Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázhoz szoktatás és ehhez...

Pórázhoz szoktatás és ehhez hasonló dolgok 7-8 éves kutyánál?

Figyelt kérdés
Úgy alakult,hogy egy 7-8 éves kutyát kellene alap szinten megnevelni,pórázhoz szoktatni és hasonlók. Lehetséges ez ennyi idősen? Német juhászkutya, nem törzskönyves,úgyhogy mondhatjuk fajtajellegű keveréknek is akár,még mielőtt valaki belekötne :)
2012. okt. 6. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne?:) Próbáltad már sétáltatni? Volt egyáltalán bármi gond vele?
2012. okt. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Félős kutya,fél a mennydörgéstől, ha meglátja a pórázt próbál minél messzebb menni tőle,ha rajta van a póráz lefekszik,meg se mozdul,vagy ha igen,akkor a kutyaházba próbál bemenni. Tegnap már volt egy kis előrelépés,próbáltam pozitív élményt biztosítani neki a póráz mellé,labdázással. Már nem feküdt le,csak próbált a házba menni,ha elindultam a labda után,akkor jött velem.

De ma megint ugyan ott tartunk,mintha semmi előrelépés nem lett volna.

2012. okt. 6. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 5 éves kutyánál sikerült.

De nem mindegy, milyen a lelkialkata. Félőssel sokkal nehezebb. Múltkor elmentem vele sétálni, végig behúzott farokkal jött, ami nem is csoda, mert nincs szocializálva idegen ingerekhez. A nagyobb baj az, hogy eddig 3 sétából 2-szer kiszabadult, amikor megijedt valamitől. Először hám volt rajta, amiről sose hittem volna, de százszor könnyebben kibújnak belőle, mint a nyakörvből. Másodszor a rettentő szoros nyakörvből húzta ki a fejét. Mondjuk elég kis feje és füle van. Szerencsére nem voltunk egyik esetben sem túl forgalmas környéken, de ezek után én sem tudom, megéri-e próbálkozni, vagy maradjon neki a nagy kert. Ő a póráztól már nem fél, azt nagyon gyorsan megszokta (előbb a nyakörvet szoktattam külön), de képes halálra rémülni emberektől is, más kutyáktól is. Lehet, hogy vele nem fogok boldogulni, egyszerűen nem tudom olyan szorosra venni a nyakörvet, hogy ki ne szabaduljon. Maximum csak a rétre viszem el őt, ott nem baj, ha kiszabadul. Én igazán az autók miatt féltem.

Jó idegrendszerű kutyát is szoktattam már, az első 1-2 séta úgy telt, hogy terpeszben mentem, kutyával a lábam közt, de ő kiegyensúlyozott volt alapból és hamarosan nyugodtan vihettem bárhova.

Kutyafüggő.

2012. okt. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hozzám felnőtten került a kutyám, ismeretlen előélettel

ezen a héten hoztunk el egy versenyről az első helyet

szóval nem lehet a kutyákat kor alapján megbéllyegezni ;)

2012. okt. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!