogy rajtuk gyakoroljanak...

Erre a célra tök mindegy, TK-s vagy nem...

2012. aug. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos tudok ilyenről, egy rottit és egy staffit loptak el kertből, a módját nem tudom, de hidd el, ha meg akarják oldani, megoldják!
2012. aug. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tavaly elég sűrű volt és szinte egy db kis testű kutya sem volt köztük, lakótársamék 35kg-os boxerét vitték el az udvarból, majd a környéken plakátozás közben 2hónap alatt, több, mint 10közepes testű kutyát kerestek, mert rejtélyes körülmények közt eltűnt. Hiába a biléta, hiába a chip nem lett meg egy sem. (Az udvar szökésbiztos, úgyhogy az is biztos, hogy nem kimászott.)
2012. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősünk kertjéből a 10 hetes kaukázusi kölyköt próbálták kilopni a kisebbségiek egy éjjel, de szerencsére hamar meghallották a visítást, kiszaladtak és még meg tudták menteni. Onnantól kezdve a garázsban aludt.

Az egyik szomszédunktól (idős néni) meg két kutyát is elloptak, egy tacskót aztán egy cocker spánielt.

2012. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem ritka a kutyalopás. Egyébként aki arra vetemedik, hogy kutyát lopjon, annak tökmindegy, hogy mennyire szép... "az egy yorki, b.meg, kapjuk föl"

Hidd el, bármilyen, és bármekkora kutyát el lehet lopni, megtalálják a módját.

Viszont a helyzeten sokat javít, ha az állat ivartalanítva van, és chipezve.

2012. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Budaörs környékén anno a sintér lopta a kutyákat, kertből is, aztán vagy eltűntette őket, vagy ha a gazdák még időben utolérték a kutyát a telepen, akkor nekik adta vissza horror pénzekért. Hogy mi volt a technikája, azt nem tudom, de olyan kutya nincs, amelyik biztosan meg tudja védeni magát. Bedobnak egy kis sedalinos virslit, és fél óra múlva azt csinálnak vele, amit akarnak, sajnos.
2012. aug. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!