Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szisztok! Mit csináljak a...

Szisztok! Mit csináljak a kutyámmal, hogy ne támadja meg a csirkéket, macskákat? Ezt a jelenlétemben is csinálja és németjuhász.

Figyelt kérdés

#kutya #ösztőn.
2012. okt. 4. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ösztönösen megy rá! Nehéz dolgod lenne vele! Szerintem hívj szakembert! Debrecenben 2500ft egy magánóra kutyakiképzővel! Kihívsz egyet magadhoz elmondja, h mit hogy csinálj és utána tudod te nélküle is csinálni! Egyszer 2-3 ezer ftot megér szerintem!
2012. okt. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ha ez csak így menne, hogy valaki elmondja aztán varázsütésre minden rendben lesz! Elmondani könnyű, én ingyen is elmondom: Le kell tiltani ezt a viselkedést. Ami a csavar a dologban, hogy ha nincs kellő tekintélyed a kutya előtt, akkor nem fogod tudni letiltani. A tekintély szerzés pedig a legtöbb embernek nem megy 1-2 magánóra alatt. Ráadásul ha egy ilyen erős ösztönből fakadó viselkedést tiltunk, akkor nem árt más módon biztosítani az ösztön szintű kielégülést, már ha azt akarjuk, hogy a kutya is jól érezze magát!
2012. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólónak teljesen igaza van. Azt kivéve, hogy ha eljársz a kutyusoddal szakemberhez, akkor segít rávezetni arra, hogy mit hogyan csinálj, hogyan neveld meg a kutyádat. Emellett persze nagyon sokat kell önállóan is foglalkozni a kutyussal.
2012. okt. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kiképző is tanulta, és nem olvasta!Egyet értek..." a szákma, az szákma"...:D :D mondta a kreol...:)
2012. okt. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám/csináltam (és ha nagyon pontos akarok lenni egyiknél még csinálom is), hogy először megismertettem az idegen szagokkal, hagytam had szaglásszon, ezt 2 hétig biztos csináltam, talán tovább is, utána megfogtam vagy fogattam a macskát valakivel és a kutyát pórázon oda vittem, morgás, támadás vagy bármilyen negatív reakcióra tiltás és elvezettem a kutyát. Mikor pórázon már közömbös, akkor lekerült a póráz és kapott egy textil szájkosarat (direkt erre vettem, mert amúgy fém van, de azzal azért ütni lehet rendesen) és ugyan úgy első negatív reakció, tiltás, elvezetés, aztán amikor már így is közömbös, akkor vettem le a szájkosarat. Nem gyors folyamat, én először macskáknál csináltam, utána egyéb házi állatokkal már gyorsabban ment. Ja és mindig a kutya lett elvezetve, nem a macska, csibe elvíve valamint helyes viselkedésnél jutalmazni kell.
2012. okt. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk én inkább csirkével kezdeném egy macska komoly kárt tud tenni egy nagy kutyában is főleg ha megijed persze ha van egy nyugodt macska akkor jó.
2012. okt. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy akár a macskát először be lehet tenni szállító ládába vagy a csibét ketrecbe és amikor már hozzá szoktak a kutya jelenlétéhez, akkor kivenni, de macskát akár rossz törölközőbe vagy bármilyen rongyba be lehet tekerni, egyrészt nem sebzi meg sem a kutyát, sem azt, aki tartja. Illetve, ha a baromfi udvarban van kakas, arra nem árt figyelni, mert egy agresszív kakas visszaáll egy kutyának és akár csőrrel, akár sarkantyúval is sérülést tud okozni, nem is akármilyent, nagyszüleimnél történt így csúnya szemsérülés, sokáig kezelni is kellett a kutya szemét.
2012. okt. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Üdvözlet!:)


Hasonló helyzetben voltam, nekem is van egy németjuhász kutyám, és egy macskám(csirkém nincs:D) A kutyus átugorja a kerítést, ezért csináltunk neki egy helyet az udvaron(persze bezárva, szabad levegőn, hogy ne tudjon onnan kiugrani). A macskámat már 3hónap alatt megismerte, és most már a cica bemegy hozzá és együtt játszanak.(a macsek most 6hónap kb.) Tehát, nem biztos hogy a te kutyád is ilyen természetű, de az én kutyim megszokta hogy egy cica is él velünk, és eszében sincs megtámadni :)

2012. okt. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!