Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig kizárólag szoktatás...

Mindig kizárólag szoktatás kérdése, hogy a baba csak tologatva, ringatva vagy hasonló módszerrel tud elaludni?

Figyelt kérdés
Van olyan anyuka, aki azt mondta, hogy ő aztán soha nem fog ilyet csinálni, mégis végül ez volt az egyetlen módszer, hogy alvásra bírja a kicsit?
2010. aug. 31. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sok kitartással lehet simán is altatni. Pár hét esti sírást ki kell bírni, de megéri, mert utána simán is el tud aludni.Volt, hogy én is kint sírtam, de tudtam, hogy ha bemegyek elrontok mindent.
2010. aug. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom ha igazán álmos elalszik magától bárhol.

Sose tologattam ringattam a férjem se autóztatta hogy aludjon.


Kocsiban is elalszik a boltból hazafelé és babakocsiban is ha álmos. Egyik pillanatról a másikra.

2010. aug. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nem. Nem írtad, milyen idős a baba.

Először minden új nekik, meglehet, ijesztő is. Hiszen "kikelnek" a félárnyékos, jó meleg biztonságos környezetből, ahol mindig hallják az anya szívverését.

Szóval, nehéz lehet az első időben, minden idegen. Csak a ritmikus, meleg érzése az, ami biztonságot ad számukra, ismerős nekik. Ebből a szempontból természetes az elvárásuk. Ha nagyobb lesz, már barátkozik a további külső ingerekkel.

2010. aug. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Az én kisfiam öt hónapos, és soha nem kellett sem ringatni, sem máshogy alvásra bírni, mindig magától aludt. Azzal nem értek egyet, hogy megszületve a gyerek elvárná a ritmikus mozgatást, hogy elaludjon, mert az anyaméhben sem így megy, nem állandó ott sem a ringatás. Nekem anyám és nagynéném mondják, hogy milyen szerencsés vagyok a fiammal, mert az ő gyerekeiket mindig tologatni kellett a babakocsiban, sőt egyikük csak üvöltő zenére tudott elaludni. :/ Pedig szerintem ez nem szerencse kérdése. Ugyanakkor attól tartok, hogy egy második vagy harmadik babánál egyszer majd nekem is eljön az a pillanat, amikor nem bírom tovább, és arra vetemedek, hogy tologassam, hogy elaludjon...
2010. aug. 31. 10:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is-is.Vannak olyan babák, akik el tudnak aludni ringatás, tologatás nélkül is, vannak akik meg nem.És mivel nem hagyja az anyuka órákig sírni a gyermekét, ezért ringatja.Az én fiam jövő héten lesz egy éves.Most szokott le a ciciről.Amíg cicizett úgy aludt el, hogy cicin elálmosodott, beraktam a kiságyba, és mire kiértem a szobájából, aludt.Mióta nincs cici, este úgy alszik el, hogy melléfekszek a kanapén, kiveszi a kezemből a tápszert,megissza, berakom a kiságyba,egy-két percig még beszélget,felhúzza a zenélő birkáját, majd elalszik reggelig.Nappal viszont nem működik ez,csak addig, hogy megissza a tápszert,mert utána ha be akarom rakni a kiságyba ordít,ívben feszít,alig tudom lefektetni.Én meg nem fogom sírni hagyni, hogy majd álomba sírja magát, ezért összebújok vele a kanapén.Öt perc alatt elalszik, akkor berakom a kiságyba.Lehet,hogy ezzel elrontom,de én akkor sem hagyom sírni.
2010. aug. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is baba válogatja, és nem szoktatás kérdése. Te szerencsés vagy, hogy nem sír a babád és be tudod tenni úgy a kiságyba, utána ráadásul alszik is. Az én fiam hasfájós volt, icipicinek sokat sírt, és nem értek azzal egyet, hogy ha hagyom két hétig sírni, utána megszokja. Miért hagynám, hogyha fáj valamije. Így ringatás lett, mert nem akartuk hogy sírjon. Most 9 hónapos, és még mindig van, hogy ringatom, mert úgy hamarabb elalszik (ez kb. 5 perc sem, és még még bírom a 9 kilóját) de ha sír, és nem vagyok benne 101%-ban biztos, hogy hiszti és nem fáj semmije, akkor is próbálom így nyugtatni és altatni. Ugyanakkor mostmár ha tényleg nincs baja, és álmos elalszik pár perc alatt a kiságyban is.

Azt gondolom, hogy az az anyuka, aki bánkódik, hogy ők rontották el, és hogy a következőnél nem fogják ezt csinálni, a következőt sem fogják sírni hagyni, mert ilyen a szülő és a baba is. Van barátnőm, akinek a babája kezdettől fogva elaludt egyedül a kiságyban, de nem is sírt. Valszeg nem fájt a hasa.

Mondjuk én a babakocsiban sosem altattam itthon, ahhoz tényleg nem szokott hozzá, és volt, hogy pár napig anyósoméknál voltunk, ott az alsó szinten nem volt babaágy, így hogy ne kelljen felvinni, anyósom két perc alatt elaltatta a kocsiban. Kellett pár nap utána, hogy itthon a kiságyban is rendesen aludjon el, akkor megfogadtam, hogy nincs babakocsiban alvás, csak séta közben. De ez már 7-8 hónaposan volt....

2010. aug. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, min múlik, de én mindent megpróbáltam, hogy ne így legyen, mégsem sikerült... :((

Ölben, cicin, autóban, babakocsiban, pihenőszékben ringatva megy, egyedül kiságyban nem :((


Most múlt 7 hónapos a kisfiam, és még mindig kell 5-10 perc az ölemben, hogy álomba szenderüljön, a kiságyában nem tud egyedül elaludni. Hasfájós volt, akkoriban órákat sírt vigasztalhatatlanul, és nem hagytuk magára, sokszor ringattuk, de néha még az sem segített. Talán akkor szokhatott hozzá az álomba ringatáshoz.


Kizárólag szoptattam 6 hónapos koráig, még most is 4* szopizik, de ha odaadnám a cicimet, mikor álmos, azon is simán elaludna, de pl. cumisüveggel már nem. A cicin alváshoz semmiképp nem akartam hozzászoktatni. Abba viszont már beletörődtem, hogy a testközelség kell az elalváshoz.


Hidd el, már próbálkoztam mindennel, suttogó 4 lépéses altatási rituáléjával, felvesz-letesszel, próbáltam az 5 perces módszert is, a ferbert is, az ágyban simogatósat is, 6 hónapos koráig csak arról szóltak a napok, hogy aludni tanítom a kisbabám, de megmondom őszintén, én fáradtam bele, de nagyon. Még itt GYK-n is indítottam kérdést kétségbeesésemben, de az ottani tanácsok sem váltak be, pedig kitartó voltam.


Mióta elfogadtam, hogy szüksége van rám az elalváshoz, azóta könnyebb lelkileg, mert nem kell 60-80 percig hallgatnom a sírását elalvás előtt, hanem 5-10 perc alatt elalszik. Csak abban bízom, hogy előbb-utóbb úgyis leszokik róla magától... Már vannak pozitív jelek, tehát egyre rövidebb ideig tartom ölben, és már nem ringatom, csak simizem, és ha félálomba van, már akkor leteszem. Néha még fel-fel sír, de ha megsimizem a hátát, elalszik.


Nem is tudják, milyen nagyon szerencsések azok az anyukák, akiknek nem volt hasfájós a kisbabája, és akiknek egyedül is ügyesen elalszik!!!!

2010. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A mi lányunk csak ugy aludt el ha toltuk a babakocsiba.aztan egyszercsak uvoltott benne,megprobaltuka nagyagyon,azota ott alszik el ugy hogy fogja a kezem.

nalunk igy alakult.nem hagytam sirni sosem.

2010. aug. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na most beírom, már volt egy pár ilyen kérdés, de most már nem bírom tovább :D

Az én gyerekem 5,5 hónapos koráig ringatva aludt el. 5 perc volt, letettem, mikor már csukva volt a szeme. A derekam már nem bírja, így minden alvásnál mellé bújok, mozgolódik, aztán megöleli a nyakam és felém fordulva elalszik. 6 hónapos múlt.

Próbáltam letenni, hogy magától aludjon el, de sírt, én meg se 5 percig se 10-ig nem fogom hallgatni.

Nem azért szültem meg, hogy esténként ne legyen 10 percem arra, hogy elaltassam!


Itt egy kis olvasni való a témakörben: [link]

2010. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a linket is!

Nekem mondjuk erről az egészről eszembe sem jutott a sírni hagyás, én sem hagytam soha sírni a gyerekemet. A ringatásra való szoktatáskor arra gondoltam, amire emlékszem, hogy láttam nagynénémtől és más anyukáktól is, hogy "alvás idő van", akkor automatikusan be a babakocsiba és előre-hátra. Rosszabb esetben még párosult hanghatásokkal is: ÁáÁáÁáÁá. A gyereken nem voltak jelei az álmosságnak, na dehát alvásidő volt, akkor aludni kellett. Szegény gyerek pedig a ritmikus mozgatástól és hangtól kb. 15-30 perc alatt elaludt. Aztán ahogy elállt a kocsi, általában fel is ébredt, ahogy mi is felébredünk, ha a busz megáll, amin elaludtunk.

Mindenesetre nagyon örülök, hogy nekem problémamentes gyerekem van, és imádkozom, hogy a többi is ilyen legyen.

2010. szept. 1. 07:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!