Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora az ideális testsúly 3...

Mekkora az ideális testsúly 3 hónaposan egy amstaff-nál?

Figyelt kérdés
7,5 kiló mennyire normális egy ilyen korú kutyánál?
2012. okt. 3. 18:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szerintem kevés. legalábbis az én kutyám több volt.
2012. okt. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az én szukám 3 hónaposan 11kg volt, és nem volt kövér. Sőt sokszor mondták h vékonyka volt.
2012. okt. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát... a nagytestű kutyáknál szokták azt mondani, hogy ahány hetes, annyi kiló az ideális. Az amstaff pedig nem nagytestű. Szerintem a 7,5kg normális. A lényeg, hogy a bordáit ne fedje zsírréteg, tehát látszódjanak. Számomra egy 3 hónapos 11kg-os szuka amstaff igencsak soknak tűnik.
2012. okt. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nemhogy sok,én azt nem hiszem el. Eleve 8-10 hétig az anyjával van,addigra maximum kb 3 kiló lehet,aztán négy hét alatt nőne 7-8 kilót? Az nem lehet. Egyszerűen nem hiszem el... Én 12 hetes kutyára 6 kilót olvastam ideálisnak
2012. okt. 3. 21:30
 5/15 A kérdező kommentje:
És nem lehet azt mondani,hogy lassan nőne, kb fél kiló kaját eszik meg naponta,és 4 hét alatt 4,5 kilót nőtt.
2012. okt. 3. 21:31
 6/15 anonim ***** válasza:
A legtöbb kutyás nincs tisztában a kutyája súlyával, ez tapasztalat. Az angol masztiff, bernáthegyi és egyéb óriás termetű kutyák szoktak 3 hónaposan 15kg körül mozogni. Furcsa lenne, hogy egy negyed akkora kutya közel ugyanazt a súlyt nyomja. Ráadásul szuka. Vagy kórosan elhízott.
2012. okt. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Na mindegy, nem is a súly a lényeg, hanem hogy szemmel láthatóan ne legyen sovány vagy kövér. Tehát a bordák látszódjanak. És inkább szikár legyen, mint kissé túlsúlyos.
2012. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ő nem túlsúlyos,pont jó súlyban van,nincs rajta zsír,a bordái nem látszódnak,csak amikor elfordul vmelyik irányba,akkor az ellenkező oldalon. Gondolom az úgy jó.
2012. okt. 3. 21:51
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem jó. Így kell kinéznie kb. egy kutyának. Kiskutyának pedig főleg.
2012. okt. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A szuka amit írtam valóban 11kg volt 3 hónaposan, mert 10kg alatt nem vágta a fülét a doki az altatás miatt. Most 10 hónapos, és 26 kg, nem kövér, de 50cm a marmagassága. Nem lesz kicsi kutya...Amúgy pedig minden kutya más ütemben fejlődik, ha kilátszik az utolsó, két bordája, vagy szabadon tapintható akkor se nem kövér, se nem sovány.
2012. okt. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!