Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Májproblémás kiskutyának...

Májproblémás kiskutyának milyen diétás kaját tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Sajnos idős kutyusomnak a mája már nem az igazi besárgult a füle, ínye, most járunk infúzióra és kap mindenféle szurit. Elvileg diétán kéne lennie, doktornő javasolta hogy rizs, főtt tészta ilyesmit adjunk neki, csak az a baj fiatal korában is annyira megválogatta hogy mit eszik meg, most idősebben ez méginkább kiéleződött.Egyszerűen inkább nem eszik ha nem az eddigieket kapja (eddig a máj volt a legnagyobb kedvenc), de húst már nem igen ehet majd. Doktornő tanácsára kompromísszumosan tojás+rizs mert még az a fehérje is jobb mint a húsban levő. Ebből evett de azért nem sokat és félek hogy sokáig nem tart ki a dolog. Esetleg ha van tapasztalatotok hogy milyen kaját próbálgassak ami inkább szénhidrátból áll azt szívesen várnánk!

(ja és tápok sajnos kizárva, semmilyen tápot nem eszik meg, az olcsótól a legdrágábbig mindent próbáltam)


2012. okt. 5. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kaukázusi kefirgombáról nagyon jókat olvastam.

Én ezt kipróbálnám mindenképp a helyedben.

Az én kutyusomnak nincs problémája, de az étrendje miatt fogok rendelni és én készítem majd neki a kefirt.

[link]

2012. okt. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit még ajánlanék:

Ugye a kutyának szüksége van ásványi anyagokra, vitaminokra, fehérjékre, gyógynövényekre, kiegészítőkre.

Tojásban ahogy a dokid is mondta, sok a fehérje, ha a héját összetöröd neki, remek kalcium forrás, egyéb kiegészítőket találhatsz a neten és ha nyers zöldséget/gyümölcsöt etetsz vele, abban megvannak a vitaminok is. Lazacolajban pl. Omega3, -6 zsírsavak vannak, azt is ajánlanám.

A kefir pedig talán jótékony hatással lesz a májára.

2012. okt. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!

A fehérjét most pont kerülnünk kellene, csak mivel semmit nem eszik ezért ez lett az engedmény. Látszik amúgy hogy étvágya van, de mivel nem a szokásos húst kapja egyszerűen nem eszik. Ahogy sejtettem ma már a tojást sem ette meg:(

Csak egy kis mézet nyalogatott le a kezemről.

Ez a kefírgomba érdekes, mondjuk hogy hogy tudnám vele megetetni azt nem tudom:)

2012. okt. 5. 19:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem magát a kefirgombát kéne :)

Azzal tudsz tejből kefirt csinálni neki.

A kefirt biztos szeretné :)

Gréti mix nem tudom kapható-e még, az is tele van zöldséggel-gyümölccsel, vitaminokkal...

2012. okt. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!