Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Telente, amikor a kullancsok...

Telente, amikor a kullancsok elleni védekezés kevésbé indokolt, mint a bolha elleni, váltatok valamilyen másik irtószerre a kutyátoknál vagy maradtok a kombinált védelemnél?

Figyelt kérdés
Kiltixet használok, nagyon jól bevált, de azt mondják, a gyógyszeres hatóanyaga hosszú távon és folyamatosan adagolva rossz hatással van egyes kutyák idegrendszerére. Ezért is szeretném, ha a téli hónapokban valami kíméletesebb, kevésbé "ütős" hatóanyag lenne rajta még ha cserébe inkább csak a bolhák ellen nyújt védelmet, a kullancsok ellen kevésbé. Tudom, h mostanában már télen is előfordulhatnak kullancsok, de szerintem nem annyi, h megérje ennek kitenni az állatot- én pl az enyémben még sosem találtam a hideg évszakban. Ti mit javasoltok, mit használtok ebben az időszakban?

2012. okt. 6. 10:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én is osztom a véleményed azzal kapcsolatban hogy káros és hát ki tudja mit okoz hosszú távon bár sok kutya élte már meg a max.életkort cseppek és nyakörvek használata mellett,szóval úgy gondolom hogy a minőségi szerek használata mellett nincs semmi gáz.én Forestót használok mert nagyon vakarózott az összes (na jó általam valóban hatékonynak ítélt Advantixról,Ex-spottól) csepptől.nekünk nagyon jó!és nem kell havonta rá tenni mert 8 hónapot ígér és nekem eddig tartja is pedig voltunk az északi tengernél is ahol órákig labdázott közvetlenül a parton de a sós víz nem tette tönkre és a hatása sem csökkent.
2012. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!