Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki mit hallot arrol hogy...

Ki mit hallot arrol hogy 2012.12.31ig a kutyakba chipet kell teteni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 7. 21:25
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

Én annyit szólnék hozzá, hogy érdemes megérdeklődnöd az állatorvosodnál, hogy van-e lehetőség kedvezményes áron beültetni a chipet. Nálunk Pesten a 6. kerületben elintézte a doki, hogy egész nyáron ingyenesen lehessen ott chippeltetni a kutyákat.


Enyémnek is van és semmi baja tőle :)

2012. okt. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
Aki menhelyről fogad örökbe, chippel, oltva, sokszor ivartalanítva kapja a kutyát. És azoknak sincs semmi bajuk.
2012. okt. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
2012. okt. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
gazdátlan kobor kutyák miatt kell a chipeltetni,az összes saját kutyádat. Chip sokba kerül,de büntetés chip elhanyagolása többe kerül
2012. okt. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
77%

A fiam sír egy kutyáért. Már épp kezdtem ráállni a dologra. De ez a chipezés és a sok fenyegetés, meg büntetési tételek sorolása teljesen elriasztott a kutyatartástól.


Mégis egy családi ház kertjében tartott kutyának mi szüksége van erre a baromságra?

2012. okt. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
nem tudja valaki mennyi a buntetesi tetel?
2012. okt. 8. 14:14
 27/44 anonim ***** válasza:
50-100ezres nagyság...törvényt szegsz vele nem gáz?De ha nincs pénzed le is ülheted...1000Ft/nap :D
2012. okt. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Komolyan a szabályok és a büntetések riasztanak vissza a kutya vételétől? Eleve csak udvaron nem tart becsületes állattartó kutyát. Elviszi sétálni, emberek, kutyák közé. Ezt hívják szocializációnak és megfelelő foglalkozásnak alaphangon.

Aki normálisan tart kutyát, életében nem fog büntetést kapni.A szabályok sem olyanok, hogy sérvet kapna az ember a betartásától.

2012. okt. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

"Mégis egy családi ház kertjében tartott kutyának mi szüksége van erre a baromságra?"


Mondjuk az, hogy a kertből naponta egyszer azért kiviszed sétálni és remélhetőleg el is engeded, hogy játszhasson más kutyákkal. Ezen felül ne tudd meg hányszor találnak olyan kutyákat az utcán, akik családi ház kertjéből szöktek ki! Volt nálam olyan vizsla, aki kennel+kerítésen keresztül szökött ki egy vihar során. Emellett beazonosítható a kutya és jól meg lehet büntetni a gazdáját, ha nem megfelelően gondoskodik róla. Utóbbira nem lenne szükség, ha az emberek nem így állnának hozzá az állattartáshoz. Így sajnos a hatóság kénytelen hatalmi eszközökhöz folyamodni, ha jót akar az állatokank.

2012. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

A chip nem káros jó dolog ha az állatorvos ellenőrzi... Nekem 10 éve van a kutyámba chip és semmi baja, igaz előnye sincs! :-)

Eladtam egy kölyök kutyát régebben chippel, törzskönyvvel stb. a mai napig az én nevemen van a chip és még csak érdeklődni sem tudok felőle. A kutyát tovább adták, úgy , hogy volt szerződés, hogy nem tehetik ( ő nem tudja kinek adta oda )... Nem fogok senkivel sem balhézni meg beperelni a nőnek elég komoly baja van így is, lehet, hogy már nem is él, csak éppen a kiskutyáról aki már 4 éves nem tudok semmit! 4 év alatt nem vitték volna orvoshoz? kétlem... Az én állatorvosommal évente nézetem a chip számot hátha valaki a nevére regisztráltatja de semmi.

viszont elég nagy bajnak tartom, hogy ami "kötelező" azért fizetni kell és ezt nem csak a kutyára értem hanem minden másra... Pl. osztálykirándulás kötelező fizess 5000.-Ft-ot, és még sorolhatnám. Ha már valamit kötelezővé tesznek akkor legyen ingyenes!!!

2012. okt. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!