Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon húz az Amstaff 6...

Nagyon húz az Amstaff 6 hónapos kutyám szájszíjat ajánlották szerintetek hatásos lehet?

Figyelt kérdés
Vagy mit tudtok ajánlani?Próbáltam, hogy megállok és irányt váltok de nem segít van, hogy párom lendületből vissza rántja több méterről de az sem ér neki:(((Félek ha majd 40 kg.os lesz nem fogom tudni megtartani
2012. szept. 16. 20:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
Hatásos lehet. De az is lehet, hogy nem lesz az. Mennyire van lefárasztva, mennyit mozgatjátok? Egy amstaffnak a legritkább esetben elég a pórázon sétálás, sokkal több energiájuk van annál, amit mozgással és agymunkával kell levezetni.
2012. szept. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Udvaron van egész nap szaladgál a másik kutyával:)De amint kiérünk a kapun elkezd húzni loholni hörögni képes megfulladni de akkor is húz:((Hiába szólok rá
2012. szept. 16. 20:34
 3/19 anonim ***** válasza:

2 amstaffunk van! Még fiatal és azért húz! Nálunk az volt a hatásos,hogy ha húzott akkor megálttunk vele mondtuk,hogy szépen ha újra húzott megint megálltunk és így tovább...

Azóta az idősebb kutyus(kan) póráz nélkül is gyönyörűen sétál ha mondjuk neki,hogy álljon meg megáll és meg vár. A kiscsajszi még fiatal és viszonylag későn került hozzánk de ő is alakul. A bicikli mellett futás az már nagyon szépen és fegyelmezetten megy a sétán van mit alakítani mert ugye ott lasabb a tempó és sok minden fel kellti az érdeklődését és "sietne" mindenhez... :))

Szóval először kitartó nevelés és hidd el nem lesz szükség szájszíjra.

2012. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Hát ha elengedem akkor ellenkező irányba elszalad vissza sem néz nem fogad szót mind kutyához oda megy hiába szólok rá, hogy nem gyere ide... hátra néz rám és szalad(múltkor neki ment majdnem egy fiú kutya)és bicaj mellett meg nem jön elénk megy megáll... nehéz eset kis drága:)

Annyira jó lenne ha szépen laza pórázzal vagy anélkül mellettem jönne és nem rohanna el ha elengedem annyira önfejű:(((

2012. szept. 16. 20:51
 5/19 anonim ***** válasza:
Hát ez a szitu nem interneten megoldjuk probléma....ez kutyaiskola után kiállt. Ha nem viszed el kutyasuliba, 1,5 éves korára lesz egy kutyád akit a kertből sem fogsz tudni kivinni....
2012. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen az lesz oktatót kell keresni mert látom ez nélkül valszeg nem fog menni főleg, hogy most utána olvastam köszike
2012. szept. 16. 21:17
 7/19 anonim ***** válasza:
Na hát az udvaron rohangálás pont kevés egy ilyen kutyának :) Keressetek egy kutyaiskolát, de figyeljetek oda, milyenbe viszitek, szánjatok időt a suliválasztásra, mert nem mindenhol fognak nektek segíteni az otthoni problémákkal.
2012. szept. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy belátod, hogy ez az eset suli után kiált. Bizony, egy iyen kemény kutyánál különösen oda kell figyelni az engedelmességre, ami nálatok jelenleg a béka segge alatt van. Mindkettőtöknek jobb lesz, ha nyugodt szívvel el tudod engedni őt:)
2012. szept. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Hasonló problémánk van nekünk is.

Igaz, még csak az első alkalmon vagyunk túl, de hazafele jövet már érezhető volt a változás.

A jutalomfalat csodákra képes :D

2012. szept. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Lehet h a jutalomfalat csodákra képes, ezt aláírom és nagyon hasznos, főleg a kezdetekben én is alkalmazom, ám csak jutifalatozással nem vívsz ki tekintélyt - és jelen esetben erre nagy szükség van. Láthatóan semmi tekintélyük nincs a kutya előtt... Ez kicsit összetettebb. Én ilyen szempontból a tekintélyelvű képzés híve vagyok, ami használ pozitív megerősítést és negatív visszacsatolást egyaránt. (félreértések elkerülése végett, nem, nem kell hozzá megütni a kutyát - de csak kolbásszal nem lehet kutyát (pláne ilyen kutyát) képezni)
2012. szept. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!