Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e golden retriever...

Lehet-e golden retriever kutyát télen és nyáron egyaránt, éjjel-nappal kint tartani? Persze teljes mértékben biztosítva lenne számára a napi mozgás!

Figyelt kérdés
Annyi gondunk van még a kiskutyával, hogy nem akar befeküdni a számára készített ólba, mivel tudnám rábírni, ha valaki tudna valamit tanácsolni, nagyon megköszönném!!!
2009. aug. 4. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Mindig ott adj neki enni és a vizét is oda tedd.Akkor aludni is ott fog.

Télen meg ha fázik ne félj be fog menni!

2009. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
Persze hogy lehet. Nagyszőrű kutya ezért elviseli a hideget. A lényeg hogy télen legyen egy kis saját vacka ami esetleg kivan bélelve valami szőrmével, nyáron meg egy kis sarok ami árnyékos és legyen elég vize. Nyáron amikor 30-40 fok van nem muszály annyira mozogni vele mert melege van. Ahoz hogy a kistkutya befeküdjön az ólba, oda rakd a kis itató és etető tálját, ha odafekszik akkor dícsérd meg, adj neki jutalomfalatkát és előbb utóbb meg fogja érteni hogy az az ő helye. A helyén sosem szabad szidni és bántani a kutyát, mert az az ő helye és ott biztonságban érzi magát.
2009. aug. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Lehet kint tartani, persze.

Valószínűleg magától is ráf go jönni, hogy az a kutyaház jó neki. A saját kutyámat sosem bírtam becsalni, de végülis bent aludt a házban, szóval nem is kellett. Aztán most a nagy meleg miatt magától kint aludt párszor, azóta bejár a házba. Éjjel felfedezte magának, és kész, pedig azelőtt se kajával, se szigorral, se semmivel nem tudtam rávenni, hogy menjen már be. Szóval ha nem hülye (márpedig miért is lenne az), akkor magától is le fog seni neki, hogy az jó :)

Persze attól még próbálhatod odaszoktatni, jó az, csak mondom, hogy nincs tragédia akkor sem, ha nem megy rögtön.

2009. aug. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy 4.5 hónapos goldim. Éjjel nappal kint van. Eleinte ő sem akart bemenni a házába, de mióta a bejárati ajtó elé tettük, és az utcára is rálát egy picit bemegy! Próbáld meg igy elheyezni, és ne a háztól távol, mert akkor nem fog bemenni! Rem tudtam segiteni!
2009. nov. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!