Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összezavarottam. Anyi mindent...

Összezavarottam. Anyi mindent írtok itt az oldalon. Mondanátok olyan tápot ami elég egy 10hónapos 40kilós kutyának amit 1 hónapra kijön max 15ezerből pls?

Figyelt kérdés
A royalt mindenki szidja pedig azthittem jó táp.. mondjatok valamit helyette pls..

2012. okt. 7. 18:11
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Ha árban minimális a különbség, akkor már inkább BC. Ha összeadod a Cibau rizs+kukorica tartalmát, kijön a végére, hogy több benne a gabona, mint a csirkehús.

BC-nek nem tudom hány %-a hús, de mivel az áll az első helyen és az egyetlen gabona benne a rizs, ezért egész biztos, hogy több hús van benne, mint gabona.

Az sem mindegy, hogy melyiknek mennyi a fehérjetartalma, nem szabad soknak lennie.

2012. okt. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
A brit care tényleg jobb, de csak annyival, hogy nincs benne kukorica, hogy a cibaunál több e benne a hús az kérdéses. Az utóbbiban %-os arányban fel van tüntetve dehidratált formában, míg a brit care-nél a tényleges arány nincs megadva és a friss nem a dehidratált hústartalom van megadva (friss hús 80%-a víz). Bármelyik mellett is döntesz nem hiszem hogy csalódnál, mind a 2 tápcsalád nagyon jó.
2012. okt. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Nagyon főzni nem merek nekik szoktam adni táp mellé farhátat meg nyakat. Jutalom falatnak meg csirke szívet. Néha májat vagy zuzát szoktam rakni a táphoz.


Van még egy táp amiről kérnék véleményt.

A neve Imagine

Friss csirke 30% rizs 15% Baromfiliszt, baromfi zsír, kukorica glutén, halhús, répa, hidralizált csirke, egésztdehidratált tojás, só, élesztő, mono-kálcium-foszfát, kálium klorid, cikória, lenmag, yucca kivonat, taurin, cink methionin, citrom kivonat, glükozamin kondroitin szulfát.

Beltartalom 9% nedveség, 29%nyersfehérje, nyers zsír 16% nyers celulóz 2,3% nyers szulfát 7% kálcium 1,1, foszfát 0,9%

Adalék anyagok:Avitamin 15,000Ul/kg D3 vitamin 1,250Ul/kg,E-vitamin 100mg/kg, réz(pentahidratált réz-szulfát) 8,8 mg/kg


Ha ez nem tetszik senkinek akkor maradok a brit care-nél. Jah az imagine-ből 11000Ft 15kiló.

2012. okt. 8. 10:03
 24/30 anonim ***** válasza:

Én a Canun Puppy-t tudnám ajánlani neked, másolom az összetevőket:


Állati eredetű alapanyagok, amelyből baromfi hús min. 20%, hal és halszármazékok, tojás és tojástermékek. Gabonafélék (rizsliszt), növényi fehérjekivonatok, növényi származékok. Zsírok (baromfi zsír) és olajok. Sörélesztő, ásványi anyagok, Omega 3 - Omega 6 zsírsavak, természetes aromák, Yucca kivonat. Glükozamin-hidroklorid, kondroitin-szulfát, folsav, L-lizin, mannán- oligoszacharidok, frukto- oligoszacharidok, természetes antioxidánsok.


Beltartalmi értékek:

Nyers fehérje: 32%

Nyers zsír: 21%

Nyersrost: 2%

Nyershamu: 6%

Nedvesség: 10%

Kalcium: 1.2%

Foszfor: 1%

Nátrium: 0.35%

Vitaminok, provitaminok

A vitamin (E672) ………….. 24000 UI/kg

D3 vitamin (E671)…………. 1500 UI/kg

E vitamin (alfa- tokoferol)… 600 mg/kg


Nyomelemek:

E4 réz (réz- szulfát) – 10 mg/kg


A mi "kiskutyánk" ezen nőtt fel, nagyon elégedettek vagyunk/voltunk vele. Most már felnőtt tápot kap természetesen. Ő 40 kg, és egy 20 kilós zsákkal elég 1 hónapig neki.... szóval havi 10-ből kijön az etetése.


Webáruházakban találod meg, vagy a forgalmazónál. Náluk viszont 2 zsák a minimum rendelés, de az árban benne van a kiszállítás. Nekem ez így elég kényelmes... :)

2012. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj a brit care-nél, de ha az imagine-t normálisan be tudod szerezni akkor megfontolnám. Én arra szerettem volna egyszer váltani, mert nagyon szimpatikus volt, de a beszerzése itt igencsak körülményes, így mi a cibau mellett döntöttünk.
2012. okt. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Mivel több kutyám is van ezért nagyobb tételbe vennék 30.000fölött meg ingyenesen házhozszálítják.
2012. okt. 8. 13:44
 27/30 anonim ***** válasza:
Miért akarsz hipoallergén tápot adni egy teljesen egészséges kutyának??
2012. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Gondolom azért, mert megfizethető áron van és itt a hangsúly nem a hipoallergén tápon van, hanem az összetevőkön.

Én úgy vagyok vele, ha még tápoznék és váltani kéne Brit Care-ről, akkor ennél csak jobbra váltanék, ami az én szememben a gabonamentes tápokat jelenti, viszont ezek árban húzósabbak.

2012. okt. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

8-900 Ft/kg az megfizethető ár? Hát.... nem egyforma a pénztárcánk. :)

Egy kicsit ráteszel még, és kapsz 100% gabonamentest is.

Előző kutyámnál 1 évig sajnos én is hittem a gabonamentes legdrágább piacon kapható tápban, most már nem tenném ki a szervezetét annak, amit akkor kapott.

Amúgy leveszel a polcról egy drága színhús sonkát, még abban is találsz gabonát... kukoricakeményítő pl. Pedig egyes szakemberek azt is állítják, hogy nekünk, embereknek sem tesz jót. Pedig a hangsúly a mértéken van...

A kérdezőnek pedig üzenem, hogy próbáljon ki többféle tápot, nem biztos, hogy a te kutyádnak beválik ugyanaz mint másoknál.... egyébként korrekt eladók vagy forgalmazók kérésre küldenek neked mintát is. Én így kísérleteztem anno...

2012. okt. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Mi kicsivel 800Ft alatt vettük kg-ját :)

Ill. a mennyiség sem volt vészes, napi fél kg elég volt neki.

2012. okt. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!